fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Kelionės į Algarvę

VizaNereikalinga
Skrydžio trukmė4 val.
Laiko skirtumasYra
KalbaPortugalų
ValiutaEuras

Visame pasaulyje rasite įstabių vietų, kuriuose norėsis įsiamžinti ir ne kartą dar sugrįžti. Portugalija viena iš daugelio krypčių kuri žavi savo smėlio paplūdimiais, gamta, kultūra ir istoriniu paveldu.
Portugalijos regionui priklausanti Algarvė, jau suspėjo užkariauti daugelį širdžių. Čia pasakiški pakrančių peizažai, paslaptingi urvai, įlankos tarp uolų, jaukūs miesteliai, o kur dar skanus maistas. Lankantis Portugalijoje būtų nuodėmė neparagauti vietinio maisto. Keliaujant į šį kraštą, rekomenduojame viešbutį rinktis su pusryčiais arba tik su pusryčiais ir vakarienėmis. Neprisiriškite prie viskas įskaičiuota maitinimo, nes tikrai nepamatysite Algarvės grožio.

Portugalija Algarvė gali jums pasiūlyti įvairiausių paplūdimių. Jų visoje Algarvėje yra daugiau nei 119. Algarvės paplūdimiai yra vieni gražiausių Europoje. O 2018 metais, „European Best Destination“ Karvueiros paplūdimį paskelbė pačiu gražiausiu metų paplūdimiu visame Senajame žemyne.

CACELA VELHA – Cacela Velha yra greita, bet tikrai vaizdinga stotelė. Šis kaimas atrodo beveik per tobulas, kad būtų tiesa. Žavingi namai su nepriekaištingais fasadais įrėmina sklypus, apsuptus apelsinų ir alyvmedžių. Vaizdas į vandenyną tolumoje yra nuostabus.

LAGOS – labai gražus miestas prie jūros, išlaikęs savo autentiškumą ir žavesį. Būtent aplink Lagosą randame gražiausius Algarvės paplūdimius: Praia da Marinha, Benagil urvą ir Praia do Camilo. Privaloma išbandyti: Percurso dos Sete Vales Suspensos (Žygiai septyniuose kabančiuose slėniuose). Šis kelias, einantis uolų pakraščiu daugiau nei 6 kilometrus, leidžiantis atrasti neįtikėtinus aplinkinius kraštovaizdžius.

FARO – didžiausias Algarvės miestas ir daugelio kelionių pradžios taškas. Šiame gražiame pajūrio mieste verta skirti kelias valandas, kad atrastumėte kuo šis miestelis yra ypatingas. Faro katedra, puikus paminklas, kuris atrodo kaip pilis. Ką dar galima pamatyti Faro mieste: Capela dos Ossos yra koplyčia, kurioje yra daugiau nei 1000 skeletų, kurių kaulai puošia sienas.

LA RIA FORMOSA – norėdami visiškai pasinerti į gamtos širdį, suplanuokite popietę Ria Formosa gamtos parke. Šis gamtos parkas yra tikras kanalų ir pelkių labirintas, apimantis daugiau nei 18 000 hektarų. Tai rojus ornitologams, galintiems stebėti daugybę skirtingų paukščių rūšių. Galima leistis į ekskursiją iš Faro uosto.

Algarvės paplūdimiai yra tokie ypatingi dėl didžiulės pasiūlos įvairovės – nuo įlankų paplūdimių, į kuriuos galima patekti tik prie jūros, iki didžiulių ruožų, besitęsiančių mylių, iki balto smėlio Algarvės salose ir dramatiškų uolienų bei uolų šalia kitų. Poilsis Algarvėje gali tapti neužmirštamu.

PAPLŪDIMYS CA BANAS SALOJE – paplūdimys yra kitoje upės pusėje nuo Cabanas kaimo ant žemės nerijos, kurios vienoje pusėje yra upė, o kitoje – jūra, todėl jame yra unikalus gėlo ir sūraus vandens floros, faunos ir laukinės gamtos derinys, todėl jis yra ideali vieta gamtos mylėtojams. Norėdami patekti į paplūdimį, turite sėsti į vandens taksi, daugelis iš jų reguliariai išvyksta nuo prieplaukų mieste, o kelionė atgal kainuoja labai mažai.

PRAIA DA ILHA DE ARMONA – Ria Formosa nacionalinis parkas yra išskirtinio gamtos grožio zona, joje yra daugybė mažų salų, o Armonos sala yra viena gražiausių ir yra nuostabiame paplūdimyje. Į šią salą galite patekti tik vandens taksi arba keltu, o reguliarios kelionės laivu vyksta visą dieną ir už labai priimtiną kainą. Vandens taksi iš Olhão prieplaukos yra greičiausias būdas ten nuvykti, bet niekas neprilygsta sėsti į keltą su vietiniais gyventojais, kai jie atsiveža savaitės pirkinius! Sala yra maždaug 1 kilometro pločio, o praėję pro mažų atostogų namelių ir restoranų sankaupą nueisite keliuku, kuris nuves jus į balto smėlio paplūdimį.

PRAIA DE TAVIRA – žinomas kaip vienas iš penkių oficialių nudistų paplūdimių Portugalijoje, ir nors į paplūdimį galima eiti su drabužiais, nenustebkite, jei pamatysite daug žmonių be jų! Norėdami patekti į salą, turite sėsti į keltą iš nedidelio uosto, esančio visai šalia Taviros, o kai saloje norite būti nuogas, geriausia vieta nuvykti yra maždaug 15 minučių pėsčiomis nuo uosto vandenyno pusėje. Paplūdimys yra labai gražus, jame yra keletas barų ir restoranų, taip pat yra didelė stovyklavietė visiems, kurie nori pailsėti saloje. Paplūdimys yra ne tik nudistų paplūdimys, bet ir daugybės chameleonų bei kitų laukinių gyvūnų namai, todėl šis paplūdimys tinkamas visiems!

PRAIA DO BARRIL – vienas labiausiai atpalaiduojančių paplūdimių Algarvėje su Karibų baltu smėliu ir skaidria mėlyna jūra. Galite nueiti paskutinį maršruto kilometrą iki paplūdimio arba važiuoti vaizdingu mini traukiniu. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į salą.

PRAIA DE VALE DO LOBO – norėdami paragauti gyvybės, nueikite į Vale do Lobo paplūdimį, esantį Auksinio trikampio širdyje. Paplūdimyje yra daug žinomų restoranų, įskaitant Maria’s, Julia ir Sandbanks, kurie visi siūlo skaniausią maistą. Paplūdimyje rasite daug gultų ir net masažo stotelę, skirta atsipalaiduoti. Kadangi paplūdimys yra visai netoli nuo Vilamoura prieplaukos ir vandens parko „Aquashow“, jį rasti tikrai nesunku, nors vasaros mėnesiais reikia mokėti už parkavimą.

PRAIA DO VALE DE CENTEANES – apsuptas įspūdingų uolų, kurios patenka į jūrą. Jūra tokia skaidri, kad stovint ant auksinio smėlio matosi jūros dugnas.

PRAIA DONA ANA – kaip ir visi Lagoso paplūdimiai, yra nepaprastai gražus. Šį paplūdimį supančios keistos uolos siūlo fantastiškus kraštovaizdžius, kurie jau seniai įkvėpė dailininkus iš viso pasaulio.

PRAIA DE ODECEIXE – 2012 metais Praia de Odeceixe buvo išrinktas vienu iš 7 gražiausių Portugalijos paplūdimių. Didelis smėlis ir tai, kad šalia nėra pastatų ar konstrukcijų, jis yra mažas rojus skirtas visiems. Praia de Odeceixe yra upės paplūdimys, nes šiaurės rytuose jį riboja Ribeira de Seixe, todėl jūra ir upė siūlo atsipalaiduoti ir atvėsti.

PRAIA DA AMOREIRA – šį paplūdimį galite rasti prie Aljezur upės žiočių, todėl iš ten atsiveria kvapą gniaužiantis kraštovaizdis. Tai dar vienas puikus paplūdimys banglenčių sportui, nes jis yra vakarinėje Algarvės pakrantėje, o ne pietinėje regiono pakrantėje, kaip dauguma paplūdimių.

PRAIA DE MONTE CLÉRIGO – didelis balto smėlio paplūdimys kviečia tingiai praleisti popietę su šeima stebint banglentininkus. Per šio paplūdimio kopas klesti augalija, kuri retai sutinkama kitur Algarvėje.

Lietuvos piliečiams, keliaujant į Portugaliją Algarvę, vizos nereikalingos. Portugalija priklauso Šengeno erdvei. Reikalingi dokumentai keliaujant į Portugaliją yra pasas arba ID kortelė (asmens tapatybės kortelė). Keliautojas privalo su savimi turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę. Daugiau informacijos rasite Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje: http://www.urm.lt/

Kelionės į Portugaliją Algarvę metu, rekomenduojama turėti specialų sveikatos draudimą arba turėti išduotą ligonių kasų Europos sveikatos draudimo kortelę.

Portugalija Algarvė yra Europos Sąjungos dalis, o jos oficiali valiuta yra euras (EUR). Kelionės į Portugaliją metu pinigus galite išsikeisti bankuose, viešbučiuose (jei ketinate vežtis kitą valiutą, pavyzdžiui dolerius). Galima atsiskaityti bankinėmis kortelėmis. O jei pritrūksite grynųjų pinigų, galėsite pinigus nusiimti iš bankomatų. Tačiau atkreipiame dėmesį, jog gali būti imamas komisinis mokestis.

Skrydžio trukmė į Portugaliją Algarvę priklausys nuo to ar skrydis bus tiesioginis ar jungiamasis. Tiesioginio skrydžio trukmė apie 4 valandas, tuo tarpu jungiamasis gali trukti nuo 5 iki 10 valandų, priklausomai nuo oro linijų ir sezonų. Kelionės į Portugaliją, kurios skirtos poilsiui ar šalies pažinimui dažnai vyksta užsakomaisiais tiesioginiais reisais.

Čia taip pat saugu, kaip ir likusioje šalies dalyje. Didžiausias pavojus keliautojams čia – kišenvagystės. Algarvėje galite rasti daug saugių vaikams pritaikytų kurortų, todėl tai yra puiki vieta aplankyti Portugaliją, jei keliaujate su šeima.

Patartina sudaryti atostogų planą ką nori aplankyti ir kaip keliauti. Pirmiausiai kviečiame nuspręsti, kokios kelionės norite: pigios ar viskas įskaičiuota? O gal norite ramios poilsinės kelionės? O gal atvirkščiai norite pažintinės kelionės į Algarvę? Gal svarbi paskutinė minutė ir patinka viską daryti ekspromtu, o gal norite planuotis ramiai?

Piečiausiame Portugalijos regione, Algarvėje, vyrauja Viduržemio jūros klimatas: vasaros šiltos, žiemos švelnios. Tad visus metus vyrauja geras klimatas, išskyrus lietingąjį sezoną nuo lapkričio iki kovo mėnesio. Renkantis kelionę į Algarvę vasarą, tai rinkitės nuo birželio iki rugsėjo vidurio. Orai šiuo laikotarpiu patys šilčiausi: birželio mėnesį vidutinė metinė oro temperatūra apie 23-25 laipsnius šilumos, o liepą ar rugpjūtį vidutinė metinė temperatūra gali siekti net iki 30-35 laipsnius šilumos. Ruduo prasideda nuo rugsėjo vidurio iki lapkričio pradžios. Orai spalio mėnesį būna dar šilti ir saulėti.

Pasirinkę kelionę į Algarvę yra nuodėmė neparagauti šių nuostabių patiekalų. Vienas iš privalomų dalykų Algarvėje yra valgyti Conquilhas a Algarvia. Dėl sultingų jūros moliuskų šis firminis Algarvės patiekalas yra ypač skanus. Sudedamosios dalys yra kepti svogūnai, česnakai, griežinėliais pjaustyta portugališka dešra ir moliuskai – visa tai papuošta petražolėmis ir kalendromis.
Kitas Algarvės specialus patiekalas yra kataplana – labiausiai paplitęs Algarvėje. Maisto gaminimas suteikė pavadinimą pačiam patiekalui, todėl vienas geriausių valgių Algarvėje vadinamas kataplana.
Be ambrosialinių kataplanų su krevetėmis ir chourico, yra daugybė kitų, tokių kaip omarų, moliuskų, ir kalmarų.

Apsilankymas Algarvėje visada yra puiki idėja, o prisiminimai išliks visam gyvenimui, tačiau keli iš šių suvenyrų padės išlaikyti tuos prisiminimus dar stipresnius. Jei ketinate ką nors parsivežti namo, kodėl gi nepasirinkus vieno iš šių tradicinių daiktų, turinčių ypatingą reikšmę Algarvėje ir jos apylinkėse?

KATAPLANA KEPTUVĖ – ši varinė keptuvė yra puikus prisiminimas, kuris sugrąžins prisiminimus, nes padeda atkurti kai kuriuos nuostabius Algarvės jūros gėrybių receptus. Šiose moliusko formos keptuvėse maistas tolygiai kepamas ant silpnos ugnies, o šoniniai skląsčiai padeda išlaikyti drėgmę viduje, kad maistas būtų ruošiamas ir garuose.

PAPLŪDIMIO ĮKVĖPTI PAPUOŠALAI – beveik kiekviename paplūdimio miestelyje prekiaujama pajūrio papuošalais. Kriauklių įkvėpti karoliai, auskarai ir net apyrankės yra unikalūs suvenyrai, kuriuos galima nešioti kiekvieną dieną, be to, jie yra ir puiki dovana.

MEDRONHO – spiritas, priskiriamas brendžiui. Medronho arba Aguardente de Medronho gaminamas iš medronho uogų, užaugintų ant braškių medžių, randamų Algarvės ir Alentejo centre. Šių labai stiprių gėrimų galite įsigyti iš ūkininkų ir visų kitų, skinančių medrono uogas medronho gėrimui, ir jie geriami mažomis dozėmis, dažniausiai gurkšnodami iš stiklinių.

PIRI PIRI – nesvarbu, kurioje Portugalijos dalyje lankotės, piri piri yra geras prisiminimas, primenantis apie praleistą laiką ir skanius pietus. Algarvei taip pat nesvetimas šis aštrus čili pipirų padažas, kuris ypatingai pasirodo daugelyje patiekalų, ypač garsiajame frango assado arba piri piri vištienoje.

GAMINIAI IŠ KAMŠTIENOS – Portugalija yra didžiausia kamštienos gamintoja pasaulyje, o suvenyrų parduotuvėse gausu iš kamštienos pagamintų gaminių – nuo piniginių ir mažesnių piniginių iki papuošalų ir net batų.

ALYVUOGIŲ ALIEJUS – beveik kiekviename portugalų recepte naudojamas alyvuogių aliejus, o Algarvėje, ypač rytuose, netoli pietvakarių Ispanijos, galite rasti skanių veislių.

AZULEJO PLYTELĖS – dar vienas suvenyras, kuris kiekvienam primins jų atostogas Portugalijoje, nes šios keraminės plytelės užima ypatingą vietą Portugalijos kultūroje. Azulejos puošia namus, restoranus, gatvių ženklus ir viešuosius pastatus, o suvenyrų parduotuvėse parduodamos visų dydžių plytelės.

Kelionė į Algarvę gali nustebinti jumis savo kainomis, nes šios šalies kainos nėra didelės. Gal labiau panašios kaip Lietuvoje, kai kurios prekės kainuoja net pigiau.

Lengviausiai keliauti po Algarvę yra automobiliu. Tai vienas iš greičiausių ir paprasčiausių būdų aplankyti miestus bei pasiekti paplūdimius. Algarvėje yra du pagrindiniai keliai: valstybinis – nemokamas (N125) ir greitkelis – apmokestintas (A22).
O jeigu mėgstate keliauti savarankiškai ir patirti nuotykių, galite važiuoti viešuoju transportu – autobusu. Autobuso bilietai yra perkami autobusų stotyse ir rekomenduojame turėti su savimi smulkių pinigų bilietams įsigyti. Autobusų stotelės yra žymimos ženklais: „Paragem“ arba „Bus stop“. Atkreipkite dėmesį jog autobuso stotelės ženklas gali būti tik vienoje kelio pusėje, o autobusas sustos priešingoje pusėje.

Kelionės į Ispaniją

GOLDEN TAURUS AQUAPARK RESORT 4*

2024.08.23 Naktys: nuo 7n.

1033 €

PLAČIAU

Kelionės į BulgarijąAuksinės kopos

SUNNY BEACH CLUB 4*

2024.08.22 Naktys: nuo 7 naktys

597 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąAntalija

WASHINGTON RESORT HOTEL & SPA 5*

2024.10.16 Naktys: nuo 7 n.

749 €

PLAČIAU

Geriausi viešbučių pasiūlymai - Kelionės į Algarvę

Kelionės į PortugalijąKelionės į Algarvę

Adriana Beach Club Resort 4*

Kelionės į PortugalijąKelionės į Algarvę

Pestana Blue Alvor 5*Karšti pasiūlymai

Kelionės į Ispaniją

GOLDEN TAURUS AQUAPARK RESORT 4*

2024.08.23

1033 €

PLAČIAU

Kelionės į BulgarijąAuksinės kopos

SUNNY BEACH CLUB 4*

2024.08.22

597 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąAntalija

WASHINGTON RESORT HOTEL & SPA 5*

2024.10.16

749 €

PLAČIAU
Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: