fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Trumpos kelionės

 

Vis dar galvojate, kad kuo ilgesnės bus jūsų atostogos, tuo geriau pailsėsite ir trumpos kelionės jums atrodo nevertingos? Laikas pagalvoti iš naujo – ne vienas mokslinis tyrimas įrodė, kad psichologiškai geriau pailsime ne atostogaudami ilgiau, bet atostogaudami dažniau. Jau sakote, kad neturite tiek laisvų dienų, kad galėtumėte atostogauti ir keliauti dažniau nei kartą ar du per metus? Gana ieškoti pasiteisinimų – trumpos poilsinės kelionės yra puiki išeitis norint atitrūkti nuo rutinos, mėgautis dažnu poilsiu ir pažinti pasaulį.

Trumpos kelionės lėktuvu ar trumpos kelionės autobusu?

Jei savaitgalio kelionė jums atrodo smarkiai per trumpa – kalendoriuje susiraskite artimiausią ilgąjį savaitgalį, pridėkite prie jo vieną ar dvi atostogų dienas ir nuspręskite ar jums labiau patinka trumpos kelionės autobusu ar trumpos kelionės lėktuvu.

Jei mėgstate gerai suplanuotas keliones, kurių metu jums nereikia pačiam sukti galvos ką pamatyti – tuomet trumpos kelionės autobusu yra kaip tik jums. Važiuodami iš taško A į tašką B galėsite ne tik žvalgytis pro langus, bet ir megzti naujas pažintis, žiūrėti kino filmus, skaityti knygas ar planuoti kur trumpų atostogų susiruošite kitą kartą. O ir svečioje šalyje pamatysite daugiau nei tik vieną miestą.

 

Trumpos kelionės lėktuvu – puikus pasirinkimas tiems, kurių širdis linksta prie toliau nuo Lietuvos esančių miestų ar šalių. Juk nenorite beveik tris ketvirtadalius savo trumpų atostogų praleisti kelyje iki Romos ir atgal, tiesa? Trumpos kelionės lėktuvu patogios ir tuo, jog savo trumpą poilsinę kelionę lengvai galite paversti pažintine kelione: nuskridę į vieną miestą, į Lietuvą galėsite grįžti iš kito ir taip pamatyti dar daugiau. Ir atvirkščiai – jei jūsų trumpos kelionės tikslas yra ne tik apžiūrėti kuo daugiau įspūdingų istorinių pastatų ar muziejų, bet ir dieną kitą pasilepinti paplūdimiu, taupykite laiką ir į Lietuvą grįžkite iš to oro uosto, kuris yra arčiau jūsų išsirinkto kurorto.

Trumpos kelionės planavimas

Vis tik nereiktų pamiršti, kad labai svarbus sėkmingos ir turiningos trumpos kelionės aspektas yra planavimas. Laikas spaudžia, o norisi apžiūrėti ir išbandyti kuo daugiau? Susidarykite sąrašą to, ką norite pamatyti ir nuveikti savo trumpos kelionės lėktuvu metu, ir įsivardinkite kas iš to sąrašo jums svarbiausia. Jei įmanoma – iš anksto internetu užsisakykite bilietus į muziejus ar kitas vietas, jei svajojate papietauti ar pavakarieniauti konkrečiame restorane – iš anksto rezervuokite staliuką ir būkite tikri, kad jūsų trumpos kelionės negadins stovėjimas eilėse prie bilietų kasų ar ant restorano durų pakabintas užrašas „Vietų nėra“.

 

Jei norite, kad jūsų trumpos kelionės būtų dar ir pigios – pasidomėkite kokių objektų lankymas ir kada yra nemokamas: pvz. vaikams ir jaunimui iki 18 metų įėjimas į Romos Koliziejų nekainuoja, o nemažai Barselonos muziejų pirmąjį mėnesio sekmadienį lankytojams yra nemokami. Bene kiekviename Europos mieste galima rasti nemokamų koncertų, parodų, ekskursijų ir parkų, o daugumoje vietų sutaupyti bilietams galima įsigijus „miesto pasą“. Taigi, pigios trumpos kelionės – misija įmanoma, tereikia atlikti šiokius tokius namų darbus.

 

Dar lengvesnė užduotis – pigios trumpos poilsinės kelionės planavimas. Jei muziejų ir istorijos jau atsikandote ar šiaip paskutinę minutę susiruošėte trumpų atostogų į vieną iš pietų Europos pakrančių, svarbiausia ką jums reikia žinoti – ar paplūdimiai ten mokami, ar vieši. Rasti mokamų paplūdimių – ne problema, jų yra bene visur, tik va kišenę jie gali ir stipriai paploninti. Papuolus į vietas, kur vieši paplūdimiai – maži, akmenuoti ar sunkiai pasiekiami, 15 Eur žmogui už gultą tam, kad galėtumėte pusdienį praleisti smėlėtame paplūdimio ruože gali būti vienintelė išeitis. Netgi toje pačioje šalyje situacija gali skirtis kardinaliai – jei Sardinijos sostinėje Kaljaryje vos 15 min autobusu ar automobiliu nuo miesto centro rasite puikius, plačius, nemokamus paplūdimius, kuriuose yra ir WC, ir dušai, tai Neapolio centre esanti pakrantė jūsų nesužavės. Teks keliauti į užmiestį arba mokėti 25 Eur už gultą ir skėtį ant smėlio privačiame „Bagno Elena“ paplūdimyje. Taigi, ar savo trumpą poilsinę kelionę planuojate iš anksto, ar paskutinę minutę, prieš perkant lėktuvo bilietus nepatingėkite pasidomėti kokia gi ten situacija su paplūdimiais.

 

Tiesa, paskutinės minutės trumpos kelionės, kurioms iš anksto nesiruošėte, irgi turi savo žavesio – jei keliaujate dviese ar su draugais, tai bus puiki proga geriau pažinti vienas kitą nenumatytose situacijose. Pigios trumpos kelionės, kuomet jūsų biudžetas – ne bekraštis, leis geriau atitrūkti nuo rutinos ir darbo reikalų bei pasitelkti savo kūrybingumą, kad kelionė būtų dar įdomesnė. Savo trumpos kelionės metu norite paragauti geriausio vietinio maisto? „Sekite“ vietinius – ne paslaptis, jei kavinėje ar restorane dauguma lankytojų yra vietiniai, o ant lango nekabo „Touristic Menu“ iškaba, galima tikėtis autentiškesnio, geresnio ir greičiausiai – pigesnio maisto. O visų svarbiausia – naktį prieš savo kelionę gerai išsimiegokite ir į trumpos kelionės nuotykius leiskitės visiškai atviri įspūdžiams ir atradimams!

Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: