fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Kelionės į Alikantę

VizaNereikalinga
Skrydžio trukmė4 val.
Laiko skirtumasYra
KalbaIspanų
ValiutaEuras

Įsikūręs Kosta Blankos viduryje, Alikantė yra viena iš svarbiausių turistinių vietų Ispanijos rytinėje pakrantėje. Daugybė golfo aikštynų ir ramūs Viduržemio jūros vandenys yra šio gražaus miesto, esančio Santa Barbaros pilies papėdėje, patrauklumo dalis.

Istorinis kvartalas, esantis šios tvirtovės papėdėje, slepia įdomų religinį ir civilinį architektūrinį palikimą, įskaitant simbolinį Explanada de España (Ispanijos bulvarą), tradicinę vietos gyventojų poilsio zoną.

Alikantė Ispanija kaip šalis turi giliai įsišaknijusių tradicijų, tokių kaip maurų ir krikščionių šventės ir San Chuano naktis. Kalbant apie skanią Alikantės virtuvę, svarbiausią vietą užima ryžiai, virti milijonais skirtingų būdų.

Kelionė į Alikantę – rytus praleiskite muziejuose ir bažnyčiose, o popietę – maudydamiesi skaidriame vandenyje arba snūduriuodami po skėčiu. Dėl modernaus Alikantės tramvajų tinklo lengva patekti iš vienos lankytinos vietos į kitą. Atsiliepimai apie šias lankytinas vietas Alikantėje buvo vieni iš geriausių, tad nusprendėme pasidalinti su jumis.

Santa Barbaros pilis – Benakantilio kalną vainikuojanti didžiulė, monumentali uola, iškilusi virš Alikantės, yra viduramžių arabų kilmės tvirtovė. Paskutiniai renovacijos darbai buvo atlikti Ispanijos aukso amžiuje 1500-aisiais, bet jei atidžiai pažiūrėsite, rasite nedidelių maurų laikų fragmentų.

Explanada de España – rafinuota, marmuru išklota Alikantės promenada yra naudinga ieškant kelio, nes ji prasideda senamiestyje ir tęsiasi miesto pajūriu šalia prieplaukos. Daugumoje Ispanijos miestų pasivaikščiojimas su šeima yra gyvenimo būdo dalis, o tokios promenados kaip Explanada de España padeda tai padaryti stilingai. Pajusite tikrą Alikantės atmosferą, vaikščiodami po palmėmis ir stebėdami kasdienį miesto gyvenimą, besiskleidžiantį aplink jus terasose ir turgaus kioskuose.

Archeologijos muziejus – kaip tik ta vieta, kur gali sužinoti Alikantės kilmę. Pradėsite nuo priešistorės nuo medžiotojų rinkėjų ir pamatysite pirmuosius rankų darbo metalinius dirbinius, nukaltus Alikantėje.

Kasko Antiguo – šis rajonas yra kalvos pusėje po pilimi, o norint apeiti, tarp aukštų baltų sienų turėsite pereiti stačias gatves ir laiptus. Vietiniai labai didžiuojasi savo namais, puošia balkonus ir slenksčius šviežiomis gėlėmis, o langines dažo mėlyna ir žalia spalva.

Santa María bazilika – seniausia ir gražiausia bažnyčia mieste yra netoli kalno papėdės ir kelios gatvės nuo Postiguet paplūdimio. Kaip ir daugelis bažnyčių Ispanijoje, Santa María buvo pastatyta virš buvusios mečetės po to, kai Alikantė buvo atimta iš maurų XIII amžiuje.

Šiuolaikinio meno muziejus – įdomus faktas yra tai, kad jis yra seniausiame pasaulietiniame Alikantės pastate – buvusioje klėtyje, pastatytoje 1687 m. šalia Santa María bazilikos. Jį 1976 m. įkūrė Alikantės skulptorius Eusebio Sempere, demonstruodamas savo privačią kolekciją. Kolekcijoje yra apie 800 kūrinių, atstovaujančių daugeliui garsiausių XX amžiaus menininkų, įskaitant Pikasą, Francisą Baconą, Salvadorą Dali ir Joaną Miró. Tik trečdalis darbų gali būti eksponuojami bet kuriuo metu, o eksponavimas sukasi ištisus metus, todėl nebus dviejų vienodų apsilankymų.

Alikantės bokštai – jei vis dar nesidomėjote Alikantės istorija, galite atsisiųsti vietovės pakrantės stebėjimo bokštų žemėlapį. Šimtmečius šiai Ispanijos daliai grasino Barbarų piratai, kurie plėšdavo miestus ir net išgabendavo žmones kaip vergus. Taigi nuo 1500-ųjų buvo sukurtas sudėtingas gynybos ir apžvalgos aikštelių tinklas, kad žmonės būtų iš anksto įspėti apie pasitraukimą už sienų. Huerta de Alicante mieste tebestovi apie trisdešimt šių bokštų, apimančių miestą ir keletą gretimų miestelių bei kaimų.

Kelionė į Alikantę gali tapti viena spalvingiausių jei įsiliesite į ispanų tradicines šventes. Beveik kiekvieną savaitę kažkur Alikantėje vyksta fiesta, kuri yra puikus pretekstas valgyti, gerti ir smagiai praleisti laiką. Jei yra vienas dalykas, kurį Ispanija moka gerai, tai rengti vakarėlius – iš tikrųjų Ispanijos festivaliai beveik turi kovoti dėl vietos kalendoriuje! Paties Alikantės kalendoriuje yra daug skirtingų ir vienodai įdomių festivalių.

Mūšis tarp maurų ir krikščionių – be jokios abejonės, didžiausias ir geriausias yra Alikantės Alcoy mieste. Kiekvieną balandį Alcoy gyventojai spalvingais kostiumais atkuria mūšius tarp maurų ir krikščionių, lydimi būgnų ir trimitų. Dvi grupės kovoja triukšmo ir dūmų pilnose gatvėse, kurias stebi tūkstančiai žiūrovų.

Bėgimas su jaučiais – Ispanija ir jaučiai – du sinonimai, o viena garsiausių Alikantės regiono fiestų yra Bous a la Mar. Denia liepos mėnesį surengia savaitės trukmės bulių bėgimą ir tai puikus laikas pasireikšti jauniems ir drąsiems.

Reyesas Magosas (Trys išminčiai) – sausio 5 d. visa Ispanija švenčia šių religinių monarchų atvykimą su spalvingu paradu, vadinamu Cabalgata de los Reyes Magos. Šio parado metu Melchoras, Gasparas ir Balthasaras eina gatvėmis plūdėmis, iš kurių jie mėto saldainius tūkstančiams laimingų vaikų apačioje.

Karnavalas – šis karnavalas vyksta vasario, kovo mėnesiais. Kostiumai, gatvės vakarėliai, muzika, kaukių vakarėliai ir didžiulis paradas Rambla de Méndez Núñez gatve yra tik dalis to, kas sudaro beveik dvi savaites nevaržomų linksmybių.

Alikantės paplūdimiai yra be galo gražūs ir tikras Ispanijos akcentas. Maždaug 200 kilometrų pakrantėje rasite daugybę svajonių paplūdimių ir daugybę nuostabių atostogų vietų. Čia Kosta Blanka, vadinamoji Alikantės „Baltoji pakrantė“, įkvepia pačiomis įvairiausiomis maudymosi vietomis. Tačiau kur yra gražiausi Alikantės pakrantės paplūdimiai ir kurie paplūdimiai tinkamiausi atostogoms?

Playa de Levante paplūdimys (Benidormas) – 2 km ilgio smėlio paplūdimys Alikantės provincijoje ir puošia Benidormo kurortą savo galinga panorama. Palmėmis apsodintoje promenadoje gausu restoranų , barų , kavinių ir klubų. Ypač sezono metu vyksta daug vakarėlių. Kam patinka sportas, paplūdimyje rasite treniruoklius, o vaikams yra įrengta žaidimų aikštelė

Playa San Juan paplūdimys (Alikantė) – maždaug už 8 kilometrų nuo Alikantės senamiesčio yra populiariausias miesto paplūdimys. Šis maždaug 5 kilometrų ilgio balto smėlio paplūdimys sudaro gražų kontrastą žydrai jūrai. Paplūdimio promenadoje visada galėsite mėgautis nuostabiu vaizdu į jūrą, gražiai išdėstytomis palmėmis ir spalvingais paplūdimio nameliais, kurie būdingi Playa San Chuanui.

Platja de la Granadella paplūdimys (Jaeva / Xabia) – daugeliui Kosta Blankos gerbėjų vaizdingoji Platja de la Granadella yra gražiausias Alikantės paplūdimys. Ypatingos ne tik turkio mėlynos jūros spalvos, bet ir nepakartojama nuošali atmosfera: 160 metrų ilgio įlanka yra įkomponuota į itin vaizdingą aukštų uolų, krištolo skaidrumo jūros ir gražaus šviesaus akmenukų paplūdimio kraštovaizdį. Granadella paplūdimyje taip pat galite nardyti ir atrasti nepaliestą povandeninį pasaulį.

Cala del Moraig paplūdimys (Jaeva / Xabia ) – šį paplūdimį galima pasiekti tik pėsčiomis, ir galbūt todėl ši paslėpta įlanka vis dar tokia tyli ir niekada neperpildyta, net vasarą. Cala del Moriag pakraštyje yra nedidelis jūros urvas (Cova dels Arcs) – gamtos traukos objektas, kurį būtinai turėtumėte aplankyti.

Playa del Arenal-Bol paplūdimys (Kalpė) – šis puikus ir ryškus smėlio paplūdimys tęsiasi 1,5 kilometro. Įspūdinga 320 metrų aukščio Peñón de Ifach uola , dėl kurios Calpe išgarsėjo, jūsų laukia labai neįprastas fonas. Dėl savo centrinės vietos Kosta Blankoje Calpe yra ideali vieta atostogoms .

Cala de Finestrat paplūdimys (Benidormas) – netoli šurmuliuojančio Benidormo miesto ir daugelio yra laikomas geriausiu paplūdimiu regione.

Playa El Paraiso paplūdimys (Villajoyosa) – čia jūra nuostabiai švari ir švyti pačiomis nepaprasčiausiomis turkio mėlynumo spalvomis, beveik kaip Karibų jūroje. Puikiai tinka tiems, kurie ieško ramybės ir atsipalaidavimo per atostogas dažnai taip judrioje Kosta Blankoje.

Playa del Portet paplūdimys (Moraira) – šią įlanką vertina ne tik šeimos su vaikais, bet ir vyresni žmonės bei poros. Taip pat čia tiekiamas geras maistas, nes paplūdimyje yra tikrai fantastiškų restoranų ir kavinių. Tiesiog puiki vieta maudytis, nardyti ir atsipalaiduoti!

Playa de la Fossa paplūdimys (Kalpė) – dėl kvapą gniaužiančios panoramos su Kalpės uola fone šis paplūdimys yra populiarus instagramo nuotraukų motyvas ir puošia daugelį ten esančių atvirukų. Nenuostabu, kad daugelis čia praleidžia vasaros atostogas!

Planuojant kelionę į Alikantę, visada reikia pagalvoti ir susidaryti savo atostogų planą. Duokite sau laiko pagalvoti ką norite aplankyti ir kur nuvykti. Visų pirma turėtumėte nuspręsti kokios kelionės į Alikantę norite: pigios ar ultra viskas įskaičiuota? Gal patinka  ekspromtu neplanuotai – paskutinė minutė? O gal atostogos bus planuojamos kitiems metams? Ieškote poilsinės, pramoginės ar turistinės kelionės?

La Taberna del Gourmet (prabangiems tapams) – pagrindinis „La Taberna del Gourmet“ akcentas yra tapų valgymas bare, nors yra atskira erdvė didesnėms grupėms ir stalai tiems, kurie nori valgyti iš pagrindinio tavernos meniu. Tai regionas, garsus savo daržovėmis, todėl galite valgyti ant viryklės keptų daržovių, keptų artišokų ir šparagų su romesco padažu.

Monastrell (šafrano patiekalams) – elegantiškas pastatas prie vandens kranto Monastrell. Visi patiekalai, kurių sudėtyje yra šafrano ir ryžių, dar viena iš María José kompetencijos sričių, bus pagaminti meistriškai, tačiau prabangiausias yra omarų kaldosas, troškintas su laukiniais pankoliais.

Bernardino (ispaniškiems vynams) – Alikantės regionas didžiuojasi savo vyndarystės tradicijomis. Bodegas Gutiérrez de la Vega gamina vyną Parsente, į šiaurę nuo miesto, naudodama moscatell ir monastrell vynuoges. Vyno daryklos Casta Diva Moscatel Blanco Seco ir Casta Diva Rojo y Negro butelius rasite Bernardino vyno parduotuvėje.

La Ereta (pietums su vaizdu) – pakeliui į Castillo de Santa Bárbara arba iš jo sustokite papietauti La Eretoje. Šis modernus restoranas, įsikūręs Parque de La Ereta aukštumose, siūlo įspūdingus Alikantės vaizdus. Užsisakykite prieš išvykdami, tada atsisėskite ir mėgaukitės vienu iš trijų sezoninių meniu. Išbandykite sepijos fideuà makaronus.

Dársena (jūros gėrybėms uoste) – pavalgyti uosto teritorijoje yra puikus būdas užbaigti dieną paplūdimyje. „Dársena“ yra ryžiai . Pradėkite nuo „Alicantinos“ užkandžių – skanaus menkės apkepų, kalmarų ir krevečių patiekalo. Pereikite prie banda ryžių (sauso tipo ryžių) su žuvies sultiniu, krevetėmis ir kalmarais arba gamba roja (raudonosiomis krevetėmis).

Alikantę būtina aplankyti dėl Viduržemio jūros klimato, vaizdingų smėlio paplūdimių ir vaizdingų pakrantės vaizdų. O kaip kelionė į Alikantę be nupirktų suvenyrų savo artimiesiems. Nesvarbu, ar norite atminimo, ar ypatingos dovanos, perskaitykite suvenyrų sąrašą, kuriuos galite įsigyti ir kurie yra unikalūs šiam Ispanijos miestui.

Valor Šokoladas – skanus ir vietoje gaminamas šokoladas Valor muziejuje, Valor Chocolate yra puiki suvenyrinė dovana vaikams ir draugams. Šis sodrus šokoladas naudojamas ant karšto šokolado Valor kavinėse.

Paella rinkinys – patirkite ir mėgaukitės Ispanijos skoniu grįžę į savo namus su kelioniniu Paella rinkiniu, kurį galėsite parsivežti. Į jį įeina šiek tiek ryžių, sultinio ir paeljos keptuvės.

Odos gaminiai – vietoje Kosta Blankoje gaminami odiniai gaminiai Alikantėje tikrai parduodami pigiau nei bet kur kitur. Taigi apsipirkite ir išsirinkite tobulą odinį gaminį savo garderobui!

Šilko vėduoklė – ar visada žavėjotės ispanų moterimis, laikančiomis gražią vėduoklę ir šokančiomis pagal vietines melodijas? Na, o Alikantėje tam tikrose parduotuvėse parduodami išskirtinio dizaino vėduoklės.

Keramika – vietos gamybos ispaniška keramika yra ne tik graži, bet ir itin praktiška bei tvirta.

Alyvuogių aliejus – auksiniai alyvuogių aliejai yra populiarūs ir plačiai naudojami Ispanijoje. Aliejus ne tik sveikas, bet ir nusipirkti buteliuką ar du kelionės metu tikrai pigiau nei įsigyti vietinėje parduotuvėje už didesnę kainą.

Mistelos vynas – galite mėgautis Mistela vynu arba Muscatel vynu, kurį galite įsigyti Jalon slėnio bodegose.

Geriausias laikas aplankyti Alikantę yra bet kuriuo metu. Dėl švelnios temperatūros ir vidutiniškai apie 20 dienų per metus lietus Alikantė yra svetinga ištisus metus. Jei norite geriausio paplūdimio oro, apsilankykite nuo birželio iki rugsėjo mėnesio.

Renkantis kelionę į Alikantę rekomenduojame turėti sveikatos draudimą. Kelionės draudimas rekomenduojamas, jei numatomi jungiamieji skrydžiai. Ispanijoje galioja Europos sąjungos draudimo kortelė. Ši kortelė suteikia tik būtinąją sveikatos priežiūrą ir galioja daugiausiai tik valstybinėse sveikatos priežiūros įmonėse. Visada rekomenduojame turėti kelionės draudimą, kuris leidžia laisviau rinktis gydytoją bei gydymo įstaigą. Jei turite kreditinę kortelę, pasidomėkite, gal kartu su ja gavote ir kelionės draudimą jums ir visiems jūsų šeimos nariams. Pasidomėkite, kas teikia draudimą jūsų kredito kortele.

Keliaujant į Ispaniją Barseloną užtenka asmens tapatybės kortelės arba paso, rekomenduojame, kad ji galiotų bent 3 mėnesius po planuojamos grįžimo datos. Viza vykstant į Barseloną Lietuvos piliečiams nereikalinga. Privalomų skiepų atvykstant į  šalį nėra.

Skrydis į Alikantę nėra sudėtingas, galite skristi iš visų Lietuvos oro uostų. Iš Kauno oro uosto į Alikantę galite nuskristi su tiesioginiu skrydžiu beveik per 4 valandas. Su jungiamuoju skrydžiu nuo 7 valandų.

Natūralu, kad kiekvienas miestelis turi savo gerųjų ir blogųjų rajonų. Vienas iš geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti prieš išvykdami, yra ištirti vietovę, kurioje ketinate apsistoti, taip pat Alikantės vietas ir apskritai provinciją, kurią greičiausiai aplankysite.

Tiesą sakant, Ispanija yra tokia saugi Europos šalis, kokios ir tikitės, o atsargumo priemonės turėtų būti tokios pačios, kaip ir tuo atveju, jei svarstytumėte galimybę apsistoti Mančesteryje, Londone, Paryžiuje ir kitur.

Vidutinė patiekalo kaina, įskaitant gėrimą, yra apie 10€. Tuo tarpu trys patiekalai restorane dviems kainuoja apie 47€. Įprastas greito maisto patiekalas kainuoja apie 7€, o vietinė vakarienė dviems užeigoje greičiausiai kainuos apie 26€. Už kokteilį, įsigytą klube, tikriausiai atsieis apie 7€, o alaus bokalas vietinėje užeigoje paprastai kainuoja šiek tiek daugiau nei 4€.

Alikantę gerai aptarnauja traukiniai, tramvajai ir autobusai, todėl keliauti po miestą ir keliauti kažkur toliau yra gana paprasta. Tačiau jei nemėgstate keliauti viešuoju transportu gali lengvai išsinuomoti automobilį.

Kelionės į Ispaniją

GOLDEN TAURUS AQUAPARK RESORT 4*

2024.08.23 Naktys: nuo 7n.

1033 €

PLAČIAU

Kelionės į BulgarijąAuksinės kopos

SUNNY BEACH CLUB 4*

2024.08.22 Naktys: nuo 7 naktys

597 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąAntalija

WASHINGTON RESORT HOTEL & SPA 5*

2024.10.16 Naktys: nuo 7 n.

749 €

PLAČIAU

Karšti pasiūlymai

Kelionės į Ispaniją

GOLDEN TAURUS AQUAPARK RESORT 4*

2024.08.23

1033 €

PLAČIAU

Kelionės į BulgarijąAuksinės kopos

SUNNY BEACH CLUB 4*

2024.08.22

597 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąAntalija

WASHINGTON RESORT HOTEL & SPA 5*

2024.10.16

749 €

PLAČIAU
Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: