Graikijai priklausanti sala Mykonos – kelionė į nuostabių paplūdimių ir naktinio gyvenimo kupinas atostogas. Egėjo jūroje esanti sala priklauso Kiklandų salų grupei. Mykonos dar vadinama vėjų sala, o vienas salos simbolių – šešiolika vėjo malūnų, kuriuos kažkada naudojo grūdų malimui. Šie malūnai ir dabar pasitinka keliautojus atvykstančius į Mykonos salą. Kelionė norint pamatyti šį įspūdingą vaizdą turi būti jūros keliu. Malūnus dar šešioliktame amažiuje pradėjo statyti venecijiečiai, o vėliau tradiciją perėmė vietiniai. Legenda pasakoja, kad ši sala sudaryta iš Heraklio nukautų milžinų kūnų. Į Mykonos kelionė įsimins savo spalvomis, paplūdimiais, maistu ir nuostabiais miesteliais. Pavyzdžiui, kvartalas Alefkandra vadinama „Mažąja Venecija“.
Mikono (Mykonos) sala tikrai patiks ieškantiems smėlio paplūdimių ir nuostabių kurortų su įvairiausiomis pramogomis.
Saloje yra daugiau nei 600 bažnyčių, tad jose tikrai galėsite susipažinti su tradiciniu Graikijos metu, o kartais ir atsigaivinti nuo saulės kaitros. Dauguma bažnyčių itin mažos, tarsi paprasti namai, tad ne visad lengva jas pastebėti.
Panagia Paraportiani – asimetriška baltos spalvos bažnyčia raudonomis durimis – vienas labiausiai fotografuojamų pastatų Mykonos. Iš tiesų tai penkios viena ant kitos pastatytos bažnyčios, kurių statyba prasidėjo keturioliktame amžiuje.
Ano Mera – nedidelė sala ir miestelis, kuriame yra gražus Panagia Tourliani vienuolynas. Jame galėsi išvysti Bizantijos laikus menančias relikvijas. Saloje taip yra dar senesnis vienuolynas Paleokastro bei bizantiškos pilies griuvėsiai.
Kato Mili arba žemutiniai malūnai – juos aplankyti galėsite Chora mieste. Juose veikia muziejai pasakojantys salos istoriją, graikų mitus.
Nuvyk į greta esančią Delos salą, jei domiesu graikų istorija. Sala saugoma UNESCO pasaulio paveldo. Sakoma, kad čia gimė Apolonas ir Artemidė. Ši sala yra negyvenama, tačiau į ją kursuoja ekskursijos ir pavieniai laivai. Saloje išvysi Liūtų terasą, Kleopatros namą, taip pat galėsi aplankyti archeologijos muziejų su Graikijos meno skulptūromis ir vazomis.
Alefkandra – kvartalas dar vadinamas mažąja Venecija. Čia gera pasivaikščioti ir sustoti papietauti.
Armenistis švyturys – į vidų deja negalima patekti, tačiau nuo molo atsiveria nuostabus vaizdas.
Kur būtina apsilankyti Mykonos? Kelionė negali apsieiti be žymiausių kurortinių miestų ir paplūdimių.
Ieškai naktinių linksmybių ir vakarėlių paplūdimyje? Tuomet keliauk į Paradise, Super Paradise ir Paraga paplūdimius, nes čia šokiai ir linksmybės tęsiasi be atvangos.
Geriausi paplūdimiai Mykonos, jei vyksti su šeima ir vaikais Ornos, Psarou ir Platis Gialos. Jie turėtų patikti ir poroms.
Platis Gialos – gyvas ir gražus paplūdimys Mykonos. Kelionę dažnas pradeda jame, nes greta daugybė restoranų, keli viešbučiai, nedidelis turgus ir tiesioginiai autobusai iš Mykonos centro. Be to, iš čia galima keliauti vandens taksi iki Super Paradise ir kitų paplūdimių.
Elia paplūdimys – vienas ilgiausių Mykonos saloje.
Paradise paplūdimys kviečia šokti ir šėlti visą naktį, kadangi čia veikia daugybė barų. Be to, jį lengva pasiekti autobusais iš miesto centro.
Nori šiek tiek ramybės ir nuotraukų prie šiaudinių paplūdimio skėčių? Tuomet motoroleriu ar automobiliu atvyk į Lia paplūdimį, kuris yra šiek tiek nuošaliau. Jame galima išbandyti paviršinį nardymą.
Panormos paplūdimys – patiks ramesnio poilsio mėgėjams, nes jis daug nuošalesnis ir sunkiau pasiekiamas. Jį supa kalnai, tad paplūdimys apsaugotas nuo vėjų.
Lietuviams reikalingi dokumentai jei planuojama kelionė į Mykonos salą yra asmens tapatybės kortelė. Dokumentas turi galioti ne trumpiau nei 6 mėnesius nuo grįžimo datos. Viza nėra reikalinga, kadangi tai Europos sąjungos šalis.
Privalomų skiepų vykstantiems į Mykonos nėra. Pasirūpinkite, kad turėtumėte Europos sveikatos draudimo kortelę.
Mykonos salos valiuta – euras, kadangi ji priklauso Graikijai. Kainos Mykonos saloje daug didesnės nei Lietuvoje, kadangi ji itin mėgstama turistų iš viso pasaulio. Jei pusryčius pateiks viešbutis, pietums ir vakarienei du asmenys turėtų planuoti, kad išleis 40-60 eurų per dieną. Papildomai gali kainuoti transportas saloje, gultai (jei jų nesuteikė viešbutis).
Skrisi į Mykonos salą? Kelionė lėktuvu trunka apie 11 valandų, kadangi vyksta keli persėdimai (pvz. Kaunas-Kopenhaga-Mykonos). Lietuviai dažnai skrenda iš Varšuvos, tuomet kelionės trukmė apie 3-4 valandos. Tiesioginis užsakomasis skrydis į Mykonos trunka iki 4 valandų.
Kelionė į Mykonos bus su persėdimais? Būtinai pasirūpink kelionės draudimu.
Kelionę į Mykonos verta planuoti gegužės-lapkričio mėnesiais. Jei nori ramybės ir šiek tiek žemesnių kainų bei mažiau turistų – vyk gegužę, ankstyvą birželį, rugsėjį arba spalį. Patys karščiausia mėnesiai – liepa ir rugpjūtis. Geriausiu laiku maudynėms ir deginimuisi laikoma gegužė ir birželis bei rugsėjis ir spalis. Jaunavedžiai kelionę į Mykonos dažniausiai renkasi birželį ir rugsėjį.
Mykonos sala pasižymi tradicine Graikijos virtuve, tačiau turi ir savo vietinių patiekalų, kurių būtina paragauti čia atvykus.
Kopanisti – sūris pagardintas pipirais.
Kremidopita – pyragas su tirovolia sūriu ir svogūnais, pagardintas krapais.
Louza – kiaulienos kumpis, vadinamas „Mykonos prosciutto“.
Amigdalota – pyragaičiai iš maltų migdolų su rožių vandeniu ir medumi. Kartais jų forma primena kriaušę.
Melopita – pyragėliai iš filo tešlos su tirovolia sūriu, cinamonu ir medumi.
Kalathaki – migdolų miltų pyragas pagamintas iš sviesto, miltų, kiaušinių ir cinamono.
Sūriai ksinotiri ir tirovolia.
Mykonos saloje rasi ir turgų, ir prabangių parduotuvių. Jei prabanga ir žinomi prekių ženklai tau svarbūs – aplankyk Matoyanni gatvę. Joje įsikūrusios geriausios ir prabangiausios parduotuvės.
Sandalai – tai vadinamo „boho chic“ stiliaus suvenyras. Originalių sandalų parduotuvę rasi Mažosios Venecijos kvartale, netoli vandens. Sandalai čia gaminami nuo 1948. Sandalų kaina nuo 48 eurų suaugusiems.
Akies formos amuletas – juos pamatysi visur. Vietiniai tiki, kad jis apsaugos nuo pavydo ir blogos akies.
Louza – virtas kumpis. Ieškok vakuuminėse pakuotėse.
Tradiciniu būdu austos skraistės – jų rasi daug kur, tačiau verta įsigyti iš Nikoleta Xidakis parduotuvės, kuri yra Mažosios Venecijos kvartale. Visos jos skraistės audžiamos ir dažomos rankomis.
Pelikano suvenyrai – 1958 metais sužeistas ir išgydytas pelikanas Petros buvo tikra salos legenda. Nors paties pelikano nebėra nuo 1985-ųjų, suvenyrai su juo itin populiarūs. Be to „petros“ graikiškai gali reikšti „akmuo“ arba „senas niurzga“, tad dalis suvenyrų gali būti ironiški.
Sala yra tikrai nedidelė, todėl verčiau naudokis vietiniais autobusais arba nuomokis motorolerį. Žinoma, jei atvykstate su vaikais, automobilio nuoma bus patrauklesnis variantas. Tačiau labai daug gražių vietų galima pasiekti ir pėstute, ypač jei žygiavimas ir ilgi pasivaikščiojimai patinka.
Iš Mykonos taip pat galima keliauti vandens taksi į gretimas salas – iš čia lengvai pasieksi Santorini, Naxos ir kitas.