fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Maršrutai

Internetas mirga nuo daugybės viliojančių pasiūlymų vykti į vadinamąsias „supakuotas“ atostogas (angl. holiday packages) su kelionių organizatoriais. Atrodytų, suplanuotas skrydis ar kelionė autobusu, užsakytas viešbutis ar keletas jų, numatytos ekskursijos ir patyrę gidai, kas gali būti geriau?

Vis dėlto, kai kuriems keliautojams žymiai priimtinesnės yra savarankiškos kelionės, suplanuotos pagal individualius poreikius. Nesivelkime į diskusiją apie savarankiškų ir agentūros „supaketuotų“ kelionių privalumus ir trūkumus. Tiesiog dalijamės patarimais, kuriuos, tikimės, galėsite panaudoti planuodami savarankiškus maršrutus.

 

Nuo ko pradėti?

Natūralu, kad šis klausimas iškyla visiems, kurie tą daro pirmą kartą. Pradžioje reiktų atsakyti į keletą klausimų:

Savarankiškai keliaujantiems pirmą kartą vertėtų pradėti nuo Europos šalių, kadangi čia kultūrinis atotrūkis mažesnis ir tyko mažiau netikėtumų, lyginant su egzotiškomis, kultūriškai ir geografiškai nutolusiomis šalimis. Dar daugiau – pradėkite nuo artimų kraštų, artimo užsienio.

Keliauti po Europą patogu automobiliu, tačiau jei norite vykti į tolimesnę šalį ir norite išvengti varginančio vairavimo, geriau rinktis skrydį lėktuvu. Priklausomai nuo poreikių ir kelionės maršruto galėsite išsinuomoti automobilį jau nuvykę į norimą šalį. Arba susiplanuokite dalį maršruto įveikti keltu – svečioj šaly išlipsite pailsėję ir pasirengę naujiems įspūdžiams.

Atsižvelgiant į tai, ką norėtumėte pamatyti, priklauso ir kelionės trukmė. Jei trokštate susipažinti su vienu iš Europos didmiesčių (Londonu, Paryžiumi, Roma ar pan.), pakaks 3-5 dienų. Tačiau jeigu norite daugiau pakeliauti po tam tikrą šalį ir jos provincijas, artimiau susipažinti su jos kultūra, gamtos stebuklais, planuokite 7-14 dienų išvyką.

O vykstant į tokias dideles šalis, kaip JAV, Kinija, Indija ar, pavyzdžiui, Brazilija, kelionei rekomenduojame skirti ne mažiau kaip 1 savaitę, geriausia – kelias savaites ar net mėnesį, arba pasirinkti tik tam tikrą regioną, kurį planuojate aplankyti. Kitaip, tik lakstydami nuo vieno iki kito „žymaus“ objekto, sugaišite daug laiko, išleisite nemažai pinigų, o rezultatas bus nuovargis ir probėgšmais padarytos nuotraukos.

 

Sudarykite preliminarų maršrutą

Bene svarbiausia planuojant kelionės maršrutą yra detaliai numatyti, kiek laiko skirsite vienam ar kitam miestui apžiūrėti, kiek užtruks kelionė nuo vienos iki kitos vietovės, kur planuojate apsistoti, kokiomis transporto priemonėmis pasieksite sekantį kelionės tašką.

Interneto platybės leidžia šias detales numatyti pakankamai tiksliai. Susipažinkite su svarbiausiomis šalies lankytinomis vietomis, susidėliokite jas žemėlapyje (pavyzdžiui, naudodamiesi Google žemėlapiu). Įvertinkite, kiek laiko užtruksite kiekvienoje vietoje ir kiek jo prireiks norint nukeliauti iki kitos vietos.

Jei keliaujate automobiliu, nesistenkite per vieną dieną nuvažiuoti daugiau nei 300-500 km ir dar aplankyti žymias vietoves.

Aptarkite preliminarų maršrutą su kelionės draugais ir pakoreguokite pagal bendrus poreikius. Sprendžiant dėl galutinio maršruto turėtų dalyvauti visi bendrakeleiviai – taip neliks kaltų, kad, jeigu kažkas nepavyks ar bus netinkamai suplanuota.

Kelionės draugai – vienas iš svarbiausių geros kelionės dalykų. Idealu, kai bendrakeleivių norai ir lūkesčiai sutampa. Tačiau netgi esant skirtingiems poreikiams ir pomėgiams, juos galima derinti.

Neveltui sakoma, kad kelionėje pažinsi žmogų. Kelionėje tenka dažnai ieškoti kompromisinio sprendimo. Pykčiai ar vieno žmogaus aikštingi įrodinėjimai, kad dabar visi privalome eiti į zoologijos sodą ar apsipirkti į prekybos centrą gali visiems sugadinti ir kelionę, ir atostogas.

 

Visko po truputį

Dažnai planuojant kelionę pirma mintis būna tokia: jei jau būsiu taip toli nuo namų, tai privalau išnaudoti visą laiką kaip galima efektyviau, stengsiuos pamatyti viską, kas tik įmanoma. Tačiau nepamirškite, kad aktyvus naujų vietų lankymas be to, kad suteikia malonumą, taip pat ir vargina. Jei lankydamiesi viename miestelyje jau galvosite kaip „suspėti“ nuvykti iki kito, nepajusite kelionės malonumo.

Taigi, nepersistenkite su lankytinų vietų gausa: geriau išsirinkite tai, ką labiausiai norite pamatyti. Taip pat verta pasižymėti netoliese esančius objektus, kuriuos galėtumėte aplankyti, jei, tarkim liktų laisvo laiko.

Kelionėje vargina ne tik susisiekimas (kelionės lėktuvais, traukiniais, autobusais, laivais ar kitoms transporto priemonėmis). Lygiai taip pat gali išvarginti ir vienodų vietų lankymas. Pavyzdžiui, vien tik muziejų ar vien tik senovinių pilių lankymas. Tokiu atveju įspūdžiai suvienodėja, pasidaro nuobodu.

Be abejo, pasirinkę teminį maršrutą, panašių vietovių neišvengsite. Pavyzdžiui, keliaudami vyno ar alaus keliu, lankydami senųjų civilizacijų liekanas ar važiuodami Luaros slėnio pilių maršrutu. Tačiau ir tokiu atveju verta į kelionės maršrutą įterpti vieną kitą „kitokią“ dieną.

Idealu, kai kelionės planas apima įvairius aspektus. Ir didelio miesto aplankymą, ir pasivažinėjimą po autentiškus kaimelius, ir aktyvias pramogas (atrakcionų parko lankymą, plaukimą kalnų upe ar pan.), ir pasibuvimą gamtoje ar poilsį pajūryje. Tuomet, kai kiekviena kelionės diena yra skirtinga, ir įspūdžių parsivešite daugiau, o grįžę po kelionėje praleistos savaitės jausitės tarsi visą mėnesį nebuvę namie.

 

Ar rezervuoti iš anksto?

Planuojant savarankišką maršrutą neretai iškyla klausimas, ar verta nakvynės vietas rezervuoti iš anksto? O gal geriau neprisirišti prie įtempto grafiko stengiantis suspėti į sekančią nakvynės vietą – juk atostogos? Vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą nėra paprasta. Viskas priklauso nuo to, kur, kada, su kuo važiuojate ir pan.

Jeigu, tarkim planuojate sezono metu keliauti po Provansą ar Žydrąją pakrantę Prancūzijoje, arba jei vykstate į Londoną, Paryžių ar Barseloną, nakvynę rezervuoti patartina gerokai iš anksto, tačiau ne sezono metu net ir atvykę į vietą nesunkiai rasite, kur apsistoti.

Jei keliaujate su šeima, taip pat verta iš anksto rezervuoti nakvynę, kadangi viešbučio ar kitos apgyvendinimo įstaigos paieškos su zirziančiais vaikais dar labiau išvargins.

Niekada nesitikėkite, kad savarankiškai suplanuotos kelionės metu viskas vyks sklandžiai pagal planą. Kiekvienas patyręs keliautojas žino, kad galimybė (ir būtinybė!) improvizuoti – tai dalis kelionės žavesio.

Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: