fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Kelionės į Sardiniją

VizaNereikalinga
Skrydžio trukmė5 val.
Laiko skirtumasYra
KalbaItalų
ValiutaEuras

Sardinija įkvepia svajonėms, tačiau ši šalis už šimtų idiliškų paplūdimių slepia ir netikėtumus. Sardinijos salą suformavo 5000 metų istorija. Sardinijoje yra net 900 archeologinių vietovių! Ši šalis tiesiog stebina savo kraštovaizdžio įvairove. Čia yra smėlio paplūdimių, nuostabių įlankų ir urvų, taip pat aukštų viršukalnių. Aukščiausia vieta, 1834 metrų Punta la Marmora, kurią galite rasti Nuoro slėnyje. Nuo šventinių švenčių iki virtuvės skaniausių patiekalų, viduramžių kaimo legendų ir gyvybingų uostų, Jūs net nespėsite suprasti, kad įsimylėjote Sardiniją.

Leiskite Sardinijai papasakoti savo istoriją. Krištolo skaidrumo vanduo ir kerintys paplūdimiai, senovinės archeologinės vietos ir gyvybingi miestai, laukinė gamta ir naktinis gyvenimas, pakerės jus taip, kad norėsite likti čia visam laikui.

Kaljaris ir Kosta Sadas – dauguma turistų savo vizitą pradeda Kaljario salos sostinėje. Aplankykite ir Castello kvartalą, ten labai graži katedra, o atsiveriantys įlankos vaizdai atims jums žadą. Netoli Bastione San Remy yra Museo Archeologico Nazionale, kuriame yra gražiai eksponuojami pūnų, graikų ir romėnų artefaktai, taip pat senovės aukso dirbiniai ir kiti lobiai, aptikti mįslingose apvaliose akmens konstrukcijose, vadinamose nuraghi , kurias sutiksite visoje Sardinijoje.

Turas Nuraghe Su Nuraxi – tūkstančiai akmeninių bokštų liekanos išsibarstė po Sardiniją, dauguma jų yra visiškai sugriauti, tačiau šis yra geriausiai išsilaikęs. Jis taip pat yra arčiausiai Kaljario, 30 minučių trukmės ekskursijos ir angliškai kalbantys gidai papasakos stulbinamų istorijų. UNESCO nurodė kaip vieną geriausių restauracijų Viduržemio jūroje.

Costa Smeralda – nuo Olbijos uostamiesčio iki Capo de Testa viršūnės kai kurie gražiausi pasaulio paplūdimiai yra išsidėstę uolėtose įlankėlėse, kurias skalauja tokia žalia ir skaidri jūra, kad pasaulis ją žino kaip Costa Smeralda – smaragdo pakrantę. Įspūdingi kurortiniai „kaimai“ statomi taip, kad primintų Graikijos salas ir Rivjerą. Viso to centras yra Porto Cervo , kurortinis kaimas ir privačių jachtų prieplauka, pastatyta septintajame dešimtmetyje. Kurortai svečius nuplukdo valtimis į nuošalius paplūdimius, į kuriuos negalima patekti sausuma.

Alghero – nenustebkite, jei kalba, kurią girdite aplink jus šiame gyvame pajūrio mieste, skambės kiek kitaip – beveik kaip ispanų. Taip yra, ir jūs vis dar galite rasti kai kurių ženklų ir etikečių ispanų kalba. Popietei einant į vakarą, vienas iš populiariausių dalykų yra lipti ant ispanų pastatytų sienų, kurios buvo pastatytos tam, kad apsisaugotų nuo atakų jūroje. Vakare kartu su vietiniais pasivaikščiokite promenada palei plačius bastionus ir stebėkite saulėlydį virš Viduržemio jūros.

Nuraghe Losa – galite susimąstyti, ar reikia sustoti prie kiekvieno nuragės, ir jei iki šiol nesusižavėjote šiais paslaptingais bokštais, galbūt neturėtumėte. Laikoma viena iš trijų geriausių, Losa turi keletą skirtumų. Viduje jį apšviečia įleidžiami šviestuvai, tad jei neturite žibintuvėlio, tai jūsų proga pamatyti jo sukrautų akmeninių talos kupolų interjero detales. Mažame muziejuje pamatysite bronzinių apyrankių ir kitų čia rastų artefaktų.

Santa Cristina Nuraghe ir Šventasis šulinys – netoli į šiaurę nuo Oristano yra viena atmosferiškiausių ir įvairiausių archeologinių lankytinų vietų, kur galima pamatyti puikiai išsilaikiusį „šulinį“ – šulinio šventyklą ir nuragės bokštą, į kurį galima užkopti ir pamatyti atsiveriantį vaizdą į jį supantį priešistorinį akmeninį kaimą. Viename iš pailgų namų akmeninis stogas dar nepažeistas. Jei norite dar vienos istorijos, sustokite tarp šulinio ir nuragės, kad pamatytumėte mažyčių akmeninių piligrimų nakvynės namų grupę – buvusias vienuolių celes, supančias XII a. bažnyčią. Piligriminės kelionės čia vis dar vyksta gegužės ir spalio mėnesiais.

Valle dei Nuraghi (Nuraghi slėnis) – šis platus slėnis, apsuptas senovės ugnikalnių kūgių ir išbarstytas eroduotų uolienų. Vienas iš trijų didžiausių ir sudėtingiausių saloje su trimis bokštais, sujungtais gynybine siena, Santu Antine buvo pastatytas XVI amžiuje prieš Kristų. Tai vienas iš įdomiausių statinių kurį verta pamatyti.

Jei norite atostogas praleisti įspūdingai ir kurios jums nekainuotų labai brangiai, tuomet kelionė į Sardiniją yra kaip tik tai, ko ieškote! Ši sala turi visus reikalingus ingredientus nepamirštamoms atostogoms. Tai gi taip! Jums nereikia vykti į kitą planetos pusę, kad surastumėte geriausius paplūdimius pasaulyje.
Jūs galite juos turėti čia… Viduržemio jūroje. Poilsis garantuotas!

Cala Goloritzè – Baunei – šis nuostabus paplūdimys yra į šiaurę nuo Arbatax, Orosei įlankos pietuose. Cala Goloritzé galima pasiekti dviem maršrutais: automobiliu arba jūra. Sausuma galite leistis į žygius iš Su Porteddu. Iš čia yra takai, vedantys į Cala Luna ir toliau į Cala Goloritzè, kuris yra tikrai įspūdingiausias Ogliastra paplūdimys. Itin skaidraus vandens fonas yra apie 30 metrų, o jo temperatūra yra šiek tiek žemesnė nei kitose įlankose dėl užšalusių vandens srovių iš netoliese esančios upės.

Porto Istana Paplūdimys – Olbija – šis paplūdimys yra netoli nuo Porto San Paolo, netoli Murta Maria į pietus nuo Olbijos. Baltas smėlis ir smaragdinė jūra. Porto Istana iš tikrųjų yra keturių paplūdimių rinkinys, atskirtas vienas nuo kito mažomis uolėtomis juostomis. Šis paplūdimys tinka ir vaikams dėl balto smėlio. Priešais Tavolaros salą yra daugybė narų ir banglentininkų entuziastų.

Spiaggia Del Principe – Arzachena – šis mažas paplūdimys dažnai laikomas gražiausiu Kosta Smeraldoje ir vienu gražiausių Sardinijos paplūdimių. Jo pavadinimas susijęs su princu Aga Khanu, aistringu šio paplūdimio lankytoju (ir Costa Smeralda įkūrėju). Smulkus smėlis, apsuptas uolų ir apsuptas Viduržemio jūros krūmynų.

Porto Giunco Paplūdimys – Villasimius – visai netoli nuo Villasimus miesto, maždaug 40 km nuo Kaljario. Krištolo skaidrumo jūra yra tokia skaidri, kad atrodo kaip Karibų jūros paplūdimys. Teritorijoje yra Notteri tvenkinys, kuriame galite grožėtis rožiniais flamingais.

La Pelosa Paplūdimys – Stintino – tikras rojus Viduržemio jūros širdyje. Įsikūręs Asinaros įlankoje, pačiame šiaurės vakarų Sardinijos gale, vos 2 kilometrai nuo Stintino kaimo. Neabejotinai vienas gražiausių paplūdimių Italijoje ir Europoje.

Tuerredda Paplūdimys – Teulada – vienas labiausiai vertinamų Sardinijoje. Jis yra pietinėje pakrantėje, tik keli kilometrai nuo Chia ir apie 58 km nuo Kaljario. Paplūdimio gražiausią vaizdą sudaro labai įtaigus upelis, iš kurio atsiveria vaizdas į spalvingą jūrą su visais mėlynos spalvos atspalviais: nuo turkio iki smaragdo žalios iki giliai mėlynos, primenančios Karibų jūros paplūdimių stilių. Puikus paplūdimys šeimoms su vaikais , nes vanduo nėra per gilus.

Cala Brandinchi – San Teodoro – Ilgas svajonių paplūdimys su smulkiu baltu smėliu ir turkio spalvos vandeniu. Pušyno žalumą ir Viduržemio jūros augmeniją dar labiau sustiprina nepaprastos jūros spalvos, primenančios Polineziją. Ne sezono metu šis pakrantės ruožas suteikia maksimalų spindesį, ypač nuo rugsėjo iki birželio: kerinti augmenija, smulkus baltas smėlis ir jūros skaidrumas pasiekia TOP viršūnes!

Susidarykite savo atostogų planą kur norėsite keliauti ir ką pamatyti. Nuspręskite kokios kelionės į Sardiniją norėsite pigios ar viskas įskaičiuota? Norite ramios poilsinės kelionės? O gal atvirkščiai norite pažintinės kelionės į Sardiniją ir apkeliauti su automobiliu? Gal svarbi paskutinė minutė ir patinka viską daryti ekspromtu, o gal norite planuotis ramiai?

Mūsų nuomone, tai yra 10 geriausių Sardinijos patiekalų, kuriuos būtinai turėtumėte paragauti viešėdami Sardinijoje.

Jūros gėrybių Fregola su šafranu – Fregola , o tai reiškia džiūvėsėlius, yra tipiški Sardinijos makaronai, pagaminti iš manų kruopų ir susukti į mažus rutuliukus. Fregolos kepimo receptų yra daugybė, bet pati skaniausia tikrai yra jūros gėrybių fregola: su moliuskais, krevetėmis ir patiekiama su šafrano sultiniu bei traškios duonos kepalu.

Zuppa gallurese – žodis „zuppa“ reiškia sriubą, bet iš tikrųjų tai nėra skystas patiekalas, nors jai ruošti naudojamas sultinys. Konsistencija panaši į lazanijos. Tai duonos riekelių (galima naudoti įvairių rūšių duoną), sūrio ir avienos sultinio mišinys, keptas orkaitėje. Skanus!

Žindoma kiaulė arba „porcheddu“ – bene garsiausias Sardinijos patiekalas. Žindoma kiaulė arba “porcheddu”, turi sverti nuo 4 iki 6 kilogramų ir būtina virti visą, su aromatinių mirtų lapais. Kepimas turi būti labai lėtas, kelias valandas, tada paršelis turi būti patiekiamas ant kamštinio padėklo.

Spagečiai su jūros ežiu – tie, kurie mėgsta žalias jūros gėrybes, pamils šį patiekalą. Tinkamas metas paragauti šio patiekalo – nuo lapkričio iki balandžio mėnesio, kai prasideda „ricci di mare“ sezonas. Kitu metų laiku ežius imti draudžiama, o siekiant apsaugoti šias rūšis, vienam žvejui galima surinkti tik ribotą ežių skaičių.

Bottarga – vienas garsiausių ir skoningiausių Sardinijos skanėstų, kilęs iš Cabras, mažo miestelio vakarinėje salos pakrantėje. Šiuos džiovintus kefalės ikrus galima ragauti plonais griežinėliais kaip užkandį arba jais pagardinti makaronus, dažniausiai spagečius ar lingviną.

Culurgiones – savotiški naminiai koldūnų makaronai, įdaryti gardžiu mėtų skonio bulvių kremu. Paprastai patiekiama su šviežių pomidorų padažu ir baziliku arba su sviestu ir šalaviju.

Aštuonkojų salotos – Sardinijos aštuonkojų salotos dažniausiai patiekiamos kaip užkandis. Akivaizdu, kad pagrindinis šio patiekalo ingredientas yra vietinis aštuonkojis, mažesnis už vandenyno aštuonkojį, todėl jo skonis yra labai subtilus. Jis dažniausiai patiekiamas su virtomis bulvėmis, salierais ir pagardintas česnaku, petražolėmis, alyvuogių aliejumi ir citrina.

Aviena su artišokais – ėriena su artišokais yra tradicinis Sardinijos patiekalas, dažnai kepama per Velykas. Sardinijoje gana nesunku rasti tikros avienos mėsos, kaip ir šviežių artišokų, todėl gaminiams suteikiamas šviežumas. Kartu su artišokais skani ėriena yra labai skoninga. Pirmiausia mėsą reikia troškinti apie valandą, o po to suberti artišokus. Patariame šį patiekalą paskaninti Sardinijos Vernaccia vynu.

Kataloniško stiliaus omaras – tipiškas Algero – Katalonijos miestelio šiaurės vakarinėje Sardinijos dalyje – patiekalas. Akivaizdu, kad šis brangus vėžiagyvis žvejojamas vietinėje jūroje vakarinėje pakrantėje netoli Algero. Išvirus omaras patiekiamas kaip salotos su šviežiais pomidorais ir svogūnais. Rekomenduojame paragauti su baltuoju vynu kaip Vermentino di Sardegna .

Seadas – tradicinis Sardinijos desertas, gaminamas iš keptos tešlos, įdarytos švelniai citrina kvepiančiu sūriu ir užpiltos šiltu medumi arba cukrumi. Paprastai Seadas naudojamas sūris yra jaunas Pecorino sūris (avies pieno sūris). Norėdami paragauti šio nuostabaus deserto, rekomenduojame rinktis apelsinų žiedų arba lauko gėlių medų.

Kokia kelionė į Sardiniją be lauktuvių. Lauktuvės artimiesiems, draugams ar net sau prisiminimui yra būtinos. Sardinija kelionės visada yra labai įsimintinos ir stebinančios, tad grįžus be lauktuvių, tai tarsi niekada ten nebūtum buvęs.

Krepšeliai – sardiniečių kalbos žodis, reiškiantis krepšį, yra „cestino“. Sardinijos audimas yra tradicinė meno forma, kuri saloje gyvuoja ištisas kartas. Kastelsarde yra Viduržemio jūros audimo muziejus, kuris jus nustebins!

Keramika – nors dauguma italų keramikos yra klasikinio stiliaus, atsirado Renesanso epochoje ir gyvuoja iki šių dienų, Sardinijos keramikos tradicijos yra visiškai kitokios! Vietinės formos, pavyzdžiui, paukščiai ir elniai, įkvepia keramiką, kurią rasite Sardinijoje.

Vietiniai skanėstai ir gėrimai – sūris, duona, Bottarga (vytintas ir ore išdžiovintas kefalės ikrai – žuvis) ir Sardinijos vynas.

Kamštiena – didžiąją Sardinijos dalį dengia tankūs miškai, kurie lankytojams žada daugiau nei tik pėsčiųjų takus ir kvapą gniaužiančius krioklius: taip pat turite galimybę įsigyti vietinės kilmės rankų darbo kamštienos gaminių iš Sughero kamštmedžių.

Filigraniniai papuošalai – Sardinijoje filigraniniai papuošalai vadinami filigrana. Aukso ir sidabro Sardinijoje gausu, jis čia kasamas tūkstančius metų.

Koralas – Algheras turėtų būti laikomas koralų būstine Sardinijoje. Tiesą sakant, vietovė aplink Algero iš tikrųjų žinoma kaip „Koralų Rivjera“. Povandeniniuose Algero urvuose skinami ryškūs raudonieji koralai. Vietos amatininkai ir juvelyrai jį rankomis sukūrė nuostabiais papuošalais.

Sardinijoje iš esmės vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Yra 4 sezonai: pavasaris, vasara, ruduo ir žiema. Jei planuojate kelionę į Sardiniją, rekomenduojame rinktis vasarą, nuo birželio iki rugsėjo, nes temperatūra svyruoja nuo 25 laipsnių šilumos iki 30 laipsnių šilumos. Kam nepatinka dideli karščiai gali rinktis pavasarį (kovą, balandį ir gegužę) ir rudenį (spalį ir lapkritį) temperatūra yra nuo 15 laipsnių šilumos iki 20 laipsnių šilumos. Žiemą (gruodžio, sausio ir vasario mėnesį) vidutiniškai nuo 10 laipsnių šilumos iki 15 laipsnių šilumos. Mažiausias kritulių kiekis yra liepos ir rugpjūčio mėnesiais, tačiau paprastai Sardinijoje lyja labai mažai. Sardinija turi dvi klimato zonas: nuo Viduržemio jūros iki sausringos kalnuotose, nelygiose pakrantėse aplink Nuoro ir Barbagia. Vėjas primena, kad Sardinijoje vyrauja keli meteorologiniai reiškiniai: sirocco iš Tuniso ir Alžyro dykumų, ponente iš Ispanijos ir mistralis iš Korsikos ir Italijos. Pavasarį maquis skleidžia savo kvepalus, kai žydi apelsinmedžiai, migdolai ir svarainiai. Rudenį vanduo vis dar šiltas, o orai yra idealus, liepą ir rugpjūtį turistų antplūdis kyla su temperatūra.

Sardinija kelionės yra labai paprastos, todėl užtenka asmens tapatybės kortelės arba paso, rekomenduojame, kad ji galiotų bent 3 mėnesius po planuojamos grįžimo datos. Kad kelionė į Sardiniją neapsunktų būtina žinoti, jei vykstate į tam tikras ekskursijas yra reikalingas pasas, nes asmens tapatybės kortelės nepakanka. Viza vykstant į Italiją Lietuvos piliečiams nereikalinga. Privalomų skiepų atvykstant į salą nėra.

Italijoje galioja Europos sąjungos draudimo kortelė. Ši kortelė suteikia tik būtinąją sveikatos priežiūrą ir galioja daugiausiai tik valstybinėse sveikatos priežiūros įmonėse. Visada rekomenduojame turėti kelionės draudimą, kuris leidžia laisviau rinktis gydytoją bei gydymo įstaigą. Jei turite kreditinę kortelę, pasidomėkite, gal kartu su ja gavote ir kelionės draudimą jums ir visiems jūsų šeimos nariams. Pasidomėkite, kas teikia draudimą jūsų kredito kortele.

Lietuviams Sardinijos kelionės yra keblesnės, nes tiesioginio skrydžio iš Lietuvos į Sardiniją nėra. Kyla klausimas tai kaip nuskristi į Sardiniją? Labai paprasta jei norite skristi iš Lietuvos – neišvengsite skrydžių be persėdimų. Jei rinksitės skrydį iš Varšuvos galite taip pat rasti daug skrydžių su persėdimais, bet pasitaiko ir tiesioginių. Su vienu persėdimu skrydis gali trukti nuo 5 valandų ir net iki 24 valandų.

Sardinija yra vienas iš Italijos regionų, kuriame nusikalstamumo lygis yra žemiausias, todėl tai yra viena saugiausių Italijos vietovių. Tačiau kaip ir visur gali visko nutikti. Kad atostogos netaptų blogos, rekomenduojame svarbiausius daiktus palikti viešbutyje, seife.

Sardinijoje valiute yra kaip ir visoje Italijoje euras. Tikriausiai vienas populiariausių klausimų yra:  Ar brangu Sardinijoje? Atsakydami į šį klausimą turime prisiminti, kad tai yra Italija, kuri tikrai nėra viena iš pigiausių Europos šalių ir kainos gali būti nuo mažų iki aukščiau vidutinių, priklauso ką veiksite, kokioje vietoje būsite ar ką valgysite. Atostogaudami Sardinijoje ir valgydami restorane gali tekti susimokėti nuo 40€ už vakarienę. Vyno taurė gali kainuoti apie 5€, tačiau jei norėsite geresnio vyno, gali tekti sumokėti ir 15€ už taurę. Norėdami paragauti taip išgirtos Itališkos picos sumokėsite nuo 4€ iki 15€, priklausomai nuo vietos kur valgysite. Palyginus Sardinijos ir Lietuvos kainas, galime teigti, kad kai kuriuose Vilniaus restoranuose galite sumokėti labai panašiai.

Jei norite pamatyti daugiau Sardinijos ir apturėti pažintinę kelionę tada rekomenduojame išsinuomoti mašiną arba motorolerį. Su šiomis transporto priemonėmis lengvai ir greitai galėsite nusigauti iki norimos vietos ir pamatyti daugiau nei galbūt planavote. Jei norite neskubėti ir turite daugiau laiko galite naudotis ir viešaisiais transportais, tačiau turite būti pasiruošę ir palaukti ilgiau, nes viešasis transportas nevažinėja dažnai, o ir vėlavimai čia yra įprastas dalykas.

Kelionės į Katarą

Intercontinental Doha Beach & Spa 5*

2024.09.06 Naktys: nuo 7n.

1009 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąSidė

SUNIS ELITA BEACH RESORT & SPA 5*

2024.09.19 Naktys: nuo 7 n.

767 €

PLAČIAU

Mauricijus

Solana Beach

2024.03.17 Naktys: nuo 10 naktys

2099 €

PLAČIAU

Karšti pasiūlymai

Kelionės į Katarą

Intercontinental Doha Beach & Spa 5*

2024.09.06

1009 €

PLAČIAU

Kelionės į TurkijąSidė

SUNIS ELITA BEACH RESORT & SPA 5*

2024.09.19

767 €

PLAČIAU

Mauricijus

Solana Beach

2024.03.17

2099 €

PLAČIAU
Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: