fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Jungtiniai Arabų Emyratai

Dubajus yra vienas iš tų miestų, kur pasivaikščiojęs jo gatvėmis gali pasijusti lyg būtum nusileidęs į kitą pasaulio planetą. Čia kiekvienas pastatas, kiekviena švytinti reklama ir kiekvienas vandens fontanas mieste, sukurtas taip tarsi būtum atsiradęs rojuje. Atrodo šį grožį kuriantys žmonės siekia neįmanoma, paversti įmanomu. Dubajus yra sparčiai augantis miestas, į kurį plūsta žmonės siekdami pajusti tą prabangos ir klestėjimo jausmą. Taip ir aš ten buvau 🙂 Be viso to nuostabaus grožio yra ir tradicijos bei kultūra, kurią būtina gerbti. To grožio neįmanoma aprašyti, būtina pamatyti. Norėdama Jums padėti prieš vykstant į Dubajų, „apibėgau“ kelis pagrindinius aspektus, ką reikėtų žinoti prieš keliaujant į Dubajų, kad galėtumėte ten mėgautis kiekviena minute:

Vizos reikalavimai

Nuo 2015 metų Europos piliečiams atvykus į JAE ne ilgiau nei 3 mėnesiams vizos nereikia. Norint užsibūti ilgesniam laikui, jau reikėtų ją įsigyti ir tokiu atveju turėtumėte susisiekti su konsulinėmis įstaigomis, kurios padės užpildyti visus reikiamus dokumentus.

Kultūriniai įpročiai

Dubajuje vyrauja Islamo kultūra, todėl svarbu gerbti vietinius papročius ir tradicijas. Nors Dubajus yra modernus miestas, kuriame galima dėvėti daugumą drabužių, tačiau ekskursijose po religines vietas ar lankantis senamiesčio dalyse vertėtų rinktis uždaresnę aprangą. Mečetėse moterims būtina vilkėti kojas, rankas ir pečius dengiančius ilgus rūbus, o veidą prisidengti nosine ar šaliku.

Oras ir drabužiai

Dubajuje oras vyrauja sausas ir tropinis. Vasaros temperatūra gali pakilti labai aukštai ir viršyti 40°C. Atvykus žiemą, temperatūra yra gerokai malonesnė. Paplūdimiuose drąsiai, galima dėvėti maudymosi kostiumėlius ir jaustis tarsi Europoje, tačiau išėjus iš paplūdimio teritorijos, gerbkite tos šalies kultūra ir venkite provokuojančių rūbų.

Valiuta

Dubajuje naudojama Dirham (AED). Užsienio valiutą galite išsikeisti bankuose, valiutų keityklose arba naudodami tiesiog bankomatą. 1 AED – 0,26 EUR.

Kalba

Arabų kalba yra oficiali kalba Dubajuje, tačiau dauguma gyventojų moka ir anglų kalbą, todėl turistams gana lengva komunikuoti. Čia keletas pagrindinių arabiškų žodžių:

marḥaba – labas
maʿa s-salamah – viso
šukran – ačiū
ʿafwan – prašom
almaʿṯrah – atsiprašau

Saugumas

Dubajus yra labai saugus miestas, gatvės puikiai apšviestos, yra daug kamerų, tačiau vis tiek reikėtų laikytis saugumo priemonių, pvz., rūpintis ir saugoti savo dokumentus.

Transportas

Norėdami keliauti su savo ar nuomotu automobiliu turite būti ne jaunesnis nei – 21 metai. Taxi galite susistabdyti tiesiog gatvėje ar jį išsikviesti, paprašius viešbučio personalo.
Populiariausias transportas Dubajuje – metro. Moki tik už nuvažiuotus kilometrus. Piko metu geriau autobusu nevažiuoti, eismo spūstys gali būti labai didelės, todėl planuojant kelione turėtumėte atsižvelgti į eismo laiką.

Viešbutis

Dubajuje yra daugybė viešbučių, nuo prabangių 5 žvaigždučių iki visai biudžetinių variantų. Viešbučių kainos nurodomos be 10% miesto mokesčio ir 10% aptarnavimo mokesčio ir maitinimo. Būtinai užsisakykite viešbutį iš anksto, nes ypač aukštos kainos sezono metu. Didžioji dalis viešbučių ima ir depozitą, bet visada grąžina išvykus iš viešbučio.
Taip pat JAE nesusituokusioms poroms draudžiama miegoti tame pačiame viešbučio kambaryje, tokiu atveju įsidėkite ir santuokos liudijimą.

Maistas ir vanduo

Dubajuje galėsite ragauti įvairių tarptautinių patiekalų, tačiau taip pat verta paragauti vietinių arabų maisto. Be to, vanduo iš čiaupo nėra geriamas, todėl geriau naudoti vandenį iš butelių.
Pagrindiniai tradiciniai patiekalai:
Al Machboos – patiekalas iš ryžių ir mėsos.
Kouzi – Avienos kepsnys su ryžiais.
Kofta – Aviena tešlos paplotėlyje.
Shawarma – Erienos kebabas.

Laiko juosta

Dubajuje yra 4 valandų skirtumas nuo Tarptautinio laiko (GMT +4).

Tai tik keli, vieni iš svarbiausių punktų, kurias turėtumėte žinoti prieš keliaudami į Dubajų. Tikiuosi, kažkiek pasidarė aiškiau? Taip tai įspūdingas miestas savo vaizdais, kultūra ir tradicijomis, todėl kai žinai kur keliauji gali visapusiškai pasinerti į šios šalies nuostabų pasaulį, mėgautis spindinčiais paplūdimiais, tyrinėti įspūdingus dangoraižius, pajusti Jungtinių Arabų Emyratų dvasią. Tai kelionė, kurią tikrai verta patirti ir atsiminti visam gyvenimui. Linkiu sėkmingos kelionės į Dubajų!

                                                                                                                                                                                                                                          Agnė

Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: