fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Kelionės į Malijorką

VizaNereikalinga
Skrydžio trukmė3 val.
Laiko skirtumasYra
KalbaIspanų
ValiutaEuras

Kelionė į Maljorką nudžiugins kiekvieną keliautoją, nes šioje saloje saulė šviečia net 300 dienų per metus. Sala siūlo didžiausią peizažų įvairovę, smėlio paplūdimius, pušynus, jaukias įlankėles ar net apelsinų giraites. Atostogos Maljorkoje, gali tapti gurmaniškomis, kadangi pastaraisiais metais atsirado restoranų turinčių Michelin žvaigždučių įvertinimus. Šiai dienai yra 7 restoranai kurie turi Michelin įvertinimą : Adriánas Quetglasas ,  Andreu Genestra , „ Es Racó d’es Teix“ , Marcas Fosas , „ Es Fum“ ir „ Jardín“ , o  Zaranda restoranas turi net dvi Michelin žvaigždutes.

Maljorkos sala priklauso Belearų salynui,  yra didžiausia iš keturių salų, esančių prie rytinės Ispanijos pakrantės. Balearų salos susideda iš šių keturių: Maljorkos, Menorkos, Ibizos ir Formentera salų. Visos šios salos priklauso Ispanijai ir yra populiariausios turistinės vietos Europoje. Salos sostinė Palma.  Palmoje rasite beveik viską: parduotuvės, restoranai, naktiniai klubai, meno galerijos, nuostabus senamiestis, šimtmečio senumo architektūra, įvairūs renginiai, o miesto pažiba didinga gotikinio stiliaus katedra ,, La Seu,,

Kelionės Maljorkos saloje gali būti labai kontrastingos: nuo naktinio gyvenimo linksmybių iki ramybės oazės įlankų, nuo vietinių parduotuvių iki dizainerių parduotuvių ar net nuo paprastų apartamentų iki prabangių viešbučių.  Viešbučiai siūlo įvairius maitinimo tipus: nuo pusryčių iki viskas įskaičiuota. Taip pat yra viešbučiai kurie siūlo puikų poilsį šeimai su vaikais.

Maljorka garsėja ne vien tik savo paplūdimiais, bet ir regionais. Salos regionai yra labai skirtingi, tad atitiks kiekvieno turisto interesus. Saloje visuose paplūdimiuose galėsite išsinuomoti gultus ir skėčius, o jų kainos svyruoja pagal sezoniškumą bei kurorto vietą.

Magalufas –  šis kurortas yra vienas turistų populiariausių lankomų kurortų ir vertinamas kaip vakarėlių sostine. Šis kurortas labiausiai pritraukia jaunus žmones, kadangi garsėja savo naktiniais klubais, barais. Magalufe esantis baras „Piano“ yra vienas iš populiariausių barų. O atsiliepimai apie šįb barą yra puikūs. Kurorte yra daugybė viešbučių, tarp kurių yra teminiai viešbučiai, tokie kaip: šeimoms su vaikais – Sol Katmandu Park & Resort , ar tik suaugusiems, muzikos mėgėjams: Sol House the Studio. Šis kurortas yra labai mylimas Britų, tad būkite pasiruošę neįtikėčiausiems dalykams.

Palmanova ir Magalufas – du skirtingi kurortai, tačiau iš dalies jie susilieja į vieną kurortą, tad tarp jų yra patogu vaikščioti. Palmanovos kurortas puikiai tiks šeimoms su vaikais, poroms ar tiems kurie nori mėgautis ramesnėmis atostogomis, skirtingai nei kaimyniniame Magalufo mieste. Šis kurortas yra arčiausiai Maljorkos oro uosto, tad pervežimas trunka neilgai. Šiame kurorte yra gausu barų, restoranų, parduotuvių. Palmanovoje yra trys puikūs smėlio paplūdimiai: Son Matias, Palma Nova Beach ir Es Carregador.

Cala Vinas kurortas – esantis įlankoje apsuptas uolų, pušynų, nedidelis miestelis. Šis kurortas yra keletu kilometru nutolęs nuo šurmulingojo Magalufo kurorto. Kurorte yra keletas parduotuvių, barų ar restoranų.  Šiame kurorte galime rekomenduoti apsistoti puikiame viešbutyje Occidental Cala Vinas, kuris yra įsikūręs gražioje įlankoje, šalia smėlio paplūdimio bei su puikiais vaizdais.

Santa Ponca – šurmuliuojantis kurortas, tinkantis poilsiautojams, kurie ieško modernaus kurorto su gerais paplūdimiais. Čia gausu barų ir restoranų, kuriuose rengiamos linksmos vakaro pramogos. Šiame kurorte yra du smėlio paplūdimiai: vienas didesnis- Playa de Santa Ponsa , kitas mažesnis- Playa Pequeña. Taip pat šiame kurorte yra net trys golfo aikštynai ir teniso klubas.

Paguera – paplūdimio kurortas, kurį labiausiai mėgsta vokiečiai. Kurorte yra trys puikūs smėlio paplūdimiai: „Peguera Romana“, „Peguera Torà“ ir „Peguera Palmira“. Šiame kurorte viešbučiai yra įsikūrę kurorte gale, kalvotoje vietovėje. Kurorto pagrindinėje gatvėje rasite parduotuvių, restoranų, kavinių bei barų, diskotekų.

Alkudija – istorija dvelkaintis kurortas, kuris yra salos šiaurėje. Alkudija garsėja didžiuliais gražiais balto smėlio paplūdimiais, kuriuos ypač mėgsta turistai su šeimomis.  Alkudijos mieste klesti turgus kuriame rasite vietinių produktų, odos gaminių, patalynės ir suvenyrų. Senovės Alkudijos istorija paliko turtingą paveldą aplink miestą: senojo romėnų miesto griuvėsiai, ampiteatras, muziejus. Taip pat yra prabangi ir graži prieplauka, aplink kurią rasite daugybę parduotuvių, restoranų, barų ir diskotekų. Paplūdimys Puerto Alcudia yra įsikūriąs gražioje įlankoje, kur paplūdimio ruožas tęsiasi daugiau nei 10 km

Kala doras – modernus ir stilingas kurortas, išaugęs iš nedidelio žvejų kaimelio. Kurortą sudaro nedidelės įlankėlės. O turistus vilioja smėlio paplūdimiai: Cala Ferrera, Cala Serena, Cala Esmerelda, Cala Gran, Cala D’Or, Cala Des Pou. Paplūdimiai yra gana maži, tačiau su nuostabiais vaizdais. Kurorto širdyje rasite prieplauką ir jachtklubą, o jos krantinėje rasite daugybę parduotuvių, restoranų, kavinių ir barų.

Kan Pastilija – artimiausias kurortas šalia sostinės Palma miesto ir tarptautinio oro uosto bei yra kaimynai su Arenaliu korortu. Planuodami keliones į šį kurortą, atkreipiame dėmesį, jog galite girdėti orlaivių skleidžiamus triukšmus, kadangi netoli yra tarptautinis oro uostas. Kurorte yra daugybė barų, restoranų ir kavinių, tiekiančių viską nuo vietinės Maljorkos virtuvės patiekalų ir jūros gėrybių ir iki tarptautinių patiekalų. Maljorkos kurortas Kan Pastilija yra ramus kurortas, mažiau šurmulingas nei kaimyninis Arenalis, linkęs pritraukti jaunus poilsiautojus.

Arenalis – tai kurortas garsėjantis naktiniu gyvenimu. Šį kurortą yra pamilę vokiečiai. Visus tris kurortus: Arenalį, Kan Pastiliją ir Palmą jungia ilga pakrantės alėja, tad puikiai tiks ilgiems pasivaikščiojimams. Tarp visų trijų kurortų vasaros sezonu kursuoja ir turistinis traukinukas. Nesuklysime pasakydami, kad Arenalis yra vokiškasis Magalufas. Kurorte gausu restoranų, kavinių, barų ir naktinių klubų.

Jei nedomina pasyvus paplūdimio poilsis- keliaukite po salą. Maljorkos saloje yra gausu lankytinų objektų:

Palma Maljorka– salos sostinė, kuri siūlo jūros ir kultūros derinį.

Švyturys (Cap De Formentor)– yra šiauriausioje Maljorkos dalyje. labai mėgstamas fotografų dėl nuostabių saulėlydžių

Cala Formentor– nuostabaus grožio smėlio paplūdimys, įlankoje su pušų giraite.

Drakono urvai – viena populiariausių lankomų vietų. Šie urvai slepia vieną didžiausių požeminių ežerų pasaulyje, kuriuose yra natūraliai susiformavę stalagmita. Nepamirškite perplaukti laiveliu per šį ežerą.

La Seu katedra -vienas gražiausių istorinių Balearų salyno pastatų

Mirador Es Colomer– nuostabaus kraštovaizdžio peizas, esantis šiaurinėje pakrantėje.

Valdemosa– idiliškas, istorija dvelkiantis ir autentiškas miestas, įsikūręs kalnuose. Kadaise Frederikas Chopinas įvardijo kaip gražiausią vietą pasaulyje.

Es Calo del Moro– nuošalus, apsuptas didelių uolų paplūdimys, esantis netoli S’Almunia miesto.

Son Marroig, Deia – muziejus, skirti erchercogui Ludwigui Salvadorui

Lietuvos piliečiams, keliaujant į Maljorką ( Ispaniją), vizos nereikalingos. Ispanija priklauso Šengeno erdvei. Reikalingi dokumentai keliaujant į Maljorką yra pasas arba ID kortelė (asmens tapatybės kortelė).

Keliautojas privalo su savimi turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę.  Daugiau informacijos rasite Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje.

Taip pat, kelionės į Maljorką metu, rekomenduojama turėti specialų sveikatos draudimą arba turėti išduotą ligonių kasų Europos sveikatos draudimo kortelę. Apie kortelę daugiau informacijos rasite čia.

Skrydžio trukmė į Maljorkos salą priklausys nuo to ar skrydis bus tiesioginis ar jungiamasis. Tiesioginio skrydžio trukmė apie 3-3,5 valandas, tuo tarpu jungiamasis gali trukti nuo 5 iki 10 valandų, priklausomai nuo oro linijų ir sezonų. Kelionės į Maljorką, kurios skirtos poilsiui ar šalies pažinimui dažnai vyksta užsakomaisiais tiesioginiais reisais. Lietuviams smagu ir tai, kad nesikeičia laiko juosta, todėl neatsiranda kelionės nuovargis dėl paros ritmo sutrikimų.

Sala yra Europos Sąjungos dalis, o jos oficiali valiuta yra euras (EUR).  Kelionės į Maljorką metu pinigus galite išsikeisti bankuose, viešbučiuose. Galima atsiskaityti bankinėmis kortelėmis. O jei pritrūksite grynųjų pinigų, galėsite pinigus nusiimti iš bankomatų. Tačiau atkreipiame dėmesį, jog gali būti imamas komisinis mokestis.

Maljorkoje yra moderni infrastruktūra: įskaitant puikų viešojo transporto tinklą.

Palmos mieste yra dvi autobusų grandys: TIB- skirta keliauti po salą, o EMT skirta aplink Palmos miestą. Šiuos autobusus lengva atpažinti pagal spalvas. TIB yra raudonos ir geltonos spalvos, o EMT – mėlynos ir baltos spalvos. TIB autobusai kursuoja nuo gegužės iki spalio mėnesio. Kainos skiriasi priklausomai nuo vietos ir kelionės trukmės. Bilietus galima įsigyti prie vairuotojo.

Keliaudami nuo vieno taško iki kito taško dažniausiai naudojamės taksi paslaugomis. Naudojantis taksi yra svarbiausia kaina. O kainos gali būti labai skirtingos: naudojantis savaitgaliais taksi, kaina yra brangesnė nei paprastomis dienomis. Viešbučiai visada gali paskambinti už jus taksi, paskutinę minutę ir jūs jau pasiruošęs keliauti. Palmoje esantys taksi yra balti autombiliai su raudona ir geltona juosta per vidurį. Visi licenzijuoti taksi turi skaitliukus bei privalo savo licenziją ir jos numerį, ir taksi tarifą rodyti lange.

Pamatyti Maljorką automobiliu yra vienas geriausių būdų. Maljorkoje yra daugybė automobilių nuomos firmų, todėl išsinuomoti automobilį nekils jokių problemų. Automobilio nuomos kaina priklauso nuo išsinuomoto automobilio rūšies bei laikotarpio trukmės.

Norėdamas išties pažinti šalį – būtinai turi paskanauti vietinio maisto. Ispaniška virtuvė ir tradiciniai patiekalai sužavi kiekvieną. Viešint Maljorkoje, pusryčiams skanaukite mielinę bandelę su cukraus pudra- Enssaïmada ,  pietums užkandžiaukite daržovių picą – Coca de Trampó, mėsos pyragą- Panada, taip pat paragaukite Pa’amb Oli- tai duona su česnaku pomidorais, vytintu kumpiu ir alyvuogių aliejumi. O vakarienei būtinai ragaukite jūros gėrybes: žuvis, austrės, kalmarai, krevetės ir svarbiausiai nepamirškite tradicinės ispaniškos Paelijos.

Norėdami pasimėgauti poilsine kelione ir gerais orais Maljorkoje, geriausia keliauti nuo gegužės galo iki rugsėjo vidurio. Ispanijos saloje, Maljorkoje, vyrauja viduržemio jūros klimatas: karštos saulėtos vasaros ir švelnios žiemos. Pavasaris Maljorkos saloje yra nuo balandžio iki gegužės. Tai tinkamiausias metas keliauti po salą, kadangi šiuo laikotarpiu oro temperatūra būna šilta: Vidutinė oro temperatūra svyruoja 20-24 laipsniai šilumos. Vasaros sezonas prasideda nuo birželio iki rugsėjo. Vidutinė metinė oro temperatūra birželio mėnesį bei liepos mėnesį svyruoja nuo 28 iki 30 laipsnių. Šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis, vidutinė oro temperatūra yra apie 32 laipsnius. Ruduo saloje prasideda nuo spalio iki lapkričio mėnesio. Orai spalio mėnesį būna vėsesni, atsiranda didesnė lietaus tikimybė. Spalio mėnesį vidutinė oro temperatūra svyruoja nuo 20-22 laipsnių šilumos.

Išmokdami pasisveikinti ir padėkoti ispaniškai parodysite pagarbą vietiniams gyventojams bei sulauksite jų palankumo. Kelios frazės, kurios pravers kelionėje:

Labas – Hola

Labas rytas – Buenos días

Labas vakaras – Buenas tardes

Labanaktis – Buenas noches

Ačiū – gracias

Prašau– Por favor 

Aš nesuprantu – Yo no entiendo

Kelionės į Ispaniją

GOLDEN TAURUS AQUAPARK RESORT 4*

2024.08.23 Naktys: nuo 7n.

1033 €

PLAČIAU

Kelionės į BulgarijąAuksinės kopos

SUNNY BEACH CLUB 4*

2024.08.22 Naktys: nuo 7 naktys

597 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąAntalija

WASHINGTON RESORT HOTEL & SPA 5*

2024.10.16 Naktys: nuo 7 n.

749 €

PLAČIAU

Geriausi viešbučių pasiūlymai - Kelionės į Malijorką

Kelionės į IspanijąKelionės į Malijorką

PINERO BAHIA DE PALMA 3*

Kelionės į IspanijąKelionės į Malijorką

BEGONVILLE BEACH 3*

Kelionės į IspanijąKelionės į Malijorką

SAMOS 4*

Kelionės į IspanijąKelionės į Malijorką

H10 PUNTA NEGRA BOUTIQUE HOTEL 4*

Kelionės į IspanijąKelionės į Malijorką

IBEROSTAR PLAYA DE MURO 4*

Kelionės į IspanijąKelionės į Malijorką

SOL KATMANDU PARK & RESORT 4*

Kelionės į IspanijąKelionės į Malijorką

Sol Guadalupe 4*

Kelionės į IspanijąKelionės į Malijorką

IBEROSTAR CLUB CALA BARCA

Kelionės į IspanijąKelionės į Malijorką

SOL WAVE HOUSE ALL SUITES 4*

Kelionės į IspanijąKelionės į Malijorką

OCCIDENTAL CALA VINAS 4*Karšti pasiūlymai

Kelionės į Ispaniją

GOLDEN TAURUS AQUAPARK RESORT 4*

2024.08.23

1033 €

PLAČIAU

Kelionės į BulgarijąAuksinės kopos

SUNNY BEACH CLUB 4*

2024.08.22

597 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąAntalija

WASHINGTON RESORT HOTEL & SPA 5*

2024.10.16

749 €

PLAČIAU
Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: