fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Kelionės į Madagaskarą

VizaReikalinga
Skrydžio trukmė11 val.
Laiko skirtumasYra
KalbaMalagasų, Prancūzų
ValiutaMadagaskaro ariaris

Ar norite pakilti į saulėtą ir žavią vietą? Jei taip, tai Madagaskaras – vieta, kuri džiugins balto smėlio paplūdimiais, vešlia augmenija, ryžių laukais ir baobabais. Nuo Afrikos Mozambiko kanalu atskirta Madagaskaro sala yra žavus Azijos ir Afrikos derinys. Kelionėje į Madagaskarą atrasite peizažų, kurie nustebins ir sužavės kiekviename žingsnyje. Šiaurė ir jos mažos salos yra ypač egzotiškas atogrąžų rojus. Vakaruose, primenanti netolimą Afriką, savana nusėta baobabų medžių šešėliais ir kerta daugybė upių. Rytuose turistų laukia nuostabūs paplūdimiai ir turkio spalvos lagūnos, išsidėsčiusios tarp prabangios augmenijos. Senoviniai rūmai centrinėje šalyje žavi, kaip ir stebinantis reljefas, paženklintas erozijos. Kelionė į Madagaskarą yra egzotiškas nuotykis. Atraskite jo kultūrą ir pagrindines lankytinas vietas.

Atraskite Madagaskarą tokio, kokio dar nematėte! Kelionė į Madagaskarą siūlo kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius, nepamirštamus potyrius, giliai įsišaknijusią kultūrą ir puikius paplūdimius. Vien Madagaskaro pavadinimas mums jau primena „Kalėdinis Madagaskaras“ filmuką.  Aplankykite Madagaskaro sostinę Tanarivą (arba Antananarivą), legendinį Tsingy de Bemaraha ir nepamirškite lemūrų, Anja bendruomenės rezervate.

Gamtos išlepinto Madagaskaro augalija yra tokia įvairi, kaip neįprasta, nes dauguma salos rūšių yra endeminės. Nosy Be saloje ir Diego-Saurez regione rasite stebinančią raudoną tsingy ir smaragdinę jūrą. Žaliuosiuose rytuose yra Tamatave, didžiausias Madagaskaro uostas, ir vanilės plantacijų platybės. Centrinis Imerinos regionas nusėtas kalvomis ir senovės Madagaskaro karalysčių pėdsakais. Galiausiai, pusiau sausringi rytiniai Tulearo ir Fianarantsoa regionai, kur ryžių laukai užleidžia vietą žole apaugusioms savanoms, granito kalnams. Baobabai, kalkakmenio dariniai (tsingy) ir Tsiribihina upė yra vieni iš Toliaros gamtos lobių.

ANTANANARIVAS (TANANARIVAS) – Imerinos regiono pavyzdinis miestas, pramintas Tana, nusėtas kalvomis ir senovės Madagaskaro karalysčių pėdsakais. Gyvybingas miestas kupinas žavesio, tačiau atmosfera gali būti slegianti.

ANTSIRANANA (DIEGO-SUAREZ) – Nosy Be sala yra neatsiejamai susijusi su šalies šiaure. Nepraleiskite progos praleisti Ankaranos parke, ant Gintaro kalno, nuostabaus raudonojo tsingy ar smaragdo jūros.

FIANARANTSOA – ryžių plantacijos užleidžia vietą žolėtoms savanoms ir granito kalnams, kurių nuostabūs pavyzdžiai yra Andringitra ir Isalo.

MAHAJANGA (MAJUNGA) – etninis regionas su nuostabiomis kolonijinės architektūros liekanomis ir kur baobabas yra kosmopolitiško Mahajangos miesto emblema.

TOAMASINA (TAMATAVE) – didžiausias Madagaskaro uostas, Maoala pusiasalis, atokūs miškai ir Foulpointe bei jo paplūdimiai. Nepamirškite lemūrų ir vanilės plantacijų. Tai klasika!

TOLIARA (TULEAR) – Morandava yra pagrindinė atrakcija šiame pusiau sausame stiprios Afrikos įtakos regione. Žolinė savana, baobabų medžiai, tsingy kalkakmenio dariniai ir Tsiribihina upė yra tarp Toliaros gamtos lobių.

Toli nuo stereotipinio paplūdimio paskirties Madagaskaras remiasi savo gamtos paveldu. Lankytojus nustebina netikėtas salos miškų turtas. Įvairiuose nacionaliniuose parkuose, tokiuose kaip Andasibe ir Ankarafantsika, galima pamatyti daugybę lemūrų – šalies talismano. Marojejy vakaruose ir Zombitse pietuose yra nuostabūs nacionaliniai parkai, kuriuose galima stebėti paukščius, kurių daugelis yra Madagaskaro endeminiai. Baobabai, medžiai, kurie atrodo kaip šaknys, siekiantys dangų, taip pat prisideda prie salos gamtos turtų. Tsingy de Bemaraha yra būtina pamatyti. Nuo 1990 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Istorijos mėgėjai galės sustoti sostinėje Antananarive.

Kurioje vietoje geriausia grožėtis baobabų medžiais? Vakarų Madagaskaras leidžia žavėtis baobabais: Morondovoje ir Majungoje.

Kur geriausios vietos pamatyti lemūrus? Yra keturios ekskursijos, kuriose galėsite stebėti lemūrus:
Andasibės nacionalinis parkas yra neišvengiamas, jei norite pamatyti Indri-indri, didžiausius Madagaskaro lemūrus. Arba privačiame Vakonos parke galite pamatyti įvairių lemūrų rūšių, kur galėsite juos pamaitinti ir paglostyti. Vakonos parką tvarko patys kaimo gyventojai. Pietuose yra keli parkai, kuriuose galima pamatyti lemūrus: Ranomafana, privatus Anja parkas Ambalavao mieste, Camp Catta Andringitroje ir Isalo nacionalinis parkas. Šiaurėje eikite į Ankaraną ir Gintaro kalno nacionalinius parkus, kad pamatytumėte lemūrus. Vakaruose žavingus gyvūnus galite pamatyti tik Morondavos nacionaliniame parke.

Madagaskarui, kaip salų valstybei, nėra svetima pasaulinio lygio paplūdimių dalis, dažnai mažesnėse savo salose. Įsikūręs prie pietryčių Afrikos pakrantės, tai absoliučiai nepastebima vieta patyrusiems keliautojams ir nuotykių ieškotojams. Atostogos be paplūdimių ne atostogos, tad šioje saloje pajusite aukščiausią poilsio oazę.

MANAFIAFY – jei jūsų tikslas yra pabėgti nuo perpildytų paplūdimių šurmulio, Manafiafy yra jūsų svajonių vieta. Tai vienas mažesnių Madagaskaro paplūdimių. Į pietryčius nuo salos esantis Manafiafy pasižymi vešlia žaluma ir atogrąžų miškais, kuriuos galima rasti prie įlankos. Saloje yra vienas nedidelis viešbutis, o svečiai gali tiesiog pasikaitinti saulėje arba užsiimti įprasta paplūdimio veikla, tokia kaip paviršinis nardymas, plaukiojimas baidarėmis ir net banginių stebėjimas.

NOSY BE – galima rasti į šiaurės vakarus nuo Madagaskaro pakrantės. Kaip atskira sala, čia yra daug ką veikti, be apsilankymo paplūdimyje. Pamatysite, kad gamta mėgsta vietovę paversti žaidimų aikštele, o į pietryčius nuo salos esantys Lokobe rezervato miškai leidžia pamatyti chameleonus, gekonus ir varles jų natūralioje buveinėje. Salos sostinė žinoma kaip Hell-Ville, čia pamatysite prancūzų kolonijinę įtaką su seno stiliaus pastatais ir turgumi. Būtinai aplankykite Lemūrijos žemę – parką, kuriame gausu lemūrų ir roplių.

NOSY KOMBA – netoli nuo Nosy Be yra dar viena graži sala Nosy Komba. Tai dar viena gamtos mylėtojo svajonė, nes apsilankę čia neabejotinai įtrauks garsiausi salos gyventojai – įpratę juodieji lemūrai. Vandens mėgėjams aplinka čia yra visiškai tobula. Kalvos susilieja su vandenynu ir sudaro smėlėtas įlankėlės, o jose rasite žavingų žvejų kaimelių. Didžioji salos dalis yra apleista, išskyrus ramius gyventojus ir laukinius gyvūnus, kurie ją vadina namais.

NOSY BORAHA – į rytus nuo Madagaskaro žemyno yra Nosy Boraha, taip pat žinomas kaip Île Sainte-Marie. Be savo estetikos kaip tikras rojus, sala yra tyrinėtojų lobis, turinti turtingą savo istoriją. Visai šalia pagrindinio Ambodifotatros miesto yra piratų kapinės, o tikro piratų stiliaus kapai yra pažymėti kaukole ir sukryžiuotais kaulais.

ÎLE AUX NATTES – tiems, kurie renkasi ne tokius baisius potyrius (palyginti su mirusių piratų kapų lankymu), pietinėje Nosy Boraha pakrantėje galite rasti Île aux Nattes, gražią mažą salą, kurioje rasite daug jūros vėžlių ir kitų jūrų gyvūnų. Rasite begalę balto smėlio, krištolo skaidrumo vandenų, atogrąžų palmių ir tiek daug žalumos, kad beveik suabejosite, ar tai tikra.

NOSY IRANJA – dvi mažos salelės, kurias jungia plonas smėlio koridorius ir atoslūgio metu tarp jų galima eiti pėsčiomis (atstumas nedidelis 2 km). Jei norite atsipalaiduoti ir atsiriboti nuo pasaulio, tai yra vieta, kur tai gali padaryti. Tačiau taip pat galite dalyvauti daugybėje vandens ir sausumos pramogų.

TSARABANJINA – bene geriausia sala šioje vietovėje, tiek atoki, tiek idiliška, kad sužavėtų net kritiškiausią keliautoją. Tai vieta, kur būsite beveik visiškai atitrūkę nuo likusios realybės, kuri šiandieninėje šiuolaikinėje visuomenėje skamba neįtikėtinai patraukliai. Yra daug kelių dienų kelionių, į kurias galima leistis iš Nosy Be ir pasiekti vietovę maždaug per dvi valandas. Teritorijoje yra sertifikuotas nardymo klubas, o lankytojai paprastai turi likti mažiausiai tris dienas.

ANJAJAVY – jei mintis apie 400 metrų gryno balto smėlio skamba kaip danguje, tuomet Anjajavy yra jūsų kelionės tikslas, kurio nenorėsite praleisti. Paplūdimys yra nacionalinio parko pakraštyje, kuris turi tą patį pavadinimą. Čia rasite ir namelį, kuriame galite apsistoti. Tai puiki vieta tiems, kurie nėra pasitikintys plaukikai, norėdami vis tiek mėgautis vaizdais. Čia esantys koraliniai rifai yra be galo nuostabūs, juos galima lengvai įvertinti nardydami arti kranto. Kadangi vietovė yra tokia nepaliesta, daug dėmesio skiriama išsaugojimui, todėl tai yra puiki vieta ekologiniams turistams. Į pusiasalį galima patekti tik privačiu lėktuvu.

ANAKAO – į pietvakarius nuo Madagaskaro rasite Anakao – puikų mažą žvejų kaimelį, kurį galima išskirti iš nuostabių ir spalvingų laivelių, plaukiojančių paplūdimyje. Čia esantis smėlis tikrai nuostabus, todėl bus ideali vieta tiesiog atsigulti ir mėgautis saule. Norintiems daugiau nuotykių, leidimasis į vandenyną suteikia daugybę nardymo ir nardymo galimybių. O jei apsilankysite tinkamu metų laiku, nuo birželio iki rugsėjo galėsite mėgautis nuostabiomis banginių stebėjimo galimybėmis.

RAMĖNA – visą savaitę miestelis šviečia kaip mieguistas žvejų kaimelis, o sekmadieniais jis tikrai atgyja. Dėl netoli Diego Suarezo miestelyje gausu žmonių iš toli ir visur, norinčių pasivaišinti tradiciniu sekmadienio švediško stalu restoranuose. Patys paplūdimiai, esantys šiauriniame kaimo gale, yra ideali vieta iškyloms, o vietiniai mėgaujasi tradiciniais šokiais, prie kurių galite prisijungti. Paplūdimyje praleistas laikas apskritai yra vertas, net ir kiek ramesnėmis dienomis.

Kad ir kaip Madagaskaras skamba nepavojingai, nes atrodo, kad aplink tik augmenija ir gyvūnai, tačiau kaip ir visur rekomenduojame saugotis save ir savo turtą. Patariame vertingus daiktus palikti viešbučio seife. Jei suplanavote kelionę į Madagaskaro vakarus, patartina išlikti budriems. Kelionėje visada turėkite pasidarę dokumentų, paso ir vizų kopijas, o originalus palikite viešbučio seife. Šioje šalyje griežtai draudžiama eksportuoti senovinius medienos dirbinius, fosilijas, augalus, maisto produktus, gyvūnus bei krokodilo odos gaminius.

Madagaskaro virtuvė nėra labai įvairi, bet skoninga ir kvapni. Ryžiai čia yra pagrindinis daugelio gyventojų maistas. Jis dažnai pridedamas prie mėsos ir daržovių patiekalų. Tarp tradicinių Madagaskaro patiekalų yra „Romazava“, zebu mėsos, pomidorų ir daržovių troškinys ir „henakisoa sy ravitoto“, kiauliena, patiekiama su trintais maniokos lapais. Kalbant apie desertus, Madagaskaro gyventojai paprastai valgo vaisius, tačiau yra keletas vietinių patiekalų, tokių kaip „koba“, savotiškas ryžių miltų pyragas su grūstais žemės riešutais ir bananais, virtas bananų lapuose. Taip pat yra salai būdingos „menakely“ – bananinės spurgos. Atsigerti yra ranonapango – mėgstamiausias Madagaskaro gėrimas. Gėrimas gaminamas iš pridegusių ryžių, įstrigusių keptuvės dugne. Jis dažnai patiekiamas karštas arba šaltas prie Madagaskaro patiekalų.

Kelionė į Madagaskarą Jus privers parsivežti kažką ypatingo iš šios salos. Tai ne šiaip kelionė bet ir gyvenimo nuotykis. Amatai Madagaskare yra labai įvairūs. Amatai yra svarbi salos ekonomikos dalis, o dauguma gaminių yra skirti eksportui.

  • Išsiuvinėti audiniai nuo staltiesių iki suknelių yra labai populiarus tarp turistų;
  • Natūralus šilkas;
  • Medžio dirbiniai – tauriųjų medžių lipdomi baldai ir dekoratyviniai daiktai. Zebu ragas yra sukamas papuošalams ir virtuvės reikmenims gaminti.;
  • Skardos kalvystė yra dar vienas vietinis įgūdis, o Madagaskaro amatininkai alaus ir maisto skardines paverčia automobiliais, motociklais ir kitais žaismingais miniatiūriniais objektais;
  • Vanilė ir unikalūs rankų darbo saldainiai.

Prieš planuodami Kelionę į Madagaskarą, turite nuspręsti, kada yra geriausias laikas keliauti. Paskutinė minutė čia nėra pats geriausias dalykas, tad patartina planuotis kelionę iš anksto. Madagaskare vyrauja atogrąžų klimatas: žiema tokia pat šalta ir sausa, kaip vasara karšta ir drėgna. Madagaskare lietaus sezonas trunka nuo lapkričio iki balandžio mėnesio. Jei planuojate kelionę į Madagaskarą, geriausia vengti lietaus sezono dėl dažnų ciklonų. Geriausiai keliauti yra balandžio mėnesį, nes tai mėnuo, kuris skirtas lankytinoms vietoms ir atradimams. Kaimas po lietaus sezono yra nuostabus. O rugpjūtį pakrantės takams. Todėl geriausias laikas aplankyti Madagaskarą yra sausas sezonas nuo balandžio iki rugsėjo. Tačiau, nors oras malonus 21  – 26 laipsniai šilumos, temperatūra kalnuose greitai krenta. Jei norite aplankyti aukštumas, įsidėkite šiltų drabužių.

Lietuvos piliečiams keliaujant į Madagaskarą privaloma turėti 30 dienų galiojančią turistinę vizą, į kurią įeitų įvažiavimo ir išvažiavimo datos.  Norint gauti vizą jums prireiks šių dokumentų: paso, kurio galiojimas ne mažiau kaip 6 mėnesiai po grįžimo į Lietuvą datos, turi būti 3 tušti puslapiai ir žinoma grįžimo bilieto patvirtinimas. Oro uoste yra užpildoma vizos forma ir migraciniai atvykimo lapai.

Visada rekomenduojame turėti kelionės draudimą, kuris leidžia laisviau rinktis gydytoją bei gydymo įstaigą.  Jei turite kreditinę kortelę, pasidomėkite, gal kartu su ja gavote ir kelionės draudimą jums ir visiems jūsų šeimos nariams. Pasidomėkite, kas teikia draudimą jūsų kredito kortele.

Deja, jei norite keliauti ten kur egzotika, tai teks ir susitaikyti su tuo, kad trumpo skrydžio nebus. Pigios kelionės į Madagaskarą nėra tokios populiarios lietuviams kaip į Turkiją ar Egiptą, tačiau jei pasiryžote vykti, tai tikrai nenusivilsite.  Skrendant tiek iš Lietuvos tiek iš Varšuvos tiesioginių skrydžių į Madagaskarą nėra. Kelionės į Madagaskarą iš Vilniaus su persėdimais gali trukti net iki 38 valandų. Skrydžiai iš Varšuvos su persėdimu gali trukti nuo 11 valandų.

Dauguma turistinių vietų yra saugios. Vaikščiodami laikykitės kelių paprastų taisyklių, kad įsilietumėte į minią. Apsirenkite tiesiog be akivaizdžių turtingumo ženklų. Nerodykite vertingų daiktų (pavyzdžiui, fotoaparatų ar mobiliųjų telefonų). Nelaikykite visų pinigų vienoje piniginėje, o likusius paskirstykite į kelias kišenes. Prie viešbučių esančius paplūdimius stebi prižiūrėtojai.

Kad kelionė į Madagaskarą būtų sėkminga, mes nepatariame gerti vandens iš čiaupo. Gerkite tik vandenį buteliuose. Venkite valgyti žalių vaisių ir daržovių, kurie nebuvo nuplauti ir nulupti. Kad įsitikintumėte, vaisius ir daržoves nulupkite patys ir nepamirškite nusiplauti rankų prieš ruošdami ir valgydami. Taip pat rekomenduojame vengti valgyti žalios arba ne pilnai iškeptos mėsos. Jei įsipjovėte, nedelsdami nuplaukite žaizdą. Karštame ir drėgname Madagaskaro klimate gali užtrukti ilgiau išgydyti.

Madagaskaras, tai daugumai mažai žinoma šalis, tad ką kalbėti apie kainų žinojimą. Madagaskaras yra palyginus pigi šalis. Kainos Madagaskare nesikandžioja, o jei ir lyginant su Lietuva, tai kainos gerokai mažesnės. Gerame restorane už pietus galite sumokėti vos 5-10€, įvairiausi užkandžiai gali kainuoti nuo 1€ iki 3€. Alaus butelio kaina gali siekti iki 2€, o vandens butelis vos 0.50€. Jei planuojate imti taksą tai už dieną sumokėsite apie 10€. Didžiausios išlaidos šioje kelionėje Jums bus lėktuvo bilietai.

Jei nesate patyręs, vairuoti čia sunku. Norėdami keliauti, rekomenduojame išsinuomoti automobilį ir vairuotoją arba net važiuoti taksi. Transportas yra silpnoji Madagaskaro vieta. Kai kuriuose regionuose kelių būklė primena karo zoną.

Kelionės į Portugaliją

PESTANA CASINO PARK OCEAN AND SPA HOTEL 5*

2024.06.03 Naktys: nuo 7 naktys

888 €

PLAČIAU

Kelionės į Bulgariją

SUNNY BEACH CLUB 4*

2024.06.03 Naktys: nuo 7 n.

500 €

PLAČIAU

Kelionės į Bulgariją

DOLCE VITA SUNSHINE RESORT 4*

2024.06.14 Naktys: nuo 7n.

535 €

PLAČIAU

Karšti pasiūlymai

Kelionės į Portugaliją

PESTANA CASINO PARK OCEAN AND SPA HOTEL 5*

2024.06.03

888 €

PLAČIAU

Kelionės į Bulgariją

SUNNY BEACH CLUB 4*

2024.06.03

500 €

PLAČIAU

Kelionės į Bulgariją

DOLCE VITA SUNSHINE RESORT 4*

2024.06.14

535 €

PLAČIAU
Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: