fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Geriausi pasiūlymai - Kelionės į Korfu

Kelionės į GraikijąKelionės į Korfu

MARBELLA, MAR-BELLA COLLECTION 5*

2024.09.30 Naktų sk.: nuo 7 n.

1224 €

PLAČIAU

RODYTI DAUGIAU

Kelionės į Korfu

VizaNereikalinga
Skrydžio trukmė3 val.
Laiko skirtumasNėra
KalbaGraikų
ValiutaEuras

Į Korfu (Corfu) arba Kerkyra vadinamą salą turistai atvyksta jau nuo seniausių laikų. Ji salai suteikė savitumo ir kosmopolitiškumo: čia persipina graikiškos ir atvykėlių tradicijos, kultūros, patiekalų skoniai. Saloje rasi visko, ko galima norėti atostogų metu: prabangių pajūrio vilų su „viskas įskaičiuota“ pasiūlymais, vaizdingų miestelių su išskirtiniais peizažais, laukinės gamtos ir gyvūnijos. Kelionė į Korfu itin tinka draugų ar šeimų grupėms su skirtingais pomėgiais: čia rasi pramogų vandens, istorijos mylėtojams, išskirtinių pramogų vaikams.  Poilsinė kelionė į Korfu itin populiarus pasirinkimas, kadangi atrodo jog saloje sustoja laikas, kai mėgaujiesi vandeniu,  saule ir puikiu maistu.

Korfu salos kurortai

Poilsis Korfu saloje tikrai nuostabus – saulė, šilta jūra, gražūs paplūdimiai ir viešbučiai. Liko tik išsirinkti savo kelionės kryptį.

Kassiopi – vienas pagrindinių Korfu kurortų, kuriame dera pramogos ir tradicinio žvejų miestelio pojūtis. Paplūdimiai čia akmenuoti, tad prireiks paplūdimio batų, tačiau verta į juos nueiti dėl nuostabaus pakrančių vaizdo bei galimybės iš toli apžiūrėti bizantietišką pilį.

Kavos yra pagrindinė jaunimo poilsiavietė: čia visą naktį vyksta vakarėliai. Tavo rankose bilietai „paskutinė minutė į Korfu“? Tuomet pigiausią nakvynę rasite būtent čia. Šį kurortą mėgsta ir šeimos su vaikais, būtent dėl žemesnių apgyvendinimo kainų.

Sidari – anksčiau garsėjo kaip žvejų kaimas, dabar tai garsus kurortas, kurį itin mėgsta Didžiosios Britanijos gyventojai. Pagrindinis paplūdimys turi mėlynos vėliavos statusą bei didžiulę vandens pramogų pasiūlą. Pasak legendos, poros, kurios kartu praplaukia pro Meilės kanalą (Canal d‘Amour) – greitai susituoks.

Ipsos – seniau buvo vakarėlių kurortas, tačiau dabar tai labiau šeimų vieta su gyvos muzikos pasirodymais, animatoriais, šou. Restoranai čia orientuoti į užsienio turistus, tad atvykite, kai nusibos graikų virtuvė.

Pyrgi – ramus kurortas prie pušų giraičių. Paplūdimys – smėlio ir žvirgždo, tačiau labai tiks ramiam poilsiui.

Barbati – gyvybingas paplūdimio kurortas, įsikūręs tarp kalnų ir jūros, rytinėje pakrantėje, vos 20 km nuo Korfu miesto. Idealus atpalaiduojančių gamtovaizdžių ir patogumų derinys – Barbati yra mėgstamas šeimų dėl itin švaraus Mėlynosios vėliavos paplūdimio.

Ieškai vietos vakarėliui? Tuomet būtinai aplankyk Pink Palace – tai kurortas ir rūmai viename. Rožinės spalvos sienos, už kurių nuolat vyksta togų vakarėliai, paplūdimio žaidimai Agios Dios paplūdimyje. Tai daug pramogų vienoje vietoje, jei kaina yra svarbi ir norisi pataupyti.

Paleokastritsa – dažnai vadinamas Korfu brangakmeniu. Tai idiliškas kurortas apsuptas pušų. Čia rasi ne vieną barą ir taverną, tačiau daug mažiau turistų. Vaizdingos įlankos, smėlio ir žvirgždo paplūdimiai bei išskirtinis gamtovaizdis laukia tavęs. Be to, vanduo Paleokastristos paplūdimiuose vėsesnis, tad labiau gaivins karštomis dienomis. Iš čia galima pėstute pasiekti angelų pilį – Angelokastro.

Kalami – dar viena nuostabi vieta Korfu. Čia taip pat yra Mėlynosios vėliavos paplūdimys. Šį kurortą labiausiai išgarsino britų novelistas Lorencas Durelis (Lawrence Durell).

Kouloura – žvejų miestelis, leis mėgautis praplaukiančiais laivais – puiki vieta paplaukioti ir pasigrožėti gamtovaizdžiu.

Agni – įlanka vilioja laivelius ir privačias jachtas iš viso pasaulio. Čia yra kelios tavernos, kuriose galėsi pasimėgauti tradicine virtuve.

Nissaki – puikus kurortas tiems, kurie mėgsta ilgus pasivaikščiojimus, nes čia galima rasti 220 kilometrų ilgio Kordu taką. Paplūdimys akmenuotas, tačiau vienas gražiausių saloje. Skaidrus vanduo itin tinka paviršiniam nardymui.

Korfu senamiestis (kartais vadinamas Kostropoliu – „pilių miestu“ graikiškai) yra įtraukas į  UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pagrindinė įžymybė jame – Senasis fortas. Smagu klaidžioti senamiesčio gatvėmis, kurioms įtaką tikrai padarė atvykėliai iš Prancūzijos. Senamiestyje esanti Spianada aikštė yra antra didžiausia Europoje (po Šv. Marko aikštės Venecijoje) ir iš jos galima patogiai patekti į visą istorinį centrą.

Tarp senojo ir naujojo uosto yra Mandouki rajonas (tariasi Mantouki). Tai vieta, kurioje seniau gyveno uosto darbuotojai. Laukiant kelto čia smagu pasivaikščioti.

Garitsa įlanka yra populiarus jachtų klubas. Puikus vaizdas, prabangios jachtos ir dvidešimties minučių trukmės pasivaikščiojimas.

Kanoni pusiasalis kažkada buvo pirmoji Korfu sostinė (visos salos turi pagrindinį miestą vadinamą sostine). Nuo čia galėsi pėstute pasiekti Korission lagūną ir pamatyti mažas salas Vlancherna ir Pontikonisi (pelių sala). Tai populiari sala saulėlydžiams.

Achillion rūmai – esantys Gastouri mieste, kadaise priklausė Austrijos imperatorei Elizabetai Sisi. Pastatyti 1898-aisiais, vėliau restauruoti. Rūmuose yra nuostabus sodas su Graikijos mitams sukurtomis statulomis. Beje, šiuose rūmuose buvo filmuojamas dvyliktasis Džeimso Bondo filmas „Tik tavo akims“ su Rodžeriu Mūru. Rūmuose veikia muziejus.

Miesto rotušė – elegantiškas Venecijos stiliaus pastatas išlikęs nuo septynioliktojo amžiaus. Anksčiau tai buvo lordų rūmai, vėliau teatras ir tik 1903-iais tapo rotuše.

Azijos menų muziejus ir Bizantijos laikų muziejus patiks tiems, kurie domisi istorija ir kultūromis.

Kopodistrias dvaras –  žymus tuo, kad čia buvo įkurtas pirmasis Graikijos universitetas (Jonėnų akademija), pirmasis filharmoninis orkestras ir pirmoji menų mokykla Graikijoje.

Angelų pilis arba Angelokastro pilis – nuostabioje vietoje, ant šlaito. Ją rasi nuvykęs į Paleokastritsa.

Kasiopės bokštas – išlikęs nuo viduramžių, tačiau gerokai apgriautas Otomanų atakų. Šiandien čia galima pasivaikščioti ir apžiūrėti griuvėsius.

Vienas naujausių muziejų, kuriame veikia robotai-istorinės figūros, vadinasi Casa Parlante. Aplankyk jį, jei tau įdomu, kaip atrodo 19-ojo amžiaus turtingos šeimos gyvenimas Graikijoje.

Šv. Jurgio bažnyčia – tai 19-ojo amžiaus statinys pastatytas dorėjiniu stiliumi. Čia kartais vyksta koncertai, tad verta atvykus patikrinti programą.

Porto Timoni – paplūdimys įsikūręs itin gražioje vietoje. Palik automobilį miestelyje ir iki paplūdimio apie 20 minučių eik pėstute – tavęs laukia nuostabus vaizdas.

Skirtingi festivaliai vyksta visame Korfu  beveik ištisus metus. Kiekvienas miestelis ir kaimelis turi bent 3-4 šventes per metus. Saloje yra daugiau nei 200 miestų ir kaimelių, tad vietinės šventės vyksta beveik kasdien. Itin daug dėmesio skiriama religinėms šventėms, jos įdomios, su eisenomis ir muzika.

Gegužės 8 ir rugpjūčio 15 d.: Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų festivaliai Kassiopyje ir Kanoni apylinkėse.
Gegužės 21 d .: Konstantino ir Helenos šventė Koulines kaime.
Birželio 24 d.: šventojo Jono diena, šventė Mantouki mieste. Daugelyje miestelių šokinėjama per laužą.
Liepos 2 d.: Notre Blachernon, festivalis Garicoje.
Liepos 20 d.: pranašo Elijo šventė Magouladeso kaime.
Liepos 15–17 d.: Agia Marina, didelis festivalis Benitsese. Jo metu vyksta tradiciniai šokiai su kostiumais, kepami kebabai, aviena, dainuojama.

Aplankyk Drastis kyšulį – tai vienas šiauriausių salos taškų iš kurio atsiveria įspūdingas vaizdas. Netoliese kartais renkama rinkliava už pravažiavimą. Kelyje nepasitaikys restoranų ar parduotuvių, todėl lankydamasis vasaros metu turėk su savimi vandens.

Šuoliai į vandenį nuo akmenų – tai gali išbandyti La Grotta paplūdimyje. Čia taip pat gali išbandyti nardymo lentas.

Aplankyk asiliukų prieglaudą Paleokastritsa. Čia juos galima pašerti, tad tai puiki pramoga keliaujantiems su vaikais.

Ropos slėnyje, 17 kilometrų nuo Korfu miesto, rasi gražiai sutvarkytą 18 duobučių golfo aikštyną. Jį suprojektavo šveicarų architektas Donaldas Harradine’as. Jame yra natūralių elementų, tokių kaip Nafsika upė, taip pat keli ežerai ir vingiuojantys upeliai. Tai populiari pramoga tiek pradedančiųjų, tiek pažengusių žaidėjų tarpe.

Korfu priklauso Graikijai, tad iš čia tradicinės lauktuvės dažnai siejamos su alyvuogėmis: aliejus, muilas, kosmetika, marinuotos alyvuogės. Pateikiame pasiūlymus, ką dar gali įsigyti, kad kelionę į Korfu prisimintum ilgiau.

Marmuro dirbiniai – tai itin tradicinis akmuo Korfu. Rasi įvairių statulėlių, padėkliukų ir kitokių rankų darbo raižinių.

Alyvmedžio virtuvės įrankių – rasi ne tik mentelių, samčių ar šaukštų, bet ir ąsočių ir įvairių dubenėlių.

Odiniai gladiatorių sandalai – tradicinis su Graikija siejamas atributas. Taip pat gali įsigyti kokybiškos odos rankinių, diržų, apyrankių, piniginių.

Tavli – graikiškas žaidimas išlikęs iš senų laikų. Puiki dovana visai šeimai.

Keramika – vienetinės rankų darbo lėkštės, vazos, ąsočiai ir kiti dirbiniai žavi savo ryškiomis spalvomis.

Nėriniai ir siuvinėti audiniai – tradicinių būdu kuriami iki pat šių dienų.

Komboloi – apyrankės ir vėriniai iš vietinių karoliukų, kurie liesdamiesi išskiria įdomius garsus.

Mati – nuo pikto sauganti akis iš graikų folkloro.

Vilnoniai Flokati kilimai – vis dar gaminami senoviniu iš kartos į kartą perduodamu būdu.

Korfu siūlo daugybę parduotuvių. Akmenimis grįstose gatvelėse ir alėjose gali rasti visko: pradedant mažomis dovanų ir suvenyrų parduotuvėmis, baigiant butikais su išskirtiniais italų dizainerių drabužiais. Tarp jų yra daugybė įdomių parduotuvių, o geriausias kainas saloje rasi odos gaminiams, papuošalams, auksui, sidabrui ir kailiniams. Tačiau, jei ketini pirkti juvelyrinius dirbinius, svarbu pasirinkti patikimą juvelyrą.

Mezzo Mezzo – Graikijos mados prekinis ženklas.
Aloelia – geriausios kokybės tradiciniai produktai iš Korfu.
Corfu Gallery – vieta meno mylėtojams. Čia galėsi įsigyti puikių reprodukcijų.
The Land of Corfu – dar viena parduotuvė, kurie tiekia ne tik tradicinius maisto produktus, bet ir kosmetiką iš vietinių ingredientų.
Vassilakis & Sons – vyninė Triklino mieste. Čia taip pat vyksta ir parodos, yra degustacijų zona.
Lamprini Chatziara – juvelyrikos parduotuvė su išskirtiniais papuošalais.
Pandoras Box – antikvariatas veikiantis nuo 1983-iųjų.
Yannis Olive medienos dirbinių parduotuvė – ji Korfu veikia nuo 1994-ųjų ir pasižymi itin kokybiškais ir gražiais alyvmedžio dirbiniais, tarp jų ir žaislais vaikams.

Korfu salos virtuvei įtaką darė aplinkinės šalys, todėl čia persipina Graikijos, Italijos, Albanijos, Britų virtuvės. Atsiliepimai apie Korfu maistą patys geriausi. Čia paragausi pačius nuostabiausius patiekalus, kadangi virtuvės šefai naudoja šviežiausius ir saulės sunokintus ingredientus. Sezoninės daržovės suteikia daugybę skonio. Kainos įvairios – už pietus dviem asmenims galite sumokėti nuo 15 iki 40 eurų. Verta išbandyti tiek gatvės virtuvės patiekalus, tiek ir leisti sau bent vieną vakarą apsilankyti gerame restorane – skonių gausa ir įvairovė nustebins.

Sofrito – jautiena su daug česnakų vyno padaže.
Stifado – veršienos su svogūnais ir pomidorų padažu.
Pastitsada – pomidorų padaže troškintas gaidys su daug prieskonių tiekiamas su storais spagečiais.
Giouvetsi – ėriena patiekiama su ryžiais.
Bourdeto – žuvis tiekiama su raudonų paprikų padažu ir daug pipirų.
Avgolemono – kalakutienos sriuba.
Bougatsa – cukrumi ir cinamonu nubarstyti pyragėliai su pienišku kremu.
Pastrokio eggplants – gruzdinti baklažanai su sūriu, virtais kiaušiniais, kiauliena, dešra, pomidorų padažu ir bazilikais užkepti orkaitėje.
Pasta Flora – pyragas su džemu.
Stakofisi – žuvies pyragas su svogūnais, paprikomis, pomidorų padažu ir porais.
Gialetia – kukurūzų miltų blynai su cukrumi, cinamonu ir medumi.

Vykstant į Korfu užtenka turėti asmens tapatybės kortelę. Rekomenduojame, kad ji galiotų bent 6 mėnesiu po planuojamos grįžimo datos.

Privalomų skiepų nėra. Korfu saloje galioja Europos sveikatos draudimo kortelė, tad turėkite ją su savimi.

Sezono metu iš Lietuvos vykdomi tiesioginiai skrydžiai į Korfu. Skrydžio trukmė – 3 valandos. Ne sezono metu galima skristi su persėdimais, tuomet kelionės trukmė pailgėja iki 7-12 valandų.

Kaip ir daug kur Europoje, Korfu įprasta palikti apie 10% arbatpinigių nuo išleistos sumos.

Korfu, kaip ir visose Graikijos salose, rasi nuomos punktus su dviračiais, motoroleriais, automobiliais. Automobilio nuoma Korfu savaitei prasideda nuo 150 eurų. Veikia taksi, tačiau juo naudotis gali būti brangiau nei viešuoju transportu.

Taip pat po salą galima keliauti autobusais. Melsvi autobusai tinka susisiekimui tarp gretimų miestų, o žali kursuoja į tolimesnius. Korfu mieste gali išbandyti keliavimą arklių traukiamomis karietomis.

Gretimas salas patogu aplankyti vandens taksi arba autobusais. Jie kursuoja iš centrinio Korfu, Sidari ir Aios Stefanos. Aplink Korfu miestą patogu apvažiuoti turistiniu traukiniu, kuris išvyksta iš Spianada aikštės.

Kelionės draudimas leis apsisaugoti nuo netikėtų iššūkių, tad keliaujant į Korfu rekomenduojama jį turėti, ypatingai jei tavęs laukia skrydis su persėdimais. Rinkis draudimą, kuris padengtų ne tik kelionės, bet ir prarastų daiktų, lagaminų, medicinos išlaidas.

Korfu net ir vasaros metu palyja, tad jei bijai sušlapti – verta turėti skėtį. Dažniausiai trumpi lietūs užklumpa liepą ir rugpjūtį. Turistinis sezonas Korfu prasideda nuo balandžio mėnesio ir tęsiasi iki spalio. Jei nori išengti didelių turistų srautų – kelionę į Korfu planuok balandžio-gegužės arba rugsėjo-lapkričio mėnesį. Patys karščiausi mėnesiai – birželis-rugsėjis. Mėgstantiems karštį rekomenduojame vykti vasaros mėnesiais, kai temperatūra gali pakilti net iki 35 laipsnių šilumos. Atvykę į Korfu tokiu laiku tiesiog nenorėsi lipti iš jūros dėl jos šilto vandens.

Kelionės į Korfu salą ir orai

sausio mėnesį nuo 5 iki 14 laipsnių šilumos.
vasario mėnesį nuo 6 iki 14 laipsnių šilumos.
kovo mėnesį nuo 7 iki 16 laipsnių šilumos.
balandžio mėnesį nuo 10 iki 20 laipsnių šilumos.
gegužės mėnesį nuo 14 iki 24 laipsnių šilumos.
birželio mėnesį nuo 17 iki 29 laipsnių šilumos.
liepos mėnesį nuo 20 iki 32 laipsnių šilumos.
rugpjūčio mėnesį nuo 20 iki 32 laipsnių šilumos.
rugsėjo mėnesį nuo 17 iki 28 laipsnių šilumos.
spalio mėnesį nuo 14 iki 23 laipsnių šilumos.
lapkričio mėnesį nuo 10 iki 19 laipsnių šilumos.
gruodžio mėnesį nuo 7 iki 15 laipsnių šilumos.

Korfu saloje vietiniai kalba graikų kalba, tačiau pavyks susišnekėti ir angliškai. Verta išmokti pagrindines frazes graikiškai, tuomet vietiniai jus priims maloniau.

Sveiki, viso – giasas
Ačiū – efharisto
Prašom – parakalo
Atsiprašau (kai reikia pagalbos) – me synhorite
Atsiprašau (kai reikia praeiti) – syngnomi
Labas rytas – kalimera
Labas vakaras – kalispera
Labanakt – kalinihta
Malonu susipažinti – harika poli
Taip – ne
Ne – ohi

Kelionės į ItalijąKelionės į Kalabriją

VOI FLORIANA RESORT 4*

2024.05.26 Naktys: nuo 7 naktys

719 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąBodrumas

YASMIN BODRUM RESORT 5*

2024.05.24 Naktys: nuo 7n

831 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąBelekas

Ethno Hotels Belek 5*

2024.06.02 Naktys: nuo 7 n.

1069 €

PLAČIAU

Geriausi viešbučių pasiūlymai - Kelionės į Korfu

Kelionės į GraikijąKelionės į Korfu

COOK’S CLUB CORFU 5*

Kelionės į GraikijąKelionės į Korfu

Laguna Holiday Resort 4*

Kelionės į GraikijąKelionės į Korfu

The Royal Grand 3*

Kelionės į GraikijąKelionės į Korfu

Grecotel Corfu Imperial Luxury Beach Resort 5*

Kelionės į GraikijąKelionės į Korfu

Labranda Sandy Beach Resort 4*Karšti pasiūlymai

Kelionės į ItalijąKelionės į Kalabriją

VOI FLORIANA RESORT 4*

2024.05.26

719 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąBodrumas

YASMIN BODRUM RESORT 5*

2024.05.24

831 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąBelekas

Ethno Hotels Belek 5*

2024.06.02

1069 €

PLAČIAU
Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: