Barselona – miestas, kuriame gausu originalių laisvalaikio galimybių, skatinančių apsilankyti ne kartą. Barselona, iš kurios atsiveria vaizdas į Viduržemio jūrą, garsėjantis Gaudžio ir kita Art Nouveau architektūra, yra vienas madingiausių Europos miestų. Tai naujų tendencijų kultūros, mados ir virtuvės pasaulyje centras. Čia menininkų ir dizainerių kūrybiškumas derinamas su pagarba ir rūpinimu vietinėms tradicijoms.
Barselona traukia lankytojus į garsias lankytinas vietas, tokias kaip Sagrada Familia, Güell parkas, Casa Batlló ir La Pedrera. Tačiau kiekvienoje kelionėje jie gali atrasti ir malonių staigmenų kupiną miestą. Pasivaikščiojimas pajūriu, vakarai terasoje ant stogo, iš kurios atsiveria miesto panorama, erdvūs parkai, tokie kaip Parc de Montjuic arba Ciutadella, prieplauka, olimpinis kaimelis ir viskas, kas susiję su FC Barcelona. Daugybė naujų patirčių ir variantų pagal kiekvieno skonį. Pažintinė kelionė į Barseloną gali būti geriausias jūsų pasirinktas dalykas.
Pikaso muziejus Barselona – vienas populiariausių Barselonos muziejų, kuriame per metus apsilanko daugiau nei milijonas lankytojų. Pikaso muziejus pabrėžia menininko Pablo Ruizo Pikaso formavimosi metus nuo 1890 iki 1904 m., įskaitant jo garsųjį Mėlynąjį laikotarpį (1901–1904) ir 1895–1904 metus, kai Pablo Picasso gyveno Barselonoje. Pikaso muziejus yra penkiuose viduramžių 13–15 amžių miesto rūmuose, esančiuose Montcada gatvėje, Barselonos senamiesčio Ribera/Born rajone.
Sagrada Família – iki šiol vienas iš populiariausių Barselonos paminklų , ši nebaigta statyti katedra yra vienas unikaliausių pastatų pasaulyje.
Barselonos katedra – katedra yra pavadinta Šventojo Kryžiaus katedra ir Saint Eulalia ir ji yra daug senesnė ir labiau įsitvirtinusi nei Sagrada Família. Ši katedra, datuojama dar XIII amžiuje, yra apsupta turtingos istorijos ir yra viena iš įspūdingiausių katedrų. Tai nėra lengviausias lankytinas objektas, kurį galima pasiekti, bet tikrai verta pasistengti, kad pamatytumėte.
Monseratas – vienas iš natūraliausių netoli Barselonos esančių lankytinų vietų, kuri turėtų būti kiekvieno keliautojo ekskursijos Barselonoje maršrute.
Guelio parkas – dar vienas fotografui skirtas šis viešasis Barselonos parkas gali pasigirti nuostabiais vaizdais ir ryškiomis spalvomis, kurios dabar tapo kelionės į Barseloną simboliu.
Palau Güell – šį dvarą Gaudi pastatė turtingam verslininkui Eusebi Güell ir nors šis pastatas nėra iš karto atpažįstamas kaip Gaudi kūrinys, dėl jo detalių ir istorijos jį būtina aplankyti.
Triumfo arka – šių triumfo arkų yra daug Europos miestuose, o Barselonos versiją tikrai verta aplankyti.
Casa Milà – taip pat žinomas kaip La Pedrera. Šis pastatas buvo suprojektuotas Gaudi XX a. pradžioje ir yra puikus ne tik garsaus Gaudi darbo, bet ir aukščiausios modernistinės architektūros pavyzdys.
Parc de la Ciutadella – vienu metu šis parkas buvo vienintelė žalioji erdvė Barselonoje, dabar taip nėra, bet popietė, praleista klajojant po šio parko teritoriją, garantuotai bus gerai praleistas laikas.
Santa Maria del Mar – kita nuostabi gotikinė bažnyčia Santa Maria del Mar taip pat yra vienas iš senesnių pastatų Barselonoje, datuojamas dar XIV amžiuje. Sąžiningai, tai vienas geriausių dalykų, kuriuos reikia padaryti Barselonoje, jei tikrai norite pamatyti, kokia didinga miesto istorija. Be to, įėjimas yra visiškai nemokamas.
Poble Espanyol – architektūros muziejus, esantis vos už kelių žingsnių nuo stebuklingojo Montžuiko fontano, kurį verta taip pat pamatyti.
Sagrat Cor – į šią bažnyčią patekti reikia šiek tiek pastangų, nes ji yra Tibidabo kalno viršūnėje Barselonoje. Tai reiškia, kad atvykę būsite apdovanoti ne tik įspūdingu reginiu, kurį būtina pamatyti Barselonoje, bet ir nuostabiu miesto apžvalgos tašku!
Casa Batlló – kitas Gaudi šedevras – šis pastatas vertas dėmesio vien dėl savo nuostabios technikos. Tai visiškai stulbinantis ir vienas geriausių Gaudi pastatų Barselonoje. Tiesiog būtinai atvykite anksti, jei norite išvengti daugumos minios. O, jei negalite, užsisakykite bilietus internetu, kad atvykę galėtumėte šokti į eilę.
Kartais gyvenimas Barselonoje gali atrodyti kaip viena ilga fiesta, ypač vasarą, kai kiekvienas miesto baras švenčia savo šventojo globėjo dienas, o bakchanalinė karnavalinė atmosfera vienu metu apima visą miestą. Šioje šalyje festivalių yra daugybė, tad išrinkome mūsų nuomone geriausius.
Epifanija (sausio 5–6 dienomis) – Ispanijoje nekantriai laukiama trijų karalių (išminčių, mago ir žynio) atvykimo į Mesijo ėdžias diena. Epifanijos išvakarės (sausio 5 dieną) yra pažymėtos išminčių atvykimu laivu į Port Vell (paprastai apie 16.30 val.). Po to šie ekstravagantiškai apsirengę džentelmenai leidžiasi į „Calvacada del Reis“ – didžiulį paradą, kuriame gausu akrobatų, klounų ir elfų, o karaliai vaišina saldainiais vietos vaikus.
Karnavalas (vasario / kovo mėnesį ) – kaip ir daugumoje katalikiškų šalių karnavalas Ispanijoje yra paskutinė galimybė pašėlti prieš gavėnią, kai prasideda keturiasdešimties dienų abstinencija. Vakarėlio kulminacija yra La Gran Rua de Carneval, kai lankytojai gali tikėtis išvysti daugybę puošnių suknelių ir fejerverkų, kurie sudaro vieną iš gražiausių paradų.
„Formulės 1“ Ispanijos Grand Prix (gegužės mėnesį) – F1 konfigūracija į regioną patenka kiekvienų metų gegužę per Ispanijos Grand Prix, kuris vyksta Montmelo Catalunya trasoje (20 km už Barselonos). Kvalifikacinės varžybos, variklio patikrinimai ir gražios merginos, besisukančios aplinkui, tampa trijų dienų degalų, vėliavų ir Ferrari renginiu.
„Primavera Sound“ festivalis (gegužės / birželio mėnesį) – šis populiarus alternatyvaus roko ir šokių festivalis kasmet vyksta pavasario pabaigoje / vasaros pradžioje epiniame Parc del Forume, lengvai pasiekiamame šiauriniame miesto pakraštyje. Įvairiose grupėse susimaišo tokie garsūs vardai kaip „Radiohead“, „Arcade Fire“, „Air“, „Orbital“, „The Pixies“, „The Cure“, „Pulp“, „Blur“ ir „Bloc Party“ su daugybe madingų nepriklausomų ir šokių kūrinių, tokių kaip Warpaint, Chromeo, Tame Impala, Bat For Lashes, „British Sea Power“ ir „Yo La Tengo“. Tikras muzikos mylėtojų renginys, pritraukiantis žavingą tarptautinę minią, taip pat yra papildoma programa su bilietais (o kartais ir nemokamais) papildomais koncertais naktiniuose klubuose ir viešosiose miesto erdvėse.
Sonar festivalis (birželio mėnesį) – Festivalis „Sonar“ pelnė įspūdingą reputaciją kaip vienas iš pirmaujančių eksperimentinės elektroninės muzikos festivalių pasaulyje, tai didžiausias Barselonos pasididžiavimas.
Cruilla festivalis (liepos mėnesį) – Katalonijos sostinėje muzika nesiliauja, ypač vasarą! „Cruilla“ – tai plačiausią patrauklumą mieste turintis muzikos festivalis, kuriame be išankstinių nusistatymų pristatomi puikūs menininkai iš visų tautų, žanrų ir laikų.
Saulės garbintojams Barselona yra kaip tik tai, ko jūs ieškote! Jos pakrantė tęsiasi 4,5 km ir turistams siūlo daugybę puikių paplūdimių. Visi Barselonos paplūdimiai yra pritaikyti žmonėms su negalia ir labai gerai prižiūrimi gelbėtojų, todėl poilsis garantuotas visiems poilsiautojams.
Barseloneta – turbūt arčiausiai miesto esantis paplūdimys, o lengviausias būdas patekti į šį paplūdimį yra geltonosios linijos metro. Pėsčiomis iš miesto trunka apie 20 minučių. Barseloneta yra platus ilgas paplūdimys, pilnas restoranų ir barų, kurie daugiausia yra amerikietiško stiliaus.
Naujoji Icaria – visapusiškai fantastinis paplūdimys, kuriame pilna barų ir restoranų. Jei lankysitės šiame paplūdimyje, paragaukite virtuvės patiekalų restoranuose „Mango“ ir „Chiringuito“.
Mar Bella – būtinas aplankyti tiems, kurie mėgsta vandens sportą. Čia jums patiks burlenčių sportas, baidarės ir dar daugiau vandens pramogų.
Sant Sebastianas – laikomas paskutiniu La Barcelonetos paplūdimio ruožu. Yra visų tipų patogumai: dušai, gelbėtojai, barai, taip pat geras privažiavimas neįgaliesiems.
La Mar Bella – įsikūręs tarp Nova Mar Bella ir Bogatell paplūdimių. Visai šalia paplūdimio yra sporto centras. Promenada driekiasi iki pat la Barceloneta paplūdimio. Puikiai tinka burlenčių sportui vėjuotomis dienomis. Mar Bella paplūdimyje rasite ir nudistų paplūdimio zoną.
Playa del Bogatell – šis paplūdimys yra visai netoli Olimpinio uosto. Jame yra gelbėtojų paslaugos, dušai, rampos, kuriomis nuveš jus į paplūdimį, barai, restoranai, automobilių stovėjimo aikštelė ir kt. Promenada tęsiasi iki Sant Sebastiá paplūdimio, Barcelonetos rajone.
Playa del Paseo Marítimo arba Llevant – paplūdimys kitoje olimpinio uosto pusėje. Nuo Barselonetos paplūdimio atskirtas molas. Yra gelbėtojų postas, stalo teniso stalai, vaikų žaidimo aikštelė, riedutininkams skirta rampa. Paplūdimys labai platus ir eina iki pat promenados.
La Nova Mar Bella – jo promenada tęsiasi iki garsiojo Barselonetos rajono. Tai moterų mėgstamiausias paplūdimys, daugiau nei 60 % visų vartotojų. Labai geras paplūdimys su įvairiomis paslaugomis, tokiomis kaip dušai, gelbėtojų paslaugos, barai ir automobilių stovėjimo aikštelė. Lengvas privažiavimas per rampas.
La Nova Icaria – šalia Barselonos olimpinio uosto. Promenada tęsiasi iki Barselonetos rajono. Šalia paplūdimio yra esplanada su akmeniniais suolais kraštovaizdžiui apmąstyti. Jis laikomas vienu ramiausių mieste, kuriame dažniausiai lankosi šeimos su vaikais.
La Barceloneta – besitęsia palei visą promenadą iki Olimpinio uosto garsiajame ir sename to paties pavadinimo jūriniame rajone. Yra visos miesto paplūdimiui būdingos paslaugos. Šiame puikiame paplūdimyje yra du paplūdimiai kiekviename gale: vienas netoli Olimpinio uosto su Paseo Marítimo paplūdimiu ir kitas netoli Puerto de Barselonos su San Sebastiá paplūdimiu. Šiuose paplūdimiuose dirba didelė vietinės policijos patruliuojančių gelbėtojų komanda, ypač vasaros sezonu.
Kelionė į Barseloną būtų tobula jei sudarytumėte atostogų planą. Pagalvokite ką nori aplankyti ir kur nuvykti. Visų pirma nuspręskite kokios kelionės į Barseloną norite: pigios ar ultra viskas įskaičiuota? Gal patinka ekspromtu neplanuotai – paskutinė minutė ar savaitgalio kelionė į Barseloną? O gal atostogos bus planuojamos kitiems metams? Ieškote poilsinės, pramoginės ar turistinės kelionės?
Kulinarijos pasirinkimas taip pat yra įvairus: visame pasaulyje žinomi aukštosios virtuvės restoranai, tradiciniai katalonų patiekalai, maisto turgūs ir įstaigos, kurios savo skoniais apkeliauja visą pasaulį. Ragavusių Barselonos patiekalus atsiliepimai yra tiesiog pritrenkiantys, o kad kelionė į Barseloną taptų dar ypatingesnė išrinkome labiausiai vertus dėmesio patiekalus.
Jūros Gėrybių Paella – Barselonoje, kuri yra gerai žinoma gurmanų vieta, siūlomos geriausios paeljos, kurias galite rasti Ispanijoje. Patiekalas yra vėžiagyvių ir jūros gėrybių derinys, virtas kartu su pomidorų padažo pagrindu. „Sofrito“, žuvies sultinys ir ryžiai derinami ir sukuriamas vienas iš puikių ispanų virtuvės patiekalų. Tiems, kurie nėra jūros gėrybių gerbėjai, nereikia nusiminti, nes dauguma restoranų taip pat specializuojasi mėsos ir daržovių paella.
Pamtomaquet (Katalonų Stiliaus Duona Su Pomidorais) – dangiškas užkandis arba bet kokio patiekalo priedas. Daugelis restoranų pasiūlys jums galimybę jį užsisakyti, todėl rekomenduojame pasinaudoti šiuo pasiūlymu.
Patatas Bravas – nors patatas bravas yra mėgstamas visoje Ispanijoje, Barselona yra puiki vieta paragauti keptas bulves, su meile aplietas ypatingu aštriu „bravas“ padažu. Daugelyje barų, tai yra firminis patiekalas, nes šio padažo įvairovė ir stiliai įvairiose vietose gali labai skirtis. Yra du pagrindiniai stiliai, su kuriais susidursite: vienas yra labiau paplitęs majonezas, kuriame gausu nuostabių prieskonių, o kitas yra pomidorų, kuris paprastai turi nuostabų acto skonį, kuris taip gerai susimaišo su keptomis bulvėmis.
Bombos – jų nerasite kiekviename baro meniu, nes jų gaminimo procesas yra sudėtingesnis. Tačiau kai juos surasite, jūsų laukia didžiulis skonio malonumas. Puikiai glotni bulvių košė yra įdaryta tokiais dalykais kaip malta mėsa su prieskoniais arba net virti ir prieskoniais pagardinti aštuonkojai, tada apkepti džiūvėsėliais ir kepti iki auksinės rudos spalvos traškumo. Galiausiai ant jų dažniausiai užtepamas aštrus padažas, panašus į patatas bravas.
Jamón Iberico – ispaniškas vytintas Iberijos kumpis yra gerai žinomas visame pasaulyje ir ne be reikalo. Tai vienas skaniausių dalykų, kuriuos galite paragauti visoje planetoje. Yra daug ispaniško vytinto kumpio rūšių, kurie gali būti klaidinantys net vietiniams gyventojams. Bendra taisyklė yra ta, kad kuo jis brangesnis, tuo geresnė kokybė.
Tortilla De Patatas – galbūt populiariausias patiekalas visoje Ispanijoje yra patiekalas, pavadintas „tortilla española“. Galite juos rasti bet kuriuo dienos ar nakties metu. Paprastas, bet skanus patiekalas. Alyvuogių aliejuje sumaišykite lėtai virtas bulves ir svogūną. Tada jis išplakamas su kiaušiniais ir paverčiamas savotišku omletu.
Kepti Chipirones (Labai Maži Kalmarai) – Ispanijoje meilės ryšys su keptais kalmarais pakyla į kitą lygį. Yra daug variantų ir jų paruošimo būdų. Geriausias iš jų yra Chipiriones Fritos. Tai labai maži, maždaug spragėsių kukurūzų dydžio kalmarai, kurie lengvai pabarstomi miltais ir pakepinami iki malonaus traškumo.
Kaipgi kelionė į Barseloną be parsivežto suvenyro. Jei Barselonoje praleidote bent penkias minutes, jau žinote, kad miesto centre netrūksta suvenyrinių parduotuvių. Turbūt Barselonoje yra daugiau parduotuvių nei muziejų ir objektų kartu paėmus! Tačiau tiek daug panašių parduotuvių su panašia pasiūla, kad iškyla problema rasti kažką kitokio nei įprastų suvenyrų.
Vynas – Ispanija yra viena didžiausių vyno platintojų pasaulyje. Jei ketinate dalintis gabalėliu Barselonos su savo artimaisiais, duokite jiems paragauti Katalonijos regiono vynų. Katalonijos vynai yra labai unikalūs – iš vynuogių, auginamų pakrantės klimate ir kalnuotoje vietovėje, dažniausiai gaminami cava ir baltieji vynai. Ieškokite butelių iš Penedés ir Priorat regionų!
Kaganerio figūrėlė – mėgstantiems smagiai juoktis šios mažos figūrėlės yra viena keisčiausių Katalonijos tradicijų. Canager, arba shitter, yra mažas vaikinas, tupintis nuleistomis kelnėmis, kuris dažnai būna su mažu kakučiu. Tai kalėdinis dalykas iš tų laikų, kai kakas reiškė derlingą žemę.
Gaudi driežas – pamatysite juos visur, todėl jie gali būti ne tokie „originalūs“, bet šie plytelėmis iškloti ropliai yra to verti. Dažnas dalykas, kurį pastebėsite apžiūrėdami daugybę Gaudi pastatų, yra driežas (El Drac). Jis įsikūręs Guelio parke, tačiau jo plytelių mozaikos stilius atsispindi beveik visur kitur Gaudi darbuose. Įsigykite jį iš muziejaus parduotuvės, o ne suvenyrų parduotuvių, kad padėtumėte paremti muziejus!
Alyvuogių aliejus – kai dauguma žmonių galvoja apie alyvuogių aliejų, jie galvoja apie Italiją. Tačiau dauguma žmonių klysta manydami, kad Italija yra alyvuogių aliejaus karalystės sostinė. Šis titulas atitenka Ispanijai! Katalonija sudaro 4% visos Ispanijos alyvuogių aliejaus ir panašiai kaip jos vynas, jos alyvuogės yra ypač unikalios dėl klimato ir reljefo, kuriame jos auga!
FC Barcelona Jersey – savaime suprantama, kad vienas brangiausių Barselonos turtų yra pasaulinės klasės futbolo komanda! „Barca“ yra viena didžiausių ir vertingiausių komandų pasaulyje, nusileidžianti tik savo varžovui Madrido „Real“. Jei jūsų šeimoje yra futbolo mylėtojas, tiesiog būtina parvežti kažką su FC Barca!
Turron – saldainis, kurį galite rasti bet kurioje miesto kepyklėlėje. Tai ispaniškas delikatesas, paprastai patiekiamas per šventes, bet valgomas ištisus metus! Turrón de Crema Catalana puikiai tiks, jei norite kažko ypatingai su katalonišku posūkiu.
Vermutas – Londone yra džino klubai, Barselonoje – vermuto barai! Tipiškas ispanų mėgstamiausias vermutas yra daugelio miesto meniu del dia’s viršuje. Tai labai aromatingas alkoholinis gėrimas, dažnai geriamas vienas ir mėgaujamasi prieš valgį. Griebkite Miró ( pagaminta Reus mieste, Katalonijoje ) ir nustebinkite vyresnius savo šeimos narius klasikiniu ispanišku ryšiu!
Espadrilės – šie batai kilę iš Pirėnų kalnų, tačiau daugelį metų kelia didžiulę bangą Ispanijoje. Jų padai austi rankomis su virve, o likusi dalis – iš drobės ir medvilnės.
Nors Barselonoje kartais pučia vėjas, jos apsauginis kalnų puslankis apsaugo ją nuo atšiaurių, šaltų vėjų, pučiančių iš šiaurės ir vakarų. Vidutinė metinė temperatūra yra 16 laipsnių šilumos. Sausio mėnesis yra šalčiausias mėnuo, kurio vidutinė temperatūra yra 9 laipsniai šilumos, o rugpjūčio mėnuo yra karščiausias – 24 laipsniai šilumos.
Keliaujant į Ispaniją Barseloną užtenka asmens tapatybės kortelės arba paso, rekomenduojame, kad ji galiotų bent 3 mėnesius po planuojamos grįžimo datos. Viza vykstant į Barseloną Lietuvos piliečiams nereikalinga. Privalomų skiepų atvykstant į šalį nėra.
Renkantis kelionę į Barseloną rekomenduojame turėti sveikatos draudimą. Kelionės draudimas rekomenduojamas, jei numatomi jungiamieji skrydžiai. Ispanijoje galioja Europos sąjungos draudimo kortelė. Ši kortelė suteikia tik būtinąją sveikatos priežiūrą ir galioja daugiausiai tik valstybinėse sveikatos priežiūros įmonėse. Visada rekomenduojame turėti kelionės draudimą, kuris leidžia laisviau rinktis gydytoją bei gydymo įstaigą. Jei turite kreditinę kortelę, pasidomėkite, gal kartu su ja gavote ir kelionės draudimą jums ir visiems jūsų šeimos nariams. Pasidomėkite, kas teikia draudimą jūsų kredito kortele.
Kaip nuskristi į Barseloną? O tai labai paprasta! Pasirenki sau patogų ir artimiausią Lietuvos oro uostą, ir skrendi tiesioginiu skrydžiu! Skrendant tiek iš Palangos, tiek iš Kauno ar Vilniaus, gali būti, kad ne visada yra vykdomi tiesioginiai skrydžiai. Tačiau nereiktų nerimauti populiariausiais mėnesiais, kada Barselonoje šilta, tikrai rasite tiesioginius skrydžius iš Lietuvos. Tiesioginiai skrydžiai trunka 3 valandas su puse, o jungiamieji gali trukti nuo 6 valandų ir ilgiau. Barselonos tarptautinis oro uostas – El Prat Airport.
Ar Barselona yra saugi turistams dėl bendro nusikalstamumo? Pagal tarptautinius standartus Barselona vis dar laikoma saugia vieta keliavimui . Barselona yra viena iš populiariausių lankytinų vietų Ispanijoje, o prieš „Covid – 19“ kasmet sulaukdavo apie 9 milijonus turistų. Tad tai tikrai saugi šalis. Žinoma kiekvienoje šalyje gali visko nutikti, tad rekomenduojame vertingiausius daiktus palikti viešbučio seife.
Ar brangu Barselonoje? Ar brangu valgyti restoranuose ? Kokį biudžetą turėtumėte skirti Barselonai? Kainos ir išlaidos Barselonoje yra panašios į kitus didžiuosius Ispanijos miestus, pavyzdžiui, Madridą. Barselona lyginant su Europos šalimis tokiomis kaip Amsterdamas, Venecija ar Viena yra net pigesnė. Viešasis transportas Katalonijos sostinėje yra palyginti nebrangus, o užsisakę nakvynę iš anksto, rasite centre esančius viešbučius už gerą kainą . Pigiame restorane už vakarienę sumokėsite vos 10€, pilstomo alaus bokalas – 2.50€, kava gali siekti iki 2.50€. Jei planuojate keliauti taksi iš oro uosto į miesto centrą jums gali kainuoti iki 30€.
Dėl vis tvaresnio viešojo transporto tinklo – metro, tramvajų, autobusų ir Katalonijos vyriausybės miesto ir priemiesčio geležinkelių (FGC) – mobilumas Barselonoje ir jos metropolinėje zonoje yra paprastas, nes pirmenybė teikiama švariai energijai. Mieste taip pat yra vieša dviračių nuomos schema ir daugiau nei 200 km dviračių takų; taksi parkas, kurį sudaro hibridinės ir elektrinės transporto priemonės bei kabinos, varomos gamtinėmis dujomis. Taip pat nuomojamos aplinkai nekenksmingos elektrinės transporto priemonės. Barselonoje tikrai rasite tinkamiausią jūsų poreikius atitinkančią transporto priemonę.