fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Kelionės į Madeirą

VizaNereikalinga
Skrydžio trukmė5 val.
Laiko skirtumasYra
KalbaPortugalų
ValiutaEuras

Portugalijoje esanti Madeiros sala – pati gražiausia ir vienareikšmiškai egzotiškiausia su niekuo Europoje nesulyginama vulkaninė sala. Matant stačias žalias Tailando uolas, Bali terasas ar Meksikos spalvas sunku patikėti, kad esi Europoje, bet europietiškų detalių vis dėl to lieka ir galima sakyti labai malonių – europietiška švara, tvarka bei saugumas. Gėlių sala, Atlanto perlas, amžino pavasario sala, mažasis Tailandas – tik pamačius savo akimis įsitikini, kad visi šie epitetai idealiai jai tinka. Viskas, ką jūsų vaizduotė sukuria apie atostogas Portugalijos saloje Madeiroje išsipildys mažiausiai dvigubai.

Kas svarbiausia, visa tai – tik tik už 5 valandų skrydžio nuo Lietuvos. Net 7 kartus per 8 metus Madeiros sala buvo išrinkta įspūdingiausia atostogų vieta Europoje dėl kvapą gniaužiančių pakrančių, natūralių lavos baseinų ir unikalių vaikščiojimo takų, kurie vadinami levandomis, iš kur kilo toks takų pavadinimas papasakosime vėliau, tad įdėmiai skaitykite. Jeigu kalbėti konkrečiais moksliškais terminais apie Madeirą, tai Madeiros salos yra autonominių Portugalijai priklausančių salų archipelagas Atlanto vandenyne. Viena iš tų salų – Madeira. Porto Santas  ir Desertas – kitos dvi archipelagui priklausančios salos.

Jei eitų tiesiu keliu patekti iš Lietuvos į Madeirą –  atstumas nuo Vilniaus iki Funšalio, Madeiros sostinės, būtų 4000km. 2019 m. sukako 600 metų, kai buvo atrasta Madeira, sala Atlanto vandenyne ir kaip jau žinote, ši sala priklauso Portugalijai, o jos pavadinimas, išvertus iš portugalų kalbos, reiškia – mediena. Prieš 600 m., kuomet sala ir buvo atrasta, ji visa buvo padengta lauramedžiais, nemažai jų salos šiaurėje išliko iki dabar ir yra saugomi UNESCO.

Sostinė Funšalis – tai pagrindinis ir didžiausias salos miestas. Dauguma turistų ir apsistoja būtent Funšalyje, čia jaukūs senamiesčiai ir gražūs kražtovaizdžiai.

Cabo Girao iškyšulys – tai aukščiausias Europos iškyšulys, kurio aukštis siekia 580 metrų. Specialiai turistams čia buvo įrengta apžvalgos aikštelė stiklinėmis permatomis grindimis, nuo kurios atsiveria pasakiška Atlanto vandenyno, salos ir salą supančių skardžių panorama. Ši pramoga visiškai nemokama, o apžvalgos aikštelė veikia visus metus.

Porto Moniz – miestelis, kuriame yra natūraliai susiformavę vulkaniniai baseinai. Kadaise išsiveržęs ugnikalnis sukūrė unikalius baseinus, kuriuos labai pamėgo čia atvykstantys turistai.

Nors saloje yra 3 smėlio paplūdimiai, populiariausios maudynės yra būtent saloje esančiuose natūraliuose lavos baseinuose, kurie susiformavo pakrantėse dar per ugnikalnio išsiveržimą, o žmonės šiek tiek prisidėjo išbetonuodami takelius ir laiptelius. Labai Faina vieta maudytis – vanduo natūraliai patenka iš Vandenyno, saulė jį įšildo, o srovių baseinuose near, tad ši pramoga saugi ir egzotiška.

Ponta do Garajauvietovę. Čia stovi 15 metrų aukščiau Karaliaus Kristaus skulptūra, ši statula stovi ant skardžio, kurio apačioje plyti Atlanto vandenynas. Apėję statulą pamatysite žemyn vedančius laiptus. Tai bene gražiausi laiptai Europoje, sukuriantys iliuziją, kad einate tiesiai į vandenyną.

Levados – apie 2000 km skirtingų vaikščiojimo takų, anksčiau buvusių drėkinimo kanalais. Skirtingo sudėtingumo bei tipo – vieni eina per kaimelius, kiti kalnų viršūnėmis ar bananų plantacijomis.

Madeira – ne paplūdimio poilsiui, nes dauguma viešbučių nors ir turi vaizdą į vandenyną, tačiau dėl vulkaninių pakrančių stovi toliau nuo kranto, o įbridimas į Atlantą galimas ne bet kur dėl aštrių uolienų vandenyne.

Jei per atostogas jums svarbus gamtos grožis, mėgstate pažintines keliones, žygius kalnais, ilgus pasivaikščiojimus  – drąsiai skriskite į Madeirą – čia idealus poilsis aktyviems keliautojams bei tobula vieta povestuvinei kelionei.

Su vaikais, ypač mažais, atostogoms siūlytume rinktis komfortiškesnes kanarų salas, nors vyresniems vaikams atostogos Madeiroje paliks milžinišką įspūdį.

Reikalingi dokumentai keliaujant į Madeirą yra pasas arba asmens tapatybės kortelė. Taip pat, kelionės į Madeirą metu, rekomenduojama turėti specialų sveikatos draudimą, žinoma, čia galioja ir Europos Sąjungos sveikatos kortelė. Privalomų skiepų atvykstant į šalį nėra.
Rekomenduojama negerti vandens iš čiaupo bei nevalgyti neplautų vaisių.

Madeiros valiuta – euras.

Skrydžio trukmė į Madeirą  priklausys nuo to ar skrydis bus tiesioginis ar jungiamasis. Tiesioginio skrydžio trukmė – 5 valandos, tuo tarpu jungiamasis gali trukti nuo 5 iki 10 valandų, priklausomai nuo oro linijų ir sezonų. Kelionės į Madeirą, kurios skirtos poilsiui ar šalies pažinimui dažnai vyksta užsakomaisiais tiesioginiais reisais, kuriuos šiuo metu iš Lietuvos organizuoja net trys kelionių organizatoriai – Teztour, Novaturas, Itaka. Laiko skirtumas yra dvi valandos – Madeiroje yra dvejomis valandomis mažiau.

Iš Madeiros kilęs futbolo Dievas Christiano Ronaldo, jo vardu pavadintas kažkada vienu pavojingiausiu pasaulyje tituluotas oro uostas. Šis oro uostas buvo žinomas dėl pavojingai  trumpo, tik 1,6 km ilgio kilimo ir nusileidimo tako. Oro uostas buvo pastatytas ant uolos šono ir  nebuvo žemės, kurioje kilimo – nusileidimo takas galėtų būti pratęstas, taigi, čia galėjo leistis tik specialų pasirengimą turintys pilotai. Tačiau dabar šį mitą galime paneigti, nes Madeiros oro uostas jau yra prailgintas – pastatytos specialios konstrukcijos ant vandens, kurios leidžia lėktuvams saugiai nusileisti.

Rekomenduojame turėti sveikatos draudimą. Taip pat rekomenduojame turėti draudimą dėl neįvykusios kelionės jeigu jūs susirgtumėte arba jeigu jums tektų saviizoliuotis.

Madeira gana saugi sala, papildomų saugumo priemonių imtis nereikia.  Viešbučiuose brangius daiktus (pinigai, kortelės, bilietai, papuošalai) galite palikti registratūros ar kambario seife.

Madeiros klimatas yra subtropinis, o oras malonus ištisus metus. Temperatūra dažniausiai būna švelni. Vasarą nebūna labai karšta (tik kartais karštesnius orus atpučia vėjas nuo Afrikos dykumų), o žiemą maloniai šilta. Galima sakyti, kad oras kažkiek panašus į Kanarų salos Tenerifės klimatą, nes nėra didelių temperatūrų svyravimų, visada gana panaši oro temperatūra, tad šios salos dažnai vadinamos amžino pavasario salomis. Galima pabrėžti tai, kad salos pietinėje dalyje oras šiltesnis ir sausesnis, o vakarinėje dalyje – drėgnesnis ir vėsesnis. Visgi geriausiu sezonu vadinami mėnesiai nuo birželio iki spalio, kada sala atsiskleidžia visu žavumu ir pražįsta įvairiausiais žiedais.

Oro temperatūra Madeiroje beveik niekada nenukrenta žemiau negu 16 laipsnių ir neįšyla daugiau negu 25 laipsniai. Didžiausias kritulių kiekis iškrenta spalio – kovo mėnesiais, orai labai permainingi, vieną minutę gali šviesti saulė, kitą – maloniai nulyti. Madeirą galima lankyti ištisus metus: vasarą pasimėgauti jūra, pavasarį stebėti žydinčias gėles. Ruduo taip pat puikiai tinka tiems, kurie nori apsilankyti spalio pabaigoje vykstančiame kaštonų festivalyje Curral das Freiras. Todėl galima sakyti, kad Madeira yra ideali kelionių kryptis, nes ją galima lankyti ištisus metus. Net atrodytų visai netinkami kelionėms po Europą mėnesiai, gruodis ir sausis, yra gana populiarūs kelionėms į Madeirą, nes  katalikiška sala yra gražiai papuošta šventiniam laikotarpiui. Naujųjų metų išvakarėse Funšalio įlankoje yra šaunami fejerverkai, kurie pritraukia itin daug turistų. Dar vienas žiemos privalumas Madeiroje – kartais rytais galima vaikščioti po sniegą (sniegas neiškrenta kiekvienais metais), o po pietų – maudytis. Toks kontrastas nepalieka abejingų.

Madeirą galima vadinti gėlių sala. Augalai čia eina iš proto – pakelėse žydi milžiniški hortenzijų krūmai, kamelijos, bugenvilijos (rožiniai ar violetiniai vijokliai, kuriuos jau atpažįstate Graikijoje ar Ispanijoje), laukuose auga strelicijos (rojaus paukščių gėlės) ir mūsų namuose auginamos orchidėjos. Ir tai užburia ne tik keliaujančias moteris, bet ir vyrai turi pripažinti – augmenija svaiginanti kaip tropikuose. Sala skęsta bananų plantacijose, o vietinių soduose auga niekur kitur nematytų sukryžmintų vaisių rūšys: anonos, bananasai (bananas sukryžmintas su ananasu). Populiariausias Madeiros vaisius: pasiflora, kitaip dar vadinamas marakuja arba passion fruit (aistros vaisius). Pasifloroms nedaroma jokia išimtis, ji taip pat kryžminama su viskuo, ką madeiriečiai mato: ir su pomidorais, ir su citrinomis, bananais ar apelsinais. Salos šiaurėje Unesco saugomos lauramedžių plantacijos, o važiuojant kalnais pro pravirus mašinos langus svaigina eukaliptų kvapas.

Madeiros tradicinė virtuvė yra labai skani, o to paslaptis slypi šviežių ir įvairių ingredientų naudojime, nuo žuvies iki mėsos, atogrąžų vaisių, saldumynų, duonos (pvz., „Bolo do caco“) ir maistingų daržovių – niekas neatsispiria jų skoniui.

Galima išskirti tokius 6 tradicinius patiekalus Madeiroje:

  1. Pomidorų ir svogūnų sriuba. Ši karšta sriuba suteikia energingą ir malonų skonį. Ji gaminama iš smulkintų svogūnų ir česnakų, šviežių pomidorų, raudonėlio ir alyvuogių aliejaus. Patiekalo centre guli iškeptas kiaušinis ir kviečia  įmerkti skrudintos duonos riekę.
  2. Tuno kepsnys su keptais kukurūzais. Tunas yra vertingas Madeiros žvejybos pramonės išteklius. Šiame patiekale tunas supjaustomas kepsniais, pagardinamas druska ir marinuojamas padaže, vadinamame „molho de vilão“. Šis padažas gaminamas iš acto, alyvuogių aliejaus, česnako, raudonėlio ir pipirų. Kukurūzų miltai verdami keptuvėje, atvėsinami sriubos lėkštėje ir supjaustomi nedideliais kubeliais. Jie yra kepti ir patiekiami kaip garnyras, dažnai randamas vietiniuose restoranuose.
  3. Black Scabbard žuvies filė su bananais. Black Scabbard žuvį galima rasti keliose pasaulio vietose, tuo tarpu ir Madeiroje, kur ji randama jūros gelmėse (apie 1000 metrų gylyje). Nepaisant bjaurios išvaizdos, žuvies mėgėjai bus patenkinti jos skoniu. Sultinga juodosios žuvies filė pagardinama česnaku, citrinos sultimis, druska ir pipirais. Tada nulupti bananai ir žuvies filė pamirkomi kiaušinyje ir miltuose, kepami aliejuje ir apibarstomi šviežiomis petražolėmis. Garnyrai – bulvės, salotos ir pomidorų salotos
  4. „Espetada“ ir „Bolo do caco“. Tradicinis „espetada“ – jautiena ant iešmo (metalinio pagaliuko arba lauro pagaliuko), pagardinta druska, česnaku ir lauro lapeliais. Mėsa skrudinama keptuvėje ir patiekiama tiesiai nuo iešmo. „Bolo do caco“ yra įprasta Madeiros duona, gaminama iš saldžiųjų bulvių, miltų, kepimo miltelių, druskos ir vandens. Ši saldi duona susmulkinama į rutulį, tada suplojama ir kepama minkštoje akmeninėje keptuvėje. Paprastai patiekiama karšta su česnakiniu sviestu. Prie garnyro yra bulvytės, kepti kukurūzai ir salotos.
  5. Vynas ir česnakinė kiauliena. Šį patiekalą sudaro nedideli kiaulienos kubeliai, marinuoti ir virti baltame vyne, taip pat įeina česnako skiltelės, actas, lauro lapai ir pipirai. Patiekiamas su keptos duonos riekelėmis arba „Bolo do caco“ sumuštiniuose. Šis patiekalas dažniausiai valgomas Kalėdų sezonu.
  6. Pasiflorų pudingas. Pasifloros vaisiai yra vienas iš labiausiai vertinamų vaisių Madeiroje. Yra įvairių pasiflorų vaisių rūšių, pavyzdžiui, bananų pasifloros vaisiai. Labiausiai paplitę yra Passiflora edulis. Dėl saldaus skonio, stipraus aromato ir kintamo rūgštingumo šis vaisius yra idealus desertams ir vietiniams gėrimams gaminti. Pasiflorų pudingas gaminamas iš pasifloros vaisių minkštimo, želė, kondensuoto pieno ir grietinėlės. Šio skonių derinio niekada nepamiršite!

Dėl permainingų orų patariama rengtis kaip svogūnui, sluoksniais: maikutė, palaidinė ilgom rankovėmis, ploščius nuo lietaus. Žygio batai nebūtini, užtenka patogių sportinių batų neslidžiais padais.

Nuskristi į Madeirą iš Lietuvos nėra pigu – skrydis tolimas, be to tiesioginių reguliariųjų skrydžių iš Vilniaus į Madeirą nėra. Tačiau maisto kainos Madeiros restoranuose panašios į Lietuvos restoranų kainas.

Sostinėje Fušalyje galite rasti daug Portugalijos gamintojų tinklinių rūbų parduotuvių, kuriose rūbų kainos yra tokios pat arba net žemesnės nei Lietuvoje.

Autonuomos kainos Madeiroje yra gana aukštos lyginant su žemynine Portugalija ir  smarkiai aukštesnės lyginant su Ispanija ar Kanarų salomis.

Madeiroje yra įprasta palikti 10-15% arbatpinigių nuo išleistos sumos. Jie nėra įskaičiuoti į sąskaitą. Kaip ir minėjome, kainos Madeiroje yra panašios kaip Lietuvoje.

Norėdami keliauti po  Madeirą galite rinktis kelis būdus: išsinuomoti automobilį ir apžiūrėti salą savarankiškai (dažniausiai renkamasi šis variantas). Trumpus atstumus gali keliauti taksi, vietiniu autobusu, taip pat Boltu.

Kelionės į TurkijąAlanija

UTOPIA WORLD HOTEL 5*

2024.09.16 Naktys: nuo 7 n.

827 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąAlanija

SAPHIR HOTEL 5*

2024.09.16 Naktys: nuo 7 naktys

713 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąBodrumas

MANDARIN RESORT HOTEL 5*

2024.09.06 Naktys: nuo 7n.

764 €

PLAČIAU

Geriausi viešbučių pasiūlymai - Kelionės į Madeirą

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

THE VIEWS OASIS

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

VidaMar Resort Hotel Madeira 5*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

Calamar Hotel 3*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

AQUA NATURA MADEIRA HOTEL 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

PESTANA FISHERMAN VILLAGE 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

Enotel Lido – Viskas Įskaičiuota

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

FOUR VIEWS MONUMENTAL 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

ALLEGRO MADEIRA 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

CALHETA BEACH – ALL-INCLUSIVE 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

HOTEL BAIA AZUL 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

PESTANA MIRAMAR GARDEN & OCEAN RESORT 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

AQUA NATURA BAY 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

FOUR VIEWS BAIA 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

ALTO LIDO 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

PESTANA CARLTON MADEIRA OCEAN RESORT HOTEL 5*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

FOUR VIEWS OASIS HOTEL 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

SACCHARUM – RESORT & SPA – SAVOY SIGNATURE 5*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

Savoy Palace 5*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

Porto Mare 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

Pestana Village 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

HOTEL NEXT 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Madeirą

Melia Madeira Mare Resort & Spa 5*Karšti pasiūlymai

Kelionės į TurkijąAlanija

UTOPIA WORLD HOTEL 5*

2024.09.16

827 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąAlanija

SAPHIR HOTEL 5*

2024.09.16

713 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąBodrumas

MANDARIN RESORT HOTEL 5*

2024.09.06

764 €

PLAČIAU
Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: