fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Geriausi pasiūlymai - Kelionės į Portugaliją

Kelionės į Portugaliją

PESTANA CASINO PARK OCEAN AND SPA HOTEL 5*

2024.06.03 Naktų sk.: nuo 7 naktys

935 €

PLAČIAU

RODYTI DAUGIAU

Kelionės į Portugaliją

VizaNereikalinga
Skrydžio trukmė6 val.
Laiko skirtumasYra
KalbaPortugalų
ValiutaEuras

Portugalija yra labai populiari dėl Fado muzikos ir Porto vyno gimtinės, taip pat ji turi labai turtingą istorinį paveldą. Šalia Atlanto vandenyno galite grožėtis įvairiais kraštovaizdžiais, sudarytais iš pilių, paplūdimių, mažų kaimelių, alyvmedžių giraičių ir vynuogynų. Tradicija derinama su modernumu, kad pasiūlytų keliautojams įdomių lankytinų vietų ir daugybę pramogų.

KAIP PAŽINTI PORTUGALIJĄ?

Pastaraisiais metais tapusi labai populiari, Portugalija yra šalis, turinti daug ką pasiūlyti. Žinoma, kelionės į Portugaliją metu, jūs turite aplankyti Lisaboną, tūkstančio paminklų miestą, kuriame yra ypatinga atmosfera, kurią sukuria Fado muzika, jos gyventojų gerumas ir architektūros poezija. Portas yra antra stotelė kur turėtumėte nuvykti. Galite mėgautis taure vyno prie Douro upės krantų ir tiesiog apmąstyti šio miesto grožį. Keliautojai, trokštantys laukinių atvirų erdvių ir nuostabių paplūdimių, vyks į pietus į Algarvės regioną, kur uolos kyla virš svajingo pakrantės kraštovaizdžio. Jei jums labiau patinka žygiai pėsčiomis, Madeiros saloje yra prabangi augmenija ir daugybė kalnų. Tačiau kodėl per atostogas turėtumėte sutelkti dėmesį tik į populiariausias Portugalijos vietas, kai šalis kupina tiek daug įvairių stebuklų? Gamtos parkai, tokie kaip Serra da Estrela, Douro ar Rio Formosa puikiai tinka pasinerti į gamtą. Kiti brangakmeniai, kuriuos reikia pamatyti yra Evora, Sintra, Braga, Obidos arba Beiras kaimai ant kalvos. Galiausiai, kelionės į Portugaliją neapsieita be Alentejo regiono vynuogynų.

Bragua –  kitaip dar vadinamas Portuguese Roma. Miestas yra 50 mylių į šiaurę nuo Porto ir yra trečias pagal dydį šalies miestas. Jis traukia turistus dėl savo gražios baroko architektūros ir daugybės religinių vietų, kurios skiriasi viena nuo kitos. Taip pat galite tiesiog pasivaikščioti senamiesčio alėjomis. Svarbiausias jūsų apsilankymo taškas bus Bom Jesus do Monte šventovė, pasak kai kurių legendų, bažnyčios laiptai veda į dangų. Nepraleiskite progos aplankyti Bragos katedros, Šventosios Barboros sodų, romėnų pirčių arba Sameiro šventovės.

The villages of Beiras – įsikūrę pačioje Portugalijos širdyje, Beiras kaimai yra vieta, kurią tikrai turėtumėte aplankyti. Viduje, prie kalno pusės, šie kaimeliai sugebėjo išlaikyti savo autentiškumą. Regiono sostinę Koimbrą taip pat verta aplankyti, jos universitetas datuojamas XII amžiuje ir įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas perpildytas lobių, kuriuos reikia atrasti: panoraminis vaizdas iš bažnyčios varpinės, Joaninos bibliotekos ar Santa Kruzo vienuolynas, kuriame yra pirmojo Portugalijos karaliaus kapas.

Obidos – vakariniame Portugalijos regione esantis Obidos miestas garsėja nuostabia įtvirtinta pilimi. Jį 8 -ame amžiuje įkūrė maurai. Nuo pylimų atsiveria puikus vaizdas į slėnį. Obidose taip pat yra daug romėnų liekanų. Pasivaikščiokite alėjomis, kur tipiškų baltų namų fasadai nusėti gėlėmis ir spalvingais paveikslais. Obidosas yra mažas, bet gyvybingas miestas: amatų parduotuvės, kavinės ir vietiniai turgūs labai prisideda prie gyvos Obidos atmosferos. Daugybė Azulejos plytelių pavyzdžių galima grožėtis įvairiose bažnyčiose.

The Natural Park of Douro  – Douro gamtos parkas yra vienas geriausių Portugalijoje. Tai puiki vieta stebėti paukščius ir mėgautis gamta. Galite stebėti endemines rūšis, tokias kaip grifonai, karališkieji ereliai ar Egipto grifai. 200 metrų aukščio uolos yra Douro krantų karkasas, todėl plaukiant juo atsiveria nuostabūs vaizdai. Turėsite puikų vaizdą, kuriame galėsite pasigrožėti stulbinančia aplinka. Taip pat verta aplankyti nedidelį Mirando De Douro miestelį, kurio gyventojai kalba mirandiečių kalba, kuri yra antroji oficialioji šalies kalba.

The wine road of Alentejo – visiems vyno entuziastams Alentejo regionas tikrai jums. Be Porto ir Madeiros, Portugalijoje yra ir kitų skanių veislių, tokių kaip Evora, Redondo, Portalegre. Alentejo regionas yra graži kaimo vietovė, apimanti beveik trečdalį šalies. Geriausias būdas atrasti jį savo tempu (savarankiškai) – išsinuomoti automobilį. Be apsilankymo vyno rūsiuose, taip pat galėsite atrasti Serra de Sao Mamede gamtos parką, viduramžių kaimą Marvao arba Elvas miestą, kuris yra labiausiai įtvirtintas Europoje.

Parque natural da Serra da Estrela – jei esate gamtos mylėtojas, Serra da Estrela gamtos parkas yra privalomas. Portugalijos širdyje ši saugoma teritorija apima daugiau nei 10 000 akrų. Ten rasite aukščiausią šalies tašką Torres (1993 metrai). Gražūs žygiai pėsčiomis arba važinėjant kalnų dviračiais nuves jus kartu su kalnų grandinėmis, į tankius miškus ir krištolo skaidrumo ežerų bei plokščiakalnių pakrantę. Jei jums pasiseks, turėsite galimybę susipažinti su kai kuriais parke gyvenančiais atstovais: vilkais, šernais, lapėmis, ereliais ir net vietiniu piemenų šunimi Cão de Serra da Estrela.

Évora – vienas gražiausių Portugalijos miestų. Tai antras pagal dydį miestas ir turi daugiausiai istorinių paminklų po Lisabonos. Jaučiatės gerai vien praleidę laiką, nes čia vyksta labai gyvas naktinis gyvenimas: barai ir restoranai dirba labai vėlai vasarą. Kalbant apie kultūrinę veiklą, nepraleiskite progos aplankyti Dianos šventyklos – labiausiai išsilaikiusios šventyklos visame Iberijos pusiasalyje su didingomis kolonadomis. Gotikinė Sé architektūra, Evoros katedra, galima pasigrožėti prieš lipant į varpinę, atsiveria įspūdingas vaizdas į apylinkes.

Sintra – tik 30 minučių kelio traukiniu nuo Lisabonos esanti Sintra nukels jus į kitą pasaulį, kuriame greta stovi stebinantys rūmai su apleistomis tvirtovėmis. Miestas gana mažas, tačiau XIX amžiuje, po romantizmo meninio judėjimo, buvo pastatyta ne mažiau kaip dešimt ekstravagantiškų paminklų. Nepraleiskite progos pamatyti Penos rūmų su nuostabiomis spalvomis ir ekstravagantiškais matmenimis. Jį supa milžiniškas parkas su fontanais ir iš miško išnyrančiomis statulomis. Taip pat būtina pamatyti maurų pilį, iš kurios atsiveria įspūdingas Sintros vaizdas. Norėdami pasinerti į rytietišką atmosferą, apsilankykite Monserrate rūmuose, kurie primena gražų Emyro dvarą. Taip pat verta aplankyti Regaleiros rūmus, kad pamatytumėte gausiai papuoštus sodus, kuriuose visada malonu pasivaikščioti.

The Algarve region – Algarvė yra piečiausias Portugalijos regionas, garsėjantis švelniu klimatu ir idiliškais paplūdimiais. Per pastaruosius kelerius metus jis tapo labai turistinis, todėl kiek per daug užstatytas, tačiau išvažiavus iš pajūrio kurortų vis tiek galima rasti nedidelių natūralių nepaliestų apylinkių.

Porto – istorinis Ribeiros rajonas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, yra Porto širdis. Netoli upės būtent čia vyko miesto ūkinė veikla. Šiais laikais tai turistinis rajonas, kurio tipiški spalvingi fasadai išgarsino Portą. Malonu pasivaikščioti jo mažomis gatvelėmis. Pravažiuokite po garsiuoju Dom Luis I metaliniu tiltu, suprojektuotu vieno iš Gustavo Eiffelio mokinių, kuriuo galėsite pasiekti Vila Nova de Gaia pėsčiomis, metro ar automobiliu. Pervažiuosite kitus tiltus, tokius kaip Karalienės Marijos Pijos tiltas, kurį jai sukūrė Gustavas Eifelis, Infanta tiltas ir Arrabidos tiltas, esantis arčiausiai jūros. Vakare Ribeiros krantinėje šurmuliuoja gyvenimas su daugybe restoranų.

Žemyninė Portugalija:

Algarvė – piečiausias Portugalijos regionas, atrodo tarytum sutvertas išskirtinėms atostogoms. Vien paplūdimių jame apie 119, o jų įvairovė ir švara maloniai stebina kiekvieną. Nuo upių ir plačių smėlio juostų rytinėje dalyje iki stačių ir aukštų uolų, įlankose jaukių paplūdimių, vakaruose. Kas pasirinko pažintines keliones į Portugaliją tikrai nenusivils, nes čia nebus laiko kada tinginiauti: vaikščiosite uolomis, gaudysite bangas banglente, žaisite futbolą, tenisą, žvejosite, sklandysite parasparniais, mokysitės gaminti vietinius patiekalus ir turėsite daug kitos veiklos. Būtina aplankyti: Cacela Velha kaimelį, Lagos miestą ir La Ria Formosa gamtos parką.

Lisabona – Kodėl Lisabona? Jei svajojate apie kitą kelionę į Europą, atraskite Lisaboną – istorinį miestą, kupiną pasakojimų, kur saulė šviečia 290 dienų per metus, o temperatūra retai nukrenta žemiau 15 laipsnių šilumos. Miestas, kuriame jautiesi saugus klaidžiodamas dieną ar naktį, kurio virtuvė skirta sukurti daugiau nei tūkstantį būdų, kaip gaminti mėgstamą bacalhau (sūdytą menkę), ir kuriame rasite viešbučių ir restoranų, atitinkančių kiekvieną skonį, biudžetą ir poreikius. Atraskite Lisaboną – autentiškumo kupiną miestą, kuriame seni papročiai ir senovės istorija susimaišo su kultūrinėmis pramogomis ir aukštųjų technologijų naujovėmis. Lisabona yra nesenstanti, bet mėgsta draugiją, nes sutikę ką nors sužinosite ir paprašysite daug gestų bei kartojimo paaiškinti, kur geriausia klausytis Fado.

Alentežas – didžiausias Portugalijos regionas ir rečiausiai apgyvendintas. Rajonas, kuriame vyrauja žemės ūkio veikla, turi didžiulius sausos ariamos žemės plotus, kuriuose saulėje noksta javai. Taip pat yra keletas vidutinio dydžio miestų, tokių kaip Portalegre, Beja ir Évora. Apskritai teritoriją sudaro didžiulės, švelniai banguotos ir geologiškai senos lygumos, ant kalvos stovintys namai ar griuvėsiai ir negausūs kamštinio ąžuolo arba alyvmedžių plantacijų pavidalo augalai, kurių kraštovaizdis panašus į savaną. Pagrindinis Alentežo plantacijų produktas yra kamštiena ir alyvuogės. Vasarą paprastai būna labai karšta. Nėra didelių upių, išskyrus Sado, kurios ištakos yra Algarvėje ir pasiekia jūrą Setubal labai gražiose žiotyse, ir Gvadianą, kuri teka palei Ispanijos sieną ir per dalį šio regiono. Didžiausia žemyninėje Europoje užtvanka buvo pastatyta šios upės ruože, einančioje per Alentežo širdį. Rytuose regionas ribojasi su Ispanija, o jo kraštovaizdis ir Ispanijos Estremaduros kraštovaizdis beveik nesiskiria. Vakarus sudaro ilga ir daug vėsesnė pakrantė su kai kuriais gražiausiais kraštovaizdžiais ir paplūdimiais.

Beiros sritys – regionas yra vienas iš gilių kontrastų: Atlanto vandenyno pakrantė, kur būdingas vidutinio klimato klimatas, balto smėlio paplūdimiai ir Atlanto pušynai, o interjeras, kuriame toną suteikia kalnai ir uolos. Šios pakrantės širdyje kyla Serra da Estrela (Estrelos kalnų grandinė), aukščiausia žemyninėje Portugalijoje. Čia kyla Mondego upė, vėliau tekanti žemyn per Koimbros miestą. Gamta palaimino šį regioną gydomaisiais vandenimis, dėl kurių atsirado kurortiniai miestai, tokie kaip Curia ir Luso.  Vienuolynai, pilys ir bažnyčios liudija meninį ir istorinį paveldą, kurio nuopelnus ir paveldo vertę visame pasaulyje pripažino UNESCO. Tarp erdvių šio vidaus regiono horizontų yra istorinių miestų ir kaimų, daugelis jų saugomi ankstyvųjų Portugalijos karalių gynybai pastatytos pilys. Didesniuose miestuose, tokiuose kaip Koimbra, Aveiras, Viseu, Guarda ar Castelo Branco, muziejų kolekcijose atskleidžiami netikėtos kokybės lobiai. Kalbant apie tradicinius menus ir amatus, pakrantės regionas visada buvo turtingas stiklo apdirbimo ir keramikos įgūdžiais, o vidaus amatininkai tradiciškai dirbo su juoduoju moliu, lino audimu, variu ir geležimi.

Minjas – istorinė provincija, labiausiai į šiaurės vakarus nutolusi Portugalija. Didelis gyventojų tankumas paskatino intensyvų auginimą. Kukurūzai ir pupelės yra svarbios kultūros, o laukų pakraščiai naudojami vaismedžiams ir vynmedžiams. Šiuolaikinės technologijos, įskaitant žemas vynmedžių atramas, pagerino griežtai kontroliuojamo aukštos kokybės žaliojo vyno ir iš butelių išpilstytų vynų (augintų ir išpilstytų vynuogyno savininko) gamybą. Kraštovaizdžiui būdingas drėgnumas ir terasiniai laukai šlaituose. Labai svarbi gyvulininkystė ir medienos pramonė. Esposende, Viana do Castelo ir Âncora-Gontinhaes žvejyba, taip pat labai reikšminga. Vis daugiau turistų traukia Minjas grožis, vėsus oras, seni patrauklūs miestai ir turgūs bei daugybė puikių dvarų.

2 salynai:

Madeira – sala Atlanto vandenyne, 900 kilometrų nuo Portugalijos krantų ir 600 kilometrų nuo Maroko. Madeira yra tikras brangakmenis, kurį tikrai verta pamatyti per savo gyvenimą. Ši tropinio klimato palaiminta sala, vadinama „La petite Réunion“, yra pilna kvapą gniaužiančių peizažų. Jo prabangi flora – tikras sodas po atviru dangumi: rojaus paukštis, amariliai, kamelijos, bugenvilijos. Sostinė Funšalis – žavingas miestas, suformuotas kaip amfiteatras ant žaliuojančių kalvų. Garsiausias jo lankytinas objektas yra Botanikos sodas, kuriame gausu gėlių ir įspūdingų augalų.

Azorų salos – devynių salų salynas, esantis šiaurinėje Atlanto vandenyno dalyje, maždaug 2 valandos nuo Europos ir 5 nuo Šiaurės Amerikos. Azorų salos  yra suskirstomos į tris grupes: rytų ( São Miguel , ir Santa Maria salos), Vidurio ( Terceira , Graciosa , Sao Jorge ,  Pico ir Faial salos) ir Vakarų ( Flores ir Corvo salos). Be tarptautinių Santa Maria, Ponta Delgada ir Angra do Heroismo oro uostų, į salas vykdomi skrydžiai (kuriuos vykdo regioninė aviakompanija TAP Air Portugal) ir keltai tarp salų. Net ir nuostabų Azorų salų lankytoją palies safyro mėlynumo ir smaragdo žalumo ežerai, derlingos prerijos, ugnikalnių kūgiai ir krateriai, spalvingos hortenzijos ir azalijos, XV amžiaus bažnyčios ir didingi dvaro rūmai. Šis legendinis kraštas, susidedantis iš devynių poetiškai pavadintų salų, mėgaujasi švelnia temperatūra ištisus metus (nuo 14 laipsnių šilumos iki 22 laipsnių šilumos).

Santa Maria sala – siūlo puikias vandens sporto galimybes. Būtina aplankyti: Praia, Santo Espirito, Sao Lourenco, Sao Pedro ir Vila do Porto, kaimas su puikiais dvaro rūmais, motinos bažnyčia ir Nossa Senhora dos Anjos koplyčia (kur meldėsi Kolumbo įgula).

San Migelio sala – didžiausia iš visų Azorų salų. Sostinėje Ponta Delgadoje garsieji XVIII amžiaus portalai atveria daugybę paminklų, kuriuos verta aplankyti, dauguma jų pastatyti XVI–XVIII amžiuje: Carlos Machado muziejus ir Sao Sebastiano, Sao Pedro, Sao bažnyčios. Jose, Colegio ir Nossa Senhora da Conceicao; Nossa Senhora da Esperanca vienuolynas ir koplyčia bei Santa Ana koplyčia. Rūmai: Fonte Bela ir Santa Ana; Conceicao ir Santa Catarina; Casa de Carlos Bicudo ir Pacos do Concelho. Kitos lankytinos vietos: Caldeira das Sete Cidades (žali ir mėlyni ežerai); Lagoa do Fogo; Ribeira Grande; Vale das Furnas (spa ir karšti mineraliniai baseinai) ir Vila Franca do Campo.

Terceira sala –  istorinis sostinės centras Angra do Heroismo buvo įtrauktas į UNESCO tarptautinio paveldo sąrašą. Šioje saloje būtina aplankyti: Sao Sebastiao ir Sao Joao Baptista fortus (XVI–XVII a.); Bettencourts (baroko) ir Capitaes-Generais rūmai; katedra su sidabriniu altoriaus priekiu ir lobiu; Colegio dos Jesuitas, Sao Goncalo ir Nossa Senhora da Conceicao bažnyčios (XVII a.); Misericordia ir Nossa Senhora da Guia bažnyčios (XVIII a., pastaroji apima Angra muziejų). Kiti trečios pagal dydį Azorų salos taškai yra: Praia da Vitoria, Santa Barbara, Sao Sebastiao ir Vila Nova.

Graciosa sala – Santa Cruz da Graciosa rasite senovinių gatvių ir dvarų rūmus, gražią Motinos bažnyčią (16-18 a.), Santo Cristo bažnyčią (XVI a.), Cruz da Barra (Manueline) ir Etnografinį namą. Furna do Enxofre akinantys vaizdai ir skliautuotas urvas virš požeminio ežero (nuo 11 iki 14 val. saulės spinduliai prasiskverbia). Taip pat turite aplankyti Gvadalupę ir jos barokinę bažnyčią, Luz ir Praia (tipinius vėjo malūnus).

Faial sala – viena mėgstamiausių centrinių Azorų salų. Hortoje, garsiajame jachtų uoste, pažiūrėkite į nuostabias plyteles ir paauksuotus raižinius XVII ir XVIII amžiaus Sao Salvadoro, Nossa Senhora do Carmo ir San Francisco bažnyčiose. Ką reikėtų aplankyti faial saloje: sakralinio meno muziejų, Nossa Senhora das Angústias bažnyčią, Nossa Senhora do Pilar koplyčią, Imperio dos Nobres ir Porto Pim įtvirtinimus, Caldeira gamtos draustinį, Capelinhos, urvus Kosta da Feteira ir Monte da Guia Belvedere.

Pico sala – aukščiausias Azorų ir Portugalijos kalnas. Savo vardą gavo  7713 pėdų aukščio ugnikalnio garbei. Nepamirškite aplankyti: Sao Roque do Pico su XVIII a. Sao Roque ir Sao Pedro de Alcântara bažnyčias; Lajes do Pico banginių muziejų; Madalena Vyno muziejų ir XVII a. bažnyčią ir Areia Larga su nuostabiu vyninės dvaru. Kitos vietos: Calheta de Nesquim, Candelaria, Criacao Velha, Piedade (miško draustinis), Prainha do Norte, Santa Luzia, Santo Amaro, Sao Caetano, Sao Joao ir Sao Mateus.

San Jorge sala – Velasas su žvejybos uostu yra pagrindinis miestas. Galima grožėtis jos dvaru, Sao Jorge (XVII a.) ir Nossa Senhora da Conceicao bažnyčiomis, Rotuše (Azorų barokas) ir XVIII a. sienomis. Nepraleiskite progos praleisti Calheta, Manadas, Ribeira Seca, Topo ir Urzelina.

Floreso sala – Santa Kruze rasite dvarus, Sao Boaventura (baroko) ir Nossa Senhora da Conceicao (XIX a.) bažnyčias bei Etnografijos muziejų. Kelionės į Ribeira Grande krioklį, Gruta dos Enxareus (laivu) ir Lagoas (septyni ežerai, apsupti gėlių).

Corvo sala – mažiausia iš visų Azorų salų ir rami šventovė. Vila Nova do Corvo, siauros akmenimis grįstos gatvelės ir Nossa Senhora dos Milagres bažnyčia. Caldeirao (didžiulis ugnikalnio krateris) yra du ežerai su devyniomis mažomis salelėmis, kaip ir salynas.

Nors Portugalija, kaip ir kitos Vakarų Europos šalys, dvelkia elegancija, ji – nuotykių meka. Vertinama dėl uolėtos pakrantės ir atogrąžų salų, Portugalija vilioja įspūdžių ieškotojus iš viso pasaulio į pažintinę kelionę.

Portugalijoje ne tik saulėti paplūdimiai ir poilsis viešbutyje, bet ir fantastiški žygiai, jaudinančios vietos plaukiojimui baidarėmis, banglentėmis ir paviršiniu nardymu. Nesvarbu, ar jums labiau patinka ekskursijos Portugalijoje sausuma, ar jūra, ši šalis turi daugybę galimybių adrenalino mėgėjams.

25 mėgstamiausi nuotykių kupinos veiklos. Nuo uolėtų Algarvės uolų iki vulkaninių Azorų salų rasite sau tobulą veiklą.

 1. Benagil: Benagil Caves baidarių patirtis;
 2. Pusė dienos važinėjimas Jeep Safari iš Algarvė;
 3. Albufeira – pusės dienos kelionė bekelės keturračiais;
 4. 2 valandų delfinų stebėjimas ir ekskursija po urvus – Algarvės pakrantė;
 5. Algarvėje – 3 valandų burlenčių pamoka;
 6. Algarvė – Sagreso nuotykiai stovint ant irklentės;
 7. Carvoeiro – Benagil urvų irklavimo turas;
 8. Lisabona – 2 valandų saulėlydžio kruizas vintage burlaiviu;
 9. Sesimbra – nuotykis pajūriu Arrábidos gamtos parke;
 10. Costa da Caparica – banglenčių patirtis;
 11. Lisabona – žygis pėsčiomis palei vakarinę pakrantę;
 12. Porto – nuotykiai bekelės bagiais;
 13. Porto – Peneda-Gerês parko 4×4 turas su pietumis;
 14. Peneda-Gerês nacionalinis parkas – baidarių ir krioklio žygis su pietumis;
 15. Porto – Gerês nacionalinio parko kanjonų turas;
 16. Quinta do Lorde – plaukimas su delfinais;
 17. Madeiros sala – 5 valandų ekskursija kalnų dviračiais su gidu;
 18. Madeira – 1 lygio kanjono nuotykis;
 19. Madeira – pusės dienos bekelės bagių turas;
 20. Porto Santo – privatus nardymo turas;
 21. Ponta Delgada – Sete Cidades baidarių ir dviračių nuotykiai;
 22. São Miguel – Sete Cidades ir Crater Lakes žygis;
 23. Sao Miguel – Vila Franca Do Campo salelių nardymas;
 24. Ponta Delgada – visos dienos žygis pėsčiomis į Sete Cidades;
 25. São Miguel – Caldeirões kanjono patirtis.

Skrydžio trukmė į Portugaliją priklausys nuo to ar skrydis bus tiesioginis ar jungiamasis ir į kurią Portugalijos dalį vyksite. Tiesioginio skrydžio trukmė yra apie  6 valandas, tuo tarpu jungiamasis gali trukti nuo 8 valandų, priklausomai nuo oro linijų.

Valiuta yra tokia pati kaip Lietuvoje – Euras, tad nebus jokių kitų papildomų problemų keičiant valiutą.

Kainos Portugalijoje yra labai panašios kaip Lietuvoje, kai kuriuose vietose net pigiau.

Karštas patiekalas – apie 7€

Kava – apie 1,5€

Alaus bokalas – apie 2€

Poncha – 3€

Vynas – apie 5€

Renkantis kelionę į Portugaliją rekomenduojame turėti sveikatos draudimą. Kelionės draudimas rekomenduojamas, jei numatomi jungiamieji skrydžiai.

Pagal 2020 metus pasaulinį taikos indeksą Portugalija yra trečia iš 163 šalių pagal bendrą saugumą. Europoje Portugalija užima antrąją vietą iš 36 šalių. Nusikalstamumas yra nedidelis, tačiau kišenvagysčių pasitaiko. Kaip ir visuose kurortuose saugokite save bei savo asmeninius daiktus. Visus brangius ar svarbius daiktus (pasai, kortelės, bilietai, grynieji pinigai, papuošalai, kompiuteris) būtinai palikite viešbučio registratūros ar kambario seife. Atminkite, kad vagystės atveju jūsų turto draudimas padengs nuostolius tik tuo atveju, jei pavogti vertingi daiktai bus viešbučio seife , o vagystė patvirtinta policijos išduotu dokumentu.

Sudaryk atostogų Portugalijoje planą ką nori aplankyti ir kur nuvykti. Visų pirma kviečiame nuspręsti kokios kelionės į Portugaliją norite: pigios ar ultra viskas įskaičiuota? O gal patinka  ekspromtu neplanuotai – paskutinė minutė Portugalija? O gal atostogos bus planuojamos kitiems metams? Ieškote poilsinės, pramoginės ar turistinės kelionės? Taip pat nuspręskite, kiek ilgai turite galimybę ilsėtis. Mes rekomenduojame Portugalijoje praleisti nuo 7 dienų.

Portugalija yra labai vertinama dėl malonaus klimato. Vasaros orai nėra per šilti, o žiemą nėra labai šalta. Tačiau reikia pažymėti keletą klimato skirtumų tarp šiaurės ir pietų. Atlanto vandenynas daro įtaką šiaurės klimatui, nes atneša lietų ir drėgmę. Portugalijos žiemos gana švelnios. Lisabonoje minimali temperatūra svyruoja nuo 8 laipsnių šilumos iki 10 laipsnių ir pakyla iki 15 laipsnių šilumos per dieną. Žiemą lyja dažniau. Į šiaurę, Porte, temperatūra yra šiek tiek žemesnė, minimali apie 6 laipsnius šilumos, o dienos temperatūra pakyla iki 15 laipsnių, o sniegą galima pamatyti 2000 metrų aukštyje esančiame Serra da Estrela masyve, kur galite slidinėti. Pietuose, tiksliau Faro, vasario mėnesį temperatūra gali pakilti iki 17 laipsnių šilumos. Pavasarį, krituliai retesni, todėl lieka vietos saulei. Temperatūra tampa labai maloni ir per dieną pasiekia 20 laipsnių šilumos ar daugiau. Puikus metas lankytis šalyje tuo metu, kai bunda augmenija ir tampa prabangiu bei spalvingu dekoru. Prieš ateinant vasarai temperatūra gali pakilti iki 30 laipsnių šilumos, krituliai visiškai išnyksta. Šiaurėje visada šiek tiek vėsiau, ypač Porte, kai ryte pasikartoja rūkas, o dienos pabaigoje – šaltesnė temperatūra. Po Portugaliją kelionei būtinai pasiimkite džemperį! Ruduo išlieka gana malonus, nes, pavyzdžiui, Lisabonoje temperatūra gali pakilti iki 23 laipsnių šilumos. Paprastai krituliai grįžta spalio mėnesį. Jūros temperatūra Portugalijoje visada yra  20 laipsnių šilumos tarp Porto ir Lisabonos rugpjūčio mėnesį ir 22 laipsniai šilumos pietuose. Jei planuojate kelionę į Portugaliją, rekomenduojame laikotarpį nuo gegužės iki rugsėjo, tai laikotarpis, kai temperatūra yra pati maloniausia, o lietaus beveik nebūna. Spalio mėnesį, tai pat oras yra priimtinas keliauti į Portugaliją. Jei norite maudytis, liepa ir rugpjūtis yra tobuli mėnesiai, ypač pietuose, tačiau būkite atsargūs, nes vasarą čia gana daug žmonių.

Portugalijos virtuvė yra gana įvairi ir kiekvienas regionas turi savo ypatybių. Išvardinti kiekvieną patiekalą būtų per ilga, bet štai keletas populiariausių: Porto mieste beveik privaloma paragauti Francesinha ir tripsų – reprezentacinių miesto patiekalų. Francesinha yra visuose restoranuose, tai savotiškas croque-monsieur, įdarytas mėsa, dešrelėmis, kumpiu ir aplietas sūriu bei aštriu pomidoru ir alaus padažu. Pietuose, Aveire, unguriai ir nedidelis pyragas, vadinamas Ovos Moles, yra regioniniai patiekalai. Į šiaurę nuo Porto, galite paragauti įvairių patiekalų festivalyje, kuriame rasite tokius patiekalus kaip Arroz de Sarrabulho, Rojoes, Arroz de Cabidela. Vidaus Portugalija siūlo nepaprastų skirtingų mėsos rūšių, tokių kaip Barrosã kepsnys, „Cabrito“ arba „Anho Assado“. Lisabonoje galite paragauti garsiojo Pastéis de Nata – nedidelio pudingo, patiekiamo su cinamonu ir cukraus pudra, kurį „The Guardian“ atrinko į 50 geriausių patiekalų visame pasaulyje! Ir galiausiai, kadangi Portugalija yra pakrantės šalis, turėsite daug įvairių pasirinkimų, kai kalbama apie žuvį. Kitaip tariant, jei atsižvelgsite į maisto kainą, kuri yra gana pigi, tikrai neturėtumėte vykti į Portugaliją laikytis dietos.

 1. Karnavalas – kad ir kur būtumėte, bet per karnavalą, jūs tikrai įsitrauksite į šventinės nuotaikos sūkurį. Kelionės įspūdžiai taps dar geresni kai pamatysite šokėjus ir žmones su kaukėmis ir puošniais drabužiais. Paradas vyksta per miestus visoje šalyje. Žodis karnavalas kilęs iš portugalų kalbos, reiškiančio carnevale, o tai reiškia, kad mėsa yra atidėta, nes dar XIII amžiuje katalikai gavėnios metu nevalgė mėsos. Taigi, kaip ir besilaikantis dietos Naujųjų metų išvakarėse, diena prieš Pelenų trečiadienį virto šventiniu vakarėliu, kuris dabar yra valstybinė šventė. Antradienis vadinamas karnavalu, jis vyksta vasario arba kovo mėnesiais. Didžiausi karnavalai vyksta Loulé netoli Faro ir Ovar miestelyje į pietus nuo Porto, kurie abu virsta milžinišku gatvės vakarėliu su sambos muzika, kostiumų konkursais ir gatvės maistu.
 2. Didžioji savaitė – Kaip ir Ispanijoje, Portugalija Didžiąją savaitę – dienas prieš Velykų sekmadienį – priima energingai, ypač aplink Bragos katedrą šiaurėje. Garsiakalbiai skleidžia grigališkąjį giedojimą, atkuriamos Biblijos scenos, o bažnyčios puošiamos vėliavomis, gėlėmis ir žvakėmis, pavaizduojančiomis vietas, kur Jėzus nešė kryžių prieš jį nukryžiuodamas. Naktį asilai ir juodais gobtuvais vilkintys vietiniai gatvėmis veda procesijas, o paskui žmonės vaikšto basi ir nešini pasakų lemputėmis, žvakėmis ir fakelais.
 3. Tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis – Taip pat žinomas kaip Fiesa, šis festivalis vyksta tarp Porches ir Lagoa Algarvėje nuo gegužės iki gruodžio. Maždaug 60 menininkų kuria skulptūras vien iš smėlio – kai kurios iš jų yra net autobuso ilgio. Festivalis yra didžiausias tokio pobūdžio festivalis ir kiekvienais metais vyksta vis kita tema, pavyzdžiui, pasaulio stebuklai ar gyvūnai. Galite ne tik naršyti po meno kūrinius, bet ir klausytis gyvos muzikos, apsilankyti dirbtuvėse ir pamatyti naktį apšviestas skulptūras.
 4. Santos Populares – Vietiniai gyventojai taip pat švenčia šventuosius festivaliuose visą birželį, ypač Šv. Antaną Lisabonoje (birželio 12–13 d.), Šv. Joną Porte (birželio 23–24 d.) ir Šv. Petrą Sintroje – miestelyje ant kalvos Lisabonos pakraštyje (birželio 28–29 d.). Nors Sintros paradas yra gana nereikšmingas, Lisabonoje tikėkitės pamatyti gyvą paradą, o ant grotelių keptas sardines tiekia prekystalių turėtojai, linktelėdami Šv. Antanui, maitinančiam vargšus. Tuo tarpu Porte rengiami gatvės vakarėliai, vėlyvų vakarų koncertai, regata ir fejerverkai – taip pat galite pamatyti vietinius, šokinėjančius per laužus ir daužančius vieni kitus plastikiniais plaktukais.
 5. Coruche tarptautinis oro balionų festivalis – Nuo 2017 m. spalio pabaigoje arba lapkričio pradžioje dangus virš Koručės netoli Lisabonos prisipildo daugiau nei 30 oro balionų. Lankytojai gali ne tik paskraidyti oro balionais, bet ir pamatyti naktį apšviečiamus balionus.

Portugalija yra šalis, turinti daug nepaprastų produktų. Mano nuomone, portugališki vynai yra geriausi produktai, kuriuos galima parsinešti į namus: Porto vynai ir Vinho Verde yra žinomiausi derliaus. Tačiau nepamirškite paragauti Ginja Lisabonoje, kuri taip pat yra išskirtinė. Kalbant apie vyną, svarbu žinoti, kad jei keliaujate lėktuvu, turėsite registruoti savo bagažą, nes rankiniame bagaže negalima vežtis alkoholio. Be vyno, Portugalija yra didžiausia pasaulyje kamštinio ąžuolo, taigi ir kamštienos gaminių, gamintoja, iš kurios portugalų meistrai gamina įvairius gaminius. Apsipirkimas Portugalijoje gali tapti labai įdomus, nes galite netyčia pamatyti kaip meistrai gamina daugybę įvairių gaminių iš nuostabių medžiagų. Galite grįžti namo su stiklu, popieriumi, mediniais gaminiais, o gal grįžus su paveikslu ar graviūra.

Arbatpinigiai nėra privalomi, o tai daryti turėtumėte tik tuomet, jei jaučiatės patogiai ir norite tikrai atsiskaityti už išskirtinį aptarnavimą. Jei patyrėte puikų aptarnavimą kavinėse, restoranuose ir viešbutyje, arbatpinigiai yra laukiami ir vertinami. Restoranuose galite pasirinkti palikti 5–10 procentų galutinės sąskaitos kaip arbatpinigių arba, kad būtų lengviau, suapvalinti čekį.

Traukiniai, tramvajai, autobusai, taksi ir funikulieriai šalyje yra švarūs, veiksmingi ir patogūs naudoti. Jei renkatės pažintines keliones į Portugaliją, rekomenduojame išsinuomoti automobilį.

Renkantis poilsines keliones į Portugaliją ar piligrimines keliones, mes rekomenduojame pačius geriausius mūsų pačių patikrintus viešbučius.

Algarvė

 • Vidamar Resort Hotel 5* – įsikūręs labai gražioje vietoje su vaizdu į Atlanto vandenyną. Teritorija labai jauki ir žalia. Kambariai labai erdvūs ir šviesūs, skanus maistas, garsusis SPA centras, palmių sodas viskas ko reikia geram poilsiui.
 • Pestana Blue Alvor 5* – viešbutis viskas įskaičiuota yra labai modernus ir naujai įsikūręs. Tinkamas šeimos atostogoms. Yra baseinai, vaikų klubas, SPA centras ir dar daugiau kitokių pramogų.
 • Iberostar Selection Lagos 5* – įsikūręs visai netoli Lagoso miesto, tad jei norėsite aplankyti galėsite nueiti ir pėsčiomis. Viešbutis su viskas įskaičiuota siūlo labai daug pramogų ir veiklos, tad atostogos bus tikrai neužmirštamos.
 • Oura Senses 3* – netoli centro, nedidukas viešbutis, bet labai jaukus ir visai naujai įsikūręs. Nors šis viešbutis tik 3 žvaigždučių, bet viešbučio dizainas labai unikalus apimantis rafinuotumą ir eleganciją.

Madeira

 • Saccharum – Resort & Spa – Savoy Signature 5*– prabangus su savotišku stiliumi viešbutis įsikūręs Calheta miestelyje, o ir pats viešbutis yra netoli auksinio smėlio paplūdimio, kuriame galėsite lepintis saulės spinduliais ir maudynėmis vandenyne.
 • Savoy Palace 5* – viešbutis labai patogioje vietoje pačiame Funšalyje – 10 minučių pėsčiomis nuo centro. Šis viešbutis jau daugeliui žinomas kaip prabangiausiu viešbučiu Madeiroje.
 • Four Views Oasis 4* – viešbutis yra pavydėtinoje vietoje žavingoje akmeninėje promenadoje, iš kurios atsiveria nuostabūs jūros vaizdai. Tai vienas iš tų viešbučių kai nuotraukos neatsiskleidžia tikrojo grožio.
 • Alto Lido 4* – viešbučio dekoras labai šiuolaikiškas ir šviesus. Pats viešbutis įsikūręs patogioje vietoje, netoli promenados, tad galėsite pasivaikščioti palei jūrą ir sustoti pavalgyti ar atsigerti populiarios ponchos ar vyno vietiniame restoranėlyje.
 • Aqua Natura Bay 4* – pats viešbutis įsikūręs rojaus kaimelyje Porto Moniz, šiaurinėje Madeiros salos pakrantėje. Modernus, jaukus viešbutis, dominuoja pastelinės spalvos. Viešbutis išsiskiria nuostabiu kraštovaizdžiu, viena vertus, nuostabiu vaizdu į Atlanto vandenyną ir, kita vertus, įspūdingais vaizdais į kalno šlaitą šiaurinėje salos pusėje.

Kelionės į Turkiją

INSULA RESORT & SPA 5*

2024.06.20 Naktys: nuo 7 n.

742 €

PLAČIAU

Kelionės į Turkiją

Ethno Hotels Belek 5*

2024.06.02 Naktys: nuo 3 n.

995 €

PLAČIAU

Kelionės į Graikiją

Best Western Zante Park 5*

2024.06.24 Naktys: nuo 7 n.

829 €

PLAČIAU

Geriausi viešbučių pasiūlymai - Kelionės į Portugaliją

Kelionės į Portugaliją

THE VIEWS OASIS

Kelionės į Portugaliją

VidaMar Resort Hotel Madeira 5*

Kelionės į Portugaliją

Calamar Hotel 3*

Kelionės į Portugaliją

AQUA NATURA MADEIRA HOTEL 4*

Kelionės į Portugaliją

PESTANA FISHERMAN VILLAGE 4*

Kelionės į Portugaliją

Enotel Lido – Viskas Įskaičiuota

Kelionės į Portugaliją

FOUR VIEWS MONUMENTAL 4*

Kelionės į Portugaliją

ALLEGRO MADEIRA 4*

Kelionės į Portugaliją

CALHETA BEACH – ALL-INCLUSIVE 4*

Kelionės į Portugaliją

HOTEL BAIA AZUL 4*

Kelionės į Portugaliją

PESTANA MIRAMAR GARDEN & OCEAN RESORT 4*

Kelionės į Portugaliją

AQUA NATURA BAY 4*

Kelionės į Portugaliją

FOUR VIEWS BAIA 4*

Kelionės į Portugaliją

ALTO LIDO 4*

Kelionės į Portugaliją

PESTANA CARLTON MADEIRA OCEAN RESORT HOTEL 5*

Kelionės į Portugaliją

FOUR VIEWS OASIS HOTEL 4*

Kelionės į Portugaliją

SACCHARUM – RESORT & SPA – SAVOY SIGNATURE 5*

Kelionės į Portugaliją

Savoy Palace 5*

Kelionės į Portugaliją

Porto Mare 4*

Kelionės į Portugaliją

Pestana Village 4*

Kelionės į Portugaliją

Adriana Beach Club Resort 4*

Kelionės į Portugaliją

Pestana Blue Alvor 5*

Kelionės į Portugaliją

HOTEL NEXT 4*

Kelionės į Portugaliją

Melia Madeira Mare Resort & Spa 5*

Kelionės į Portugaliją

PESTANA VIKING 4*Karšti pasiūlymai

Kelionės į Turkiją

INSULA RESORT & SPA 5*

2024.06.20

742 €

PLAČIAU

Kelionės į Turkiją

Ethno Hotels Belek 5*

2024.06.02

995 €

PLAČIAU

Kelionės į Graikiją

Best Western Zante Park 5*

2024.06.24

829 €

PLAČIAU
Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


  Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

  Maitinimo tipas*: