fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Kelionės su vaikais

Kelionės į TurkijąSidė

SUNIS ELITA BEACH RESORT & SPA 5*

2024.09.19 Naktų sk.: nuo 7 n.

774 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąKemeras

GYPSOPHILA CLUB MARINE 5*

2024.10.24 Naktų sk.: nuo 7 n.

755 €

PLAČIAU

DOVANŲ KUPONAS

Naktų sk.: nuo 7 n.

755 €

PLAČIAU

Daugiau pasiūlymų

Kelionės su vaikais

Kol neturi vaikų kelionė atrodo tiesiog kelionė, tačiau kai atsiranda vaikai supranti, kad kelionė – tai iššūkis. Ir tikrai ne blogąja prasme, atostogos su vaikais yra nerealiai smagu, tik gal joms reikia kiek labiau pasiruošti iš anksto, labiau apgalvoti lagamino turinį ir pan. 

Pradedant planuoti keliones su vaikais, pirmiausiai reikia atsižvelgti į vaiko ar vaikų amžių. Jeigu su mažais vaikais nepatariama rinktis labai tolimų ir aktyvių kelionių, tai vyresnieji kaip tik gali nenorėti visą laiką leisti viešbutyje, jie norės patirti kur kas daugiau įspūdžių.  Į tai, kad vaikų amžius įtakoja kelionės pobūdį tikrai nereikėtų žiūrėti kaip į kažkokį jūsų atostogų suvaržymą, kaip tik, labai puiku, įsivaizduokime, kad kiekvienais metais jūsų atostogų aktyvumas auga kartu su vaikais!

Taigi, pradėkime nuo mažiausių, kuomet keliaujama su kūdikiais ir vaikais iki 5 metų. Tokie vaikai yra labiausiai nenustygstantys vietoje ir jiems reikia daugiausiai dėmesio. Kadangi šie mažieji dažniausiai dar nėra išsiugdę kantrybės, siūlome jos ir nebandyti. Tad rekomenduojame rinktis poilsines keliones su vaikais, tai reiškia, kad kelionės paketas bus orientuotas į ramesnį poilsį, viešbutyje bus pakankamai veiklos vaikams, geriausiai būtų nelabai tolimas skrydis. Patirtis rodo, kad vaikai kuo puikiausiai atlaiko skrydį, kurio trukmė iki 4 valandų, vėliau reikia įdėti daugiau pastangų siekiant juos užimti. 

Kalbant apie skrydį, tai mes visada rekomenduojame užsisakyti maisto skrydžio metu, įsivaizduokite, stiuardesė jūsų vaikui atneša blynelių su bananais porciją ant viršaus apšlakstytą šokoladu ar aplietą grietinėle, vaikas sužavėtas valgo blynelius, jūs geriate kavą ir valanda skrydžio jau praėjo. Na o vėliau, skaitote su vaikais knygeles, spalvinate, galiausiai duodate plančetuką ir žiūrite filmukus. Op, 4 valandos skrydžio jau praėjo. 

Turistų pamėgtos kryptys su mažamečiais vaikais: Turkija (skrydis trunka apie 3 valandas); Graikijos sala Kreta (skrydis trunka apie 3 valandas), Bulgarija (skrydis trunka apie 2 valandas), Egiptas (Skrydis trunka apie 4 valandas). Kaip matote, skrydžiai tikrai near labai ilgi, kiek tolimesnė kryptis – turistų labai pamėgta Tenerifė, iki jos teks skristi apie 6 valandas, tačiau ir tai įmanoma, nes tokioje ilgoje kelionėje vaikas dažniausiai užmiega.

Stebime tendenciją, kad svarstant, kur keliauti su vaikais, dažniausiai renkamasi tarp Turkijos ir Egipto. Šios dvi kryptys kaip ir nekonkuruoja tarpusavyje, nes į jas vykstama skirtingu sezonu, Turkija laikoma vasaros sezono šalimis, o Egiptas – žiemos. Šios kryptys vertinamos dėl tobulo prisitaikymo prie turistų poreikių, viešbučiai dideli, juose daug veiklos, didelis maisto pasirinkimas, apgalvota veikla tiek suaugusiems, tiek vaikams. O ir kainos labai palankios. 

Jau atskridote, tad kokį dabar rinktis viešbutį. Pirmiausiai siūlome atkreipti dėmesį į viešbučio atstumą nuo oro uosto, nes jeigu skridus keturias valandas, jums tiek pat dar teks važiuoti iki viešbučio, šeimos atostogos gali apkarsti. Sakytume, iki 100 km. atstumas būtų pats tas. Kas dar svarbu renkantis poilsinę kelionę su vaikais? Žinoma, pats viešbutis, jo teritorija, siūlomos veiklos, animacija, maisto įvairovė…

Geriausiai jeigu teritorija bus didelė ir žalia. Tuomet atsibodus dūkti baseline, galėsite su vaikais eiti pasivaikščioti, o pavargus nuo saulės pasislėpti medžių pavėsyje. Atkreipkite dėmesį, kad viešbučio teritorijoje būtų vaikiškas baseinas, jie būna negilūs ir dažniausiai šildomi, tad vaikas vandenyje jausis labai komfortiškai. Taip pat labai didelis privalumas jeigu viešbutis bus ant jūros kranto, nes bus labai patogu grįžti į viešbutį užmigdyti vaiką pietų miegui arba tiesiog pailsėti. Daugelyje viešbučių, ypač Turkijoje, Egipte bei Bulgarijoje, vyksta specialūs pasirodymai bei veiklos vaikams, tai vadinama animacija. Jeigu kūdikiams tai dar visai neįdomu, tai trimetinukai ir vyresni mielai įsitraukia į Disnėjaus personažų parengtas užduotėles ar mankštą su šunyčiais patruliais. 

Maistas, visiems lietuviams labai aktuali tema, ar bus ką valgyti? Tikrai bus! Kadangi kelionės su vaikais ir taip yra sudėtingesnės negu keliautumėte vieni, tai neapsikraukite saves dar ir maisto gamyba. Siūlome rinktis viešbučius, kurie turi viskas įskaičiuota maitinimo sistemą, tuomet jums nereikės sukti galvos, kiek vaikas norės sulčių, ledų ar kitų užkandžių, be to, maisto pasirinkimas išties būna labai gausus ir kažką gardaus tikrai atrasite. Kai kuriuose viešbučiuose netgi būna specialūs meniu vaikams ir net maistelio kūdikiams, jeigu jums tai aktualu būtinai pasidomėkite, ši informacija būna pateikta prie viešbučių aprašymo. 

Vykstant į keliones su vaikais svarbu apmąstyti, ne tik kryptį, bet ir lagamino turinį. Svarbiausi daiktai, kas turėtų į jį įeiti, tai vaistai, specialus maistas jeigu tokį naudojate, rūbai, vaikiškas chalatas arba specialus užmaunamas rankšluostis, plačiau apie daiktų sąrašą keliaujant su vaikais skaitykite čia. 

Su vyresniais vaikais jau galima planuoti ir atostogas autobusu, kitaip vadinamas, pažintines keliones. Tokių kelionių privalumas tas, kad ne tik aplankai įdomius objektus, bet ir pamatai apylinkes pro autobuso langą. Šiais laikais, kelionės autobusu visai nebevargina, nes autobusai yra labai komfortabilūs, patogiomis sėdynėmis, tualetais bei nemokamu wifi.  Be to, tai puikus laikas pažinti savo vaiką, įsivaizduokite, kada dar galite sau leisti kelias valandas sėdėti greta ir tiesiog šnekučiuotis. Kelionėms autobusu rekomenduojame rinktis netolimus maršrutus Europoje, pavyzdžiui, aplankyti kaimynines šalis, Latviją, Estiją, Lenkiją arba nuvykti į Slovakijos kalnus. 

Dar vienas kelionių autobusu privalumas tas, kad yra trumpų, savaitgalinių maršrutų jeigu neturite galimybės ilsėtis visą savaitę. Tai labai aktualu planuojant kelionę per vaikų atostogas, kuomet norisi ir pakeliauti, ir pasilikti laiko poilsiui namuose. Savaitgaliui vėlgi puikiai tinka išvykos į kaimynines šalis, o jeigu norisi pabėgti toliau, tuomet galite rinktis aplankyti Europos sostines lėktuvu, pavyzdžiui, Barseloną, Romą, Londoną ir pan. 

Su vyresniais vaikais – paaugliais jau galima planuoti ir sudėtingesnių maršrutų atostogas nuosavu automobiliu arba kemperiu. Kelionę pradėkite planuoti jau namie kartu su visa šeima dėliojant taškus, kuriuos būtinai turite aplankyti, pakuojant daiktus ir netgi tepant sumuštinius pirmam kelionės etapui. 

Savarankiškai galite keliauti po Europą aplankant netolimas kaimynines šalis, Slovakijos arba Čekijos kalnus ir net nusigauti iki Kroatijos, kuri pastaraisiais metais muša visus savarankiškų kelionių rekordus. Vykstant į tokias keliones su vaikais svarbu tinkamai suplanuoti maršrutą apsvarstant, ką norėsite pamatyti ir kur apsistosite. Keliavimo su vyresniais vaikais privalumas tas, kad jau galima šiek tiek improvizuoti ir neplanuoti visko iki smulkmenų, pavyzdžiui, apgyvendinimą galite rinktis tik su įskaičiuotais pusryčiais, o pietus bei vakarienę valgyti įvairiuose miesteliuose arba gamintis patys, taip pat galite derinti skirtingus šeimos narių pomėgius, jeigu mama nori ramiai pagulėti atokaitoje su knyga rankose, tai nereiškia, kad vaikai su tėčiu negali eiti maudytis prie jūros, arba važiuoti pasivaikščioti po netoliese esantį miestelį. 

Galiausiai, jeigu keliaujate jau su pilnamečiais vaikais, galite duoti jiems dar daugiau laisvės – išeiti vakare į viešbučio teritorijoje arba  netoliese esančią diskoteką. Vaikai susiras draugų užsieniečių, o gal net grįšite į Lietuvą su nauju žentu ar marčia. ☺ 

Keliaujant visada siūlome įsigyti sveikatos draudimą, o kai vykstama į keliones su vaikais – primygtinai rekomenduojame. Atostogų metu mes esame labiau atsipalaidavę, mažiau saugomės ir net esame kiek labiau neatsakingi negu kasdieniame gyvenime, o to pasekmė gali būti trauma patirta dėl neatsargaus elgesio. Vaikai – dar aktyvesni negu mes, tad jiems nelaimingų atsitikimų gali nutikti dar dažniau. Kitas dalykas, ko tikrai negalite nuspėti, yra apsinuodijimas maistu, net tais atvejais, kai atrodo valgome sveiką ir šviežų maistą, skrandžiui gali nepatikti ir jis kažkodėl sustreikuoja. Taigi, situacijų gali būti įvairių, kartais užtenka pasinaudoti atsivežta ar viešbučio vaistinėle, o kartais gali prireikti rimtesnės pagalbos ir kreiptis į medikus. 

Tam, kad nelaimingas atsitikimas užsienyje nesukeltų begalės rūpesčių bei skaudžiai nesuduotų per piniginę, siūlome jums įsigyto sveikatos draudimą ir atostogauti ramia širdimi. Plačiau apie sveikatos draudimo rūšis, sąlygas, teikiamus privalumus  ir kt. skaitykite čia.

Jeigu perskaitėte visą straipsnį, bet jums vis dar neaišku, kur keliauti su vaikais, su malonumu jums padėsime, parašykite laišką ar skambinkite nurodytais kontaktais.
Bet iš esmės viskas priklauso nuo jūsų šeimos norų, poreikių ir galimybių. Ir žinoma, nuo jūsų vaiko, tik žinokite viena, kad kelionės vaikams suteikia labai daug džiaugsmo, ir tikrai tai sakome ne dėl to, kad siekiame parduoti kuo daugiau kelionių, o tik dėl to, kad norime, jog kuo daugiau vaikų pamatytų, koks pasaulis yra gražus. Jau po metų jie pamirš, kad per 12‘ą gimtadienį gavo išmanųjį laikrodį, bet prisiminimai, įspūdžiai, buvimas kartu išliks ilgam. Pirmasis  slidinėjimas, apreski kartu su tėvais, įspūdis pirmą kartą pamačius kupranugarį, pirmi draugai iš užsienio ir daug daug kitų pirmų kartų.

Kai vaikai jau šiek tiek vyresni, nuo 5 iki 10 metų, kelionės su vaikais tampa šiek tiek paprastesnės. Paprastesnės tuo atžvilgiu, kad vaikai jau savarankiškesni, tačiau poreikiai išlieka tie patys ir gal net didesni, nes vyresni vaikai jau nori kažką pamatyti, patirti įspūdžių. Tad šioje vietoje greta reikalavimų viešbučiui dar turėtų atsidurti ir tam tikras netoli esančių lankytinų vietų sąrašas. 

Nepažįstame vaiko, kuriam nepatiktų pramogų parkai, atrakcionai ir pan., žinoma, iš pradžių vaikas gali nedrįsti čiuožti nuo aukščiausio kalnelio, tačiau pradėjus nuo žemiausio jis įsidrąsins, o tada pasiūlius nučiuožti nuo aukščiausio kartu su tėčiu – suplos rankomis. Tad atostogoms su kiek vyresniais vaikais siūlome rinktis viešbutį, kuriame, bus bent keli vandens kalneliai, žaidimų aikštelė, animatoriai. 

Pramogų parkas nebūtinai turi būti pačiame viešbutyje, galite rinktis viešbutį, kuris yra netoli vandens pramogų parko, tuomet galėsite pasidaryti dienos išvyką į jį. Taip pat galite aplankyti netoli esančius objektus, vaikams labiausiai patinka zoologijos sodai, atrakcionų parkai. 

Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: