fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Kelionės į Tasos

VizaNereikalinga
Skrydžio trukmė2 val.
Laiko skirtumasNėra
KalbaGraikų
ValiutaEuras

Graikija – daugelio lietuvių pirmoji meilė. Kreta, Rodas seniausiai ištyrinėtos salos. Atėjo laikas jaukioms, iki skausmo graikiškoms butikinėms saloms.

Smaragdinė sala – taip patys graikai vadina Tasos salą (Thassos). Tasos sala yra šiauriausia Egėjo jūros sala priklausanti Graikijai, netoli žemyninės šalies pakrantės. Gamta čia nereali – sala žalia, kalnuota, kvepia pušimis. Savo žaluma panaši į Korfu salą, keliavimo patogumu ir paplūdimių grožiu lygiuojasi į Zakintą, vaizdingos įlankos primena Maljorką, o stilingi paplūdimio klubai primena Ibizą.

Ši Graikijos sala – nedidelė, pagrindiniai keliai čia puikūs, kainos žemos, lyginant su kitomis Graikijos salomis. Tikriausiai, tai viena pigiausių graikiškų salų.

Poilsinės kelionės į Tasos salą yra puikus pasirinkimas tiek šeimos su vaikais, tiek romantiškas atostogas dievinančioms poroms, tiek aktyvų laisvalaikį mėgstantiems suaugusiems.

Žali kalnai ir ryški jūra, istorinės lankytinos vietos, balto marmuro kasyklos ir balto marmuro paplūdimys, visa tai Tasos salą paverčia tobulomis atostogomis Graikijoje.

Jei kyla klausimas, kur vykti birželį, liepą ar rugpjūtį, kad nebūtų per karšta – drąsiai rinkitės Tasos salą: orai džiugina visą vasarą nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio, temperatūra puikiai tinka poilsiui paplūdimyje, saulė šviečia maloni, ne per daug kaitri. Čia tobulas klimatas, net karščiausią rugpjūčio mėnesį orai negąsdina karščiu, temperatūra būna maloniai gaivi ir retai kada pakyla virš 30 laipsnių.

Tasos išskirtinumas yra paplūdimiai, kurie labai skiriasi vienas nuo kito, kaimai kalnuose, galintys pasigirti tradicine graikų architektūra: akmeniniai namukai pilkų čerpių stogais, siauros grįstos gatvelės, galybė graikiškų tavernų languotomis staltiesėmis ir fantastišku graikišku maistu. Ar žinojote, kad visoje Graikijoje , uždrausta tavernose gaminti jūros gėrybių patiekalus iš šaldytų produktų. Jei Graikijoje valgote žuvį, būkite tikri – tai šviežias maistas.

Poilsis Tasos saloje gali būti tiek pasyvus tiek aktyvus – jūs renkatės ar deginatės pliaže ar vykstate į ekskursijas. Tasos yra puiki kelionių vieta aktyviems savarankiškiems keliautojams – saloje gausybė pėsčiųjų takų, vedančių į apleistas vietas, pilis ar urvus. Jei mėgstate vaikščioti – žygiai pėsčiomis suteiks puikią galimybę apžiūrėti lankytinas vietas, tokias kaip Senoji Agora ar Arkangelo Mykolo vienuolynas.

Taso istorija prasidėjo dar 7a. pr. m. e., kai į ją atvyko kitos Graikijos salos Paros gyventojai. Anksčiau Tasos buvo vadinami Šiaurės Atėnais. Tuo metu saloje gyveno apie 50 000 gyventojų, kai dabar, žiemos metu saloje lieka apie 15 000 vietinių gyventojų. Dar Antikos laikais saloje pradėtas kasti baltas marmuras, o jo gavyba ir eksportas vyksta iki pat dabar. Tik maža dalelė išgaunamo baltojo marmuro lieka saloje, bet to užtenka, kad miesteliuose takeliai, laiptukai, net molo akmenys būtų balto marmuro. O kur garsusis Marmuro paplūdimys (Marble Beach), vietinių vadinamas Saliara beach. Apie Tasą sakoma – tai puiki vieta atostogoms, jei norite pigiai pailsėti prie Viduržemio jūros šviečiant saulei, valgyti skaniai, keliauti iš Lietuvos neilgai.

Tasos turi vienus gražiausių paplūdimių Graikijoje. Keliaujant po salą galite rasti tiek nuošalių paplūdimių gražiose įlankose ir mėgautis privatumu bei romantiškomis atostogomis dviese, tiek stilingų paplūdimio klubų su profesionaliais DJ, puikiu maistu bei labai patogiais gultais.
Dažniausiai Tasos salos paplūdimiuose užsisakius bet kokį gėrimą (vanduo netinka) gultais bei skėčiais gali naudotis visą dieną nemokamai. Kitaip tariant – gultų bei skėčio kaina paplūdimyje – užsakytas gėrimas. Beveik visur galima susimokėti kortele. Prie gražiausių paplūdimių įsikūrę viešbučiai arba paplūdimio klubai, kurie dieną atrodo kaip puikūs 5 žvaigždučių viešbučiai, o naktimis tampa naktiniais klubais. Prie daugelio paplūdimių yra tavernos, kuriose galima papietauti ar pavakarieniauti. Maistas dažniausiai jose būna geras.

GRAŽIAUSI TASOS PAPLŪDIMIO KLUBAI

La scala beach club – unikali vieta, puikus paplūdimio klubas. Netoli sostinės Limenas. Jaučiasi gero dizainerio ranka, visur labai kokybiški baldai, groja nuostabi lounge muzika, išskirtinai geras smėlio paplūdimys, tobulas servisas. Labai gražu, išskirtinai stilinga. Įėjus į La Scala tau pasiūlys įsitaisyti ant gulto. Mokėti reiks tik už užsakytą gėrimą, arba nemokamai laiką galima leisti baseino, įsitaisius ant minkštasuolių.

Carnagio beach bar – Sostinės Limenas senojo uosto gale. Nuostabioje vietoje iškyšulio pabaigoje. Dieną – puiki muzika, gražūs vaizdai, skanus maistas, naktį apšvietimas sukuria pasaką. Puikus aptarnavimas bei skanūs kokteiliai, kuriais tu mėgaujiesi ant smėlio.

Marble Beach (Marmara arba Saliara beach) – NR.1. Vienareikšmiškai pats įspūdingiausias Tasos saloje ir vienas įspūdingiausių paplūdimių visoje Graikijoje. Baltas smėlis, balto marmuro smiltelės nuo šalia išgaunamo baltojo marmuro kasyklų daro svaiginantį įspūdį, kad vaikštai ant sniego. Akina taip smarkiai, kad be saulės akinių neina atsimerkti. Vanduo nuo balto dugno tampa ryškiai smaragdinis. Neįtikinamos spalvos daro įspūdį, kad esi tropikų pakrantėje. Dar prieš kelis metus paplūdimys buvo laukinis, be jokios infrastruktūros. Dabar ten yra kavinė, kurioje fantastiškos salotos, geri gultai bei skėčiai. Daugybė mažų jachtų ir laivų, pritvirtintų prie prieplaukos, papildo nuostabų kraštovaizdį. Paplūdimys yra uždaroje įlankoje. Vingiuotas neasfaltuotas kelias iki paplūdimio eina kvepiančia giria. Vairuokite atsargiai, kelyje daug sunkvežimių. Prie važiuojant pasidomėkite viešbutyje, ar yra galimybė patekti į Marble beach. Jei būna vėjuota diena, bijant gaisrų pavojaus, paplūdimys ir kelias iki jo yra uždarytas turistams.

GIOLA lagūna – tai natūraliai uolų suformuotas baseinas jūros pakrantėje. Uolų aukštis vietomis siekia 8 metrus, nuo kurių galima nardyti. Kelias iki Giolos yra ilgokas – apie 2 kilometrai teks leistis pėsčiomis žemyn nuo kalno alyvmedžių giraite, tiek pat grįžti aukštyn. Visur yra aiškios nuorodos. Eiti tikrai verta. Tiek vaizdai prie lagūnos tiek pačios maudynės – fantastiškos. Tobula vieta piknikui ant uolų po maudynių.

Golden Beach (Auksinis paplūdimys) – 12 km į vakarus nuo Limenas ir į pietus nuo Makriamos paplūdimio. Jis driekiasi pakrantėje tarp Skala Panagias ir Skala Potamias kurortų. Golden beach vienas gražiausių ir populiariausių Tasos paplūdimių. Jo ilgą pakrantę supa vešli augmenija. Smėlis – smulkus, aukso spalvos. Įėjimas į jūrą seklus. Idealu atostogoms su mažais vaikais. Peizažą pagyvina aukštas Ypsarion kalnas, iškylantis virš įlankos.

ALIKI paplūdimys – fantastiškas, krištolo skaidrumo vanduo iš abiejų mažo žemės ruožo pusių, kaimiškos žuvies tavernos, rami atmosfera, bet svarbiausia, kad šalia archeologiniai griuvėsiai, kuriais gali klaidžioti netrikdomas laiko. Į kairę iš pačio paplūdimio prasideda vaikščiojimo takas apjuosiantis visą iškyšulį. Einant taku aplink visą iškyšulį – galima rasti privačių romantinių vietų, kurios nematomos nuo tako.

Paradise (Rojus) paplūdimys – primena tropinį rojų ir laikomas viena geriausių maudynių vietų Limeno regione. Smulkus baltas smėlis ir žydras, negilus įbridimas į jūrą itin tinka atostogoms su vaikais. Paradise beach supa nuostabūs žali kalnai. Vėjuotu oru čia idealu burlentėms.

Vykstant į Tasos salą užtenka asmens tapatybės kortelės, rekomenduojame, kad ji galiotų bent 3 mėnesius po planuojamos grįžimo datos. Viza vykstant į Graikiją Lietuvos piliečiams nereikalinga.
Privalomų skiepų atvykstant į salą nėra.
Rekomenduojama negerti vandens iš čiaupo bei nevalgyti neplautų vaisių.

Tasos saloje galioja Europos sąjungos draudimo kortelė. Ši kortelė suteikia tik būtinąją sveikatos priežiūrą ir galioja daugiausiai tik valstybinėse sveikatos priežiūros įmonėse. Visada rekomenduojame turėti kelionės draudimą, kuris leidžia laisviau rinktis gydytoją bei gydymo įstaigą.
Jei turite kreditinę kortelę, pasidomėkite, gal kartu su ja gavote ir kelionės draudimą jums ir visiems jūsų šeimos nariams. Pasidomėkite, kas teikia draudimą jūsų kredito kortele.

Graikija priklauso euro zonai. Valiuta Tasas saloje kaip ir Lietuvoje – EUR. Visur be problemų galite atsiskaityti tiek grynais pinigais tiek mokėjimo kortelėmis. Rekomenduojame turėti smulkių pinigų po 1, 2, 5 EUR grynais arbatpinigiams tavernose, paplūdimiuose už aptarnavimą, autobuso vairuotojams, jei vyksite į ekskursijas ar viešbutyje kambarinėms.

Tasas yra nuostabi, žalia Graikijos sala šiaurinėje Egėjo jūros pusėje. Saloje nėra oro uosto – iš vienos pusės – gerai – nėra triukšmo, iš kitos pusės – sudėtinga čia patekti mėgstantiems keliones organizuotis savarankiškai. Artimiausias oro uostas yra Kavaloje, pavadintas „Aleksandro Didžiojo“ vardu.

Tiesioginių reguliariųjų skrydžių į Kavalą iš Lietuvos – nėra. Iš Atėnų į Kavalą yra galimybė skristi visus metus. Skrydis trunka apie 1 valandą. Vasaros periodu skrydžiai vykdomi ir iš kitų Europos oro uostų. Jungiamasis skrydis iš Lietuvos į Tasą su persėdimu gali trukti nuo 5 iki 10 valandų priklausomai nuo oro linijų bei sezono.

Keltai į Tasą plaukia tik iš Kavala uosto arba Keramoti. Reisai vyksta kasdien, beveik kas valandą. Iš Kavalos uosto keltai atplaukia į sostinės Limenas uostą, o keltai iš Keramoti sustoja Skala Prinou uoste. Deja, bilietus užsisakyti internetu nėra galimybės – bilietus reikia pirkti vietoje, prieš lipant į keltą.

Atskridus iš Kavalos oro uosto reikia vykti į Kavalos uostą, esantį už 30km ir keltu plaukti į Tasos. Nuo oro uosto reikia važiuoti taksi. Galima važiuoti ir autobusu su persėdimu kavalos miesto centre (bilietas – jungiamasis) arba iš anksto užsisakyti pervežimą kelionių agentūroje.

Kelionės į Tasos, kurios skirtos poilsiui arba salos pažinimui dažniausiai vyksta užsakomaisiais tiesioginiai skrydžiais. Lietuviams naudingiausia rinktis kelionės paketą, į kurį įskaičiuotas tiesioginis skrydis iš Vilniaus į Kavalą su registruotu bagažu, pervežimas į uostą, keltas į Tasos salą bei pervežimas iki viešbučio bei pats viešbutis su pasirinktu maitinimu. Skrydis trunka apie 2h 30min. Keltas plaukia iš kito uosto – Keramati, iki jo apie 12km, 15 minučių važiavimo. Lietuviams labai patinka trumpas tiesioginis skrydis iš Vilniaus bei tai, kad nesikeičia laiko juosta Graikijoje.
Pasitikrinkite, ar jūsų mobilių duomenų planas galioja ir Europoje. Jei taip, drąsiai naudokite mobilius duomenis Graikijoje taip pat kaip Lietuvoje – jums papildomai nekainuos.

Visa sala yra saugi. Net naktį turistiniuose miesteliuose žmonės jaučiasi saugūs. Tačiau kaip ir visuose kurortuose saugokite save bei savo asmeninius daiktus. Visus brangius ar svarbius daiktus (pasai, kortelės, bilietai, grynieji pinigai, papuošalai, kompiuteris) būtinai palikite viešbučio registratūros ar kambario seife. Atminkite, kad vagystės atveju jūsų turto draudimas padengs nuostolius tik tuo atveju, jei pavogti vertingi daiktai bus viešbučio seife , o vagystė patvirtinta policijos išduotu dokumentu.

Patartina sudaryti atostogų Tasos saloje planą ką nori aplankyti ir kaip keliauti. Pirmiausiai kviečiame nuspręsti, kokios kelionės nori: pigios ar viskas įskaičiuota? Gal svarbi paskutinė minutė, o gal svajonių atostogos planuojamos kitiems metams?

Tasos – pigi sala, tačiau tik keletas viešbučių yra su viskas įskaičiuota maitinimu. Keliones į Tasos siūlome rinktis iš anksto. Sala – nedidelė, viešbučių nėra daug, dėl to pačių geriausių viešbučių nelieka jau keli mėnesiai iki atostogų. Kokios kelionės ieškai: ieškai poilsinės kelionės su maudynėmis paplūdimyje ar pramoginės, o gal pažintinės kelionės? Kitas svarbus klausimas: kiek ilgai planuoji ilsėtis. Rekomenduojame Tasos saloje praleisti savaitės atostogas (7 dienų kelionė) kad pajustum visą salos grožį.

Svajojantys pailsėti prie šiltos jūros, pasimėgauti saule savo kelionei turėtų rinktis laiką nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio. Šiais mėnesiais oro temperatūra Tasos saloje būna virš 22 laipsnių šilumos, bet retai kada viršija 30 laipsnių karščio. Vandens temperatūra Tase nuo gegužės mėnesio pradeda kilti ir vasarą būna apie 27 – 30 laipsnių šilumos, rudenį nukrenta iki 20 laipsnių, o tai, mums, lietuviams yra šiltas vanduo. Orai būna gaivūs, tinkami tiek poilsinėms, tiek pažintinėms kelionėms.
Gegužė ir rugsėjis tinkamiausias laikas apsilankyti tiems, kas nori ramesnio laiko saloje, mažiau žmonių paplūdimiuose, bei restoranuose. Pavasario bei rudens mėnesiais kainos būna žemesnės. Kelionė į Tasos rugsėjo mėnesį nudžiugins tuos, kurie planuoja itin daug keliauti pėsčiomis.

Norėdamas pažinti šalį būtinai turi išragauti vietinį maistą. Tradiciniai patiekalai bei Graikijos virtuvė – viena geriausių pasaulyje. Graikija didelė šalis dėl to mums jau pažįstamus patiekalus kiekvienas regionas gamina šiek tiek kitaip. Tos pačios iki skausmo pažįstamos graikiškos salotos
vienur gaminamos su daugiau agurkų, kitur išvis be agurkų, dar kitur pridedama ir paprikos. Ką valgyti Tasos saloje, kad grįžus į Lietuvą norėtųsi atostogas pratęsti savo virtuvėje?

Štai keletas dalykų, kurie yra mėgstamiausi Tasos ir apskritai Graikijos restoranuose, ir kuriuos rekomenduojame išbandyti:

Musaka – tai tradicinis visos Graikijos patiekalas šiek tiek primenantis lazaniją, tačiau vietoj makaronų naudojama baklažanai, bulvių griežinėliai. Ypač skani naminė musaka, ją patariame ragauti mažose kaimo tavernose.

Stifado – originaliai tai triušienos patiekalas, bet vis dažniau restoranuose stifado gaminama iš veršienos. Gaminamas keramikiniame dubenyje su labai mažais svogūniukais.

Pastitsio – patiekalas panašus į Lazaniją, tik skanesnis.

Kleftiko – aviena su daržovėmis patiekiama keramikiniame puode.

Gyros – mums visiems pažįstamas kaip kebabas. Tai ant besisukančio vertikalaus iešmo kepama vištienos arba kiaulienos mėsa, patiekiama lėkštėje su bulvytėmis fri, svogūnais, salotomis (kopūstų graikai nededa) bei tzatziki padažu.

Pita gyros – greitas graikiškas maistas. Labai skanus. Gyros, daržovės bei bulvytės fri apipilta tzatziki padažu ir susukta į lavašą.

Graikiškos salotos – kaip be jų. Tikri pomidorai, agurkai, raudonieji svogūnai, o ant viršaus tobulo skonio feta gausiai apipilta alyvuogių aliejumi ir pabarstyta oregano prieskoniais (raudonėliu).

Haloumi – ant grotelių grilintas sūris. Paragavus jo Graikijoje, mielai skanaujame ir pas mus vasaros vakarais (labai skanu su arbūzu, pabandykite).

Tyrosalata – smulkintos fetos ir alyvuogių aliejaus užkandis. Kartais dedama paprikos. Tobula su šviežia balta graikiška duona.

Tzatiki – graikų klasika, jau persikėlusi į mūsų grilinimo sezoną. Natūralus jogurtas su alyvuogių aliejumi, krapais bei smulkintu marinuotu agurku bei žolelėmis. Tobula tiek prie mėsos, tiek ant baltos skrudintos duonelės.

Keptos cukinijos – cukinijų traškučiai. Labai populiarus užkandis Graikijoje. Dažniausiai patiekiami su tzatziki.

Alyvuogės – Tasos auga vienos skaniausių alyvuogių rūšių Kalamata. Jos tikrai labai skanios. Paragaukite tavernoje, jei patiks – puikios lauktuvės.

Žuvis – visa žuvis, visos jūrų gėrybės Graikijos tavernose bei restoranuose yra tik šviežia. Užsisakykite bet kurį žuvies patiekalą – jis bus tobulas.

Trigono – garsiausias Salonikų ir Šiaurės Graikijos saldumynas. Tai trikampio formos pyragėlis, primenantis baklavą, užpildytas baltu kremu.

Baklava su pistacijomis

Graikai turi nuostabią šaltą kavą. Prieš ją gaminant jūsų paklaus, su kiek cukraus. Šalta kava skanesnė šiek tiek saldžiau.

Fredo espresso – šalta plakta kava be pieno

Fredo capuchino – šalta plakta kava su pienu. Fredo capuchino labai skanu su valgomais ledais ant viršaus.

Greek coffee – graikiška kava yra šiek tiek panaši į turkišką kavą, ruošiama kavinuke.

Tasos lyginant su kitomis Graikijos salomis – pigi sala. Kainos žemesnės sezono pradžioje arba pabaigoje, kaip ir daug kur kurortiniuose miestuose. Parduotuvėse kainos kaip Lietuvoje. Maisto kainos Tasos salos graikiškose tavernose:

Esspresso – 1,5 EUR;

Musaka – 8 EUR;

Stifado – 9 EUR;

Grill mėsos patiekalas – 9 EUR;

Namų vynas (house wine) 1l – 8 – 12 EUR;

Auto nuoma – 40 EUR/diena. Nuomojantis iš anksto – pigiau.

Rūbai parduotuvėse pigiau nei Lietuvoje.

Labas, Viso – JASU (kai į asmenį kreipiesi familiariai, „tu“)
Labas, Viso – JASAS (kai į asmenį kreipiesi mandagiai, „jūs“)
Labas rytas – KALIMERA
Labas vakaras – KALISPERA
Labanakt – KALINICHTA
Ačiū – EVCHARISTO ; Ačiū labai – EVCHARISTO POLY
Prašau – PARAKALO
Taip – NE (taip, tai atvirkščiai nei pas mus). Išmokite sakyti NE ir linkčioti galvą.
Ne – OCHI
Atsiprašau – SYGNOMI (kai norite praeiti)
Labai gerai – POLY KALA (galite naudoti ir apie patiekalą)
OK – Entaxi.
Aš esu graži – IME OREA
Vanduo – NERO
Aš noriu vandens, prašau – ME THELO NERO, PARAKALO
IME APO TI LITUANIA – aš esu iš Lietuvos

Kelionės į Ispaniją

GOLDEN TAURUS AQUAPARK RESORT 4*

2024.08.23 Naktys: nuo 7n.

1033 €

PLAČIAU

Kelionės į BulgarijąAuksinės kopos

SUNNY BEACH CLUB 4*

2024.08.22 Naktys: nuo 7 naktys

597 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąAntalija

WASHINGTON RESORT HOTEL & SPA 5*

2024.10.16 Naktys: nuo 7 n.

749 €

PLAČIAU

Geriausi viešbučių pasiūlymai - Kelionės į Tasos

Kelionės į GraikijąKelionės į Tasos

Sentido Thassos Imperial 4*

Kelionės į GraikijąKelionės į Tasos

Apartamenty La Boheme Luxurious 3*

Kelionės į GraikijąKelionės į Tasos

Aeria 3*

Kelionės į GraikijąKelionės į Tasos

Aeolis Thassos Palace 4*

Kelionės į GraikijąKelionės į Tasos

Alexandra Beach Thassos Spa Resort 4*

Kelionės į GraikijąKelionės į Tasos

Ilio Mare 5*

Kelionės į GraikijąKelionės į Tasos

Thassos Grand Resort 5*Karšti pasiūlymai

Kelionės į Ispaniją

GOLDEN TAURUS AQUAPARK RESORT 4*

2024.08.23

1033 €

PLAČIAU

Kelionės į BulgarijąAuksinės kopos

SUNNY BEACH CLUB 4*

2024.08.22

597 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąAntalija

WASHINGTON RESORT HOTEL & SPA 5*

2024.10.16

749 €

PLAČIAU
Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: