Warning: Use of undefined constant WPLANG - assumed 'WPLANG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/myliu/domains/1000myliu.lt/public_html/wp-content/plugins/cookielaw/cookielaw.php on line 13
+370 690 71000

Tai tiesiog įdomu (kalbame apie UAE)

Net nustebau, tiek daug visko skaičiau, domėjausi apie šią šalį, bet išties viskas kiek kitaip. Apskritai, kaip viskas sausa, ne, kalbu ne orą Emyratuose, bet internete randamą informaciją.:) Kur įdomybės? Kur intriga? Kur smulkmenos? Labai noriu viskuo pasidalinti, tikiuosi pavyks.ingadubai

 

Taigi apie viską iš pradžių, keliaujant į Emyratus vizos nereikia, pasas turi galioti 6 mėn. po grįžimo, na o mitas, kad turint Egipto vizą i UAE nepateksi – nepasitvirtino, problemų tokiems žmonėms nekilo. Man išvykstant Lietuvoje buvo apie -10, prieš kelias dienas -20 laipsnių, kažkiek gaila, kad šiek tiek atšilo – būtų buvę įdomu pajusti, ką reiškia temperatūrų pasikeitimas 50 laipsnių per vieną naktį.  Tiesa, prie 40 laipsnių skirtumo žmogaus organizmas prisitaiko puikiai. Kalbant apie temperatūrą, tai birželio mėnesį čia ji pakyla iki 60 laipsnių pavėsy, o dykumoj saulėje kartais siekia ir 72. Be to, čia 10% mažiau deguonies negu Lietuvoje, dėl to nuolat jautiesi šiek tiek mieguistas, iš pradžių galvojau, kad tai karštis sekina, bet kai sužinojau apie deguonį, manau, kad vis dėlto čia jo kaltė.

Iš viso yra 7 emyratai, pagal mūsų supratimą tai sakyčiau 7 tokie kaip ir miestai, jie visi turi savo prezidentus ir  gali priimti tik tokius spendimus, kurie neliečia kitų emyratų. Jeigu tai yra kažkokie svarbūs sprendimai ir yra susiję su kitais emyratais, tai tuo atveju  sprendimus priima UAE prezidentas, kuris yra įsikūręs AbuDabyje. Iš visų emyratų mažiausias yra Ajman, be to jis liberalus alkoholiui, tai reiškia, kad galima vartoti alkoholį ir už tai nebūsi baudžiamas. Apskritai visoje šalyje yra sausas įstatymas, neapsigaukite prekybos centruose, nes pardavinėja kažkokį “brudą” supiltą į alaus arba šampano butelius, bet išties ten visai ne alkoholis. Būnant UAE, o ypač aktyviai kažką veikiant rekomenduojama gerti labai daug vandens ir valgyti datulių, šis derinys – valo organizmą. Bent jau iki pietų gatvėse pilna žmonių, kurie eidami užkandžiauja datulėmis, sakoma, kad tai kaip laisvinamieji, padeda ištuštinti skrandį, išvalyti organizmą. Dar apie maistą, tai na nerealiai skanūs jogurtai – būtinai paragaukite 😉 Kol nepamiršau..ar žinojote, kad UAE trečia pagal saugumą pasaulio šalis? Gerai, gal šitą kažkas ir girdėjote, o kokios bausmės už nusikaltimus? Va čia prasideda linksmybės: už vagystę kerta ranką, už narkotikų platinimą – mirties bausmė, už tėvynės išdavystę – nukertama galva. Taip, visa tai šiais laikais, šiandien.

Dar žiauriai įdomu tai, kad vietiniai nedirba pilotais, nes jų genetika neleidžia  – skraidydami blogai jaučiasi, dėl to pilotai dažniausiai europiečiai. Uhū, mes kieti 🙂 Beje, mes kieti ne vien dėl to, o dar ir dėl to, kad pas mus klesti lygybė, esame demokratiški, tolerantiški ir nebijantys išreikšti savo nuomonę. Ar žinote, kodėl UAE vyrai rengiasi baltai, o moterys juodai? Dėl to, kad vyrai yra carai, šalies “šviesuliai”, o moterys – jų šešėliai. Šioje vietoje geriau patylėsiu ir pabūsiu šešėlyje, na tiesiog tokie papročiai, tokios tradicijos, o tokie kardinalūs šalių skirtumai visada domina ir žavi.

Vietiniai  gyventojai save vadina emyratais, jeigu pavadinsite jį arabu, tai neabejotinai įsižeis. Matyt tai siejasi su kažkokiomis senovės tradicijomis, nenoru būti lyginamu su kitomis kultūromis. Apskritai šiai šaliai tik 45 metai, anksčiau ji priklausė britams, nors apie tai patys emyratai nemėgsta kalbėti, kažkaip vis kreipia kalbą į kitą pusę, bet pačius britus dabar laiko ir vadina draugais.

Šiek tiek plačiau apie emyratus, aišku, visų pirma apie sostinę, vietiniai sako AbuZabi, Abu reiškia tėvas, o Zabi – gazelė. Kažkada jie valgydavo gazelių mėsą. Šis miestas buvo išrinktas sostine, nes jame 95% visos UAE naftos, tad tai laaabai turtingas miestas. Vienas įstabiausių pastatų balta didelė mečetė priklausanti šeichui Zaidui, ji buvo atidaryta 2007 m., o statoma viso 11 metų, tai didžiausia mečetė visoje šalyje. Mečetėje negalima liestis vieniems prie kitų, apsikabinti, taip pat negalima klauptis ant kilimo. Susikibus galima būti tik su vaikais. Penktadieniais ši mečetė turistams uždaryta. Deira senasis Dubajaus rajonas, čia nerealus aukso ir prieskonių turgus, be to yra belekokio dydžio golfo laukų, patys geriausi pasaulio žaidėjai čia atvažiuoja, juk žinote, kad golfas ponų žaidimas, tai va, viskas ir atrodo tarsi filme: pasportavę ponaičiai moko žaisti golfą savo jaunas damutes, visi apsirengę naujausių kolekcijų rūbais ir visur aplink tobula tvarka, veja ir t.t. Apskritai, emyratai žiauriai mėgsta prabangą ir viską, kas blizga, tviska, tačiau kad jie neskoningi nepasakyčiau. Kiekviena palmė Dubajuje kainuoja 2000 dirhamų, visos jos datulių palmės, kurios kartą per metus duoda derlių.

Žinote, koks žymiausias pastatas Dubajuje? Aišku, kad žinote – Burė, tiksliau Bur Halif, tai 163 aukštų pastatas, kuris yra burės formos ir ant pat jūros kranto, netoli yra palmė, tai dirbtinės salos vandenyne išsidėsčiusios palmės forma. Dar greta yra šviečiantis fontanų parkas Garden Glow, jis visiškai naujas, pastatytas prieš  du metus ir tikrai nerealiai gražus, kiekvienai metais ten keičiasi tema, šiemet buvo dinozaurai. Taip pat Dubajus žymus savo metro sistema, jie ten važiuoja be vairuotojų (užprogramuoti) ir yra varomi saulės energija. Įdomu tai, kad metro buvo atidarytas 2009 m. 09 mėn. 09 d. 9 val. 9 minutės (20090909 09:09), fainai sugalvojo ane? Apskritai, tai pats brangiausias metro pasaulyje, kainavęs 4 mlrd. $, kaina juo važiuoti skiriasi priklausomai nuo to, kur įlipi, bet šiaip apie 5-9 dirhamus, metro linija jungia visus prekybcentrius, ofisus ir svarbiausius objektus. Yra ir tramvajai, bet jie nepopuliarūs.

ingadubai1

ingut

 

ingadubai4

 

Kitas emyratas – Šarža, nuo 1998 m. jis laikomas viso islamiško pasaulio kultūros sostine. Jos šeichas yra vienintelis iš visų turintis aukštąjį išsilavinimą, sako, kad tai pats griežčiausias islamiškas emyratas, o istorija tokia, kad jo sūnus žuvo avarijoje apsvaigęs nuo narkotikų, šeichas kaltę prisiėmė sau, neva kad jis islamiškos kultūros sostinėje užmerkė akis alkoholiui ir laisvumui ir po to laiko viską griežtai uždraudė. Net alkoholis vežamas iš Dubajaus oro uosto jau skaitės kaip kontrabanda, dabar jau leidžiama vartoti alkoholį viešbučio kambary, bet jeigu kas nors užuos kvapą išėjus iš viešbučio tai policija nubaus 40-80 smūgių lazda. Taip taip, nejuokauju 😀 Turistams dabar tai jau retai betaikoma, tačiau tokių atvejų ne vienas ir ne du. Be to, čia net spektakliai cenzūruojami, tarkim Romeo ir Džiuljeta visai uždrausta. Šaržoje yra 600 mečečių ir 101 viešbutis, geriausias prekybos centras – “SACHARA MOLAS”, labai populiarus Šarža City Center, bet man jis pasirodė labai nedidelis. Rolla – geriausias emyratuose audinių turgus, o šalia yra Serdce Šardža – fainos spalvotos parduotuvėlės, kur tikrai įdomu prasieiti.

ingadubai7

ingadubai8

Jeigu dar kalbėti apie visokius turgus, turgelius, tai, pavyzdžiui, suvenyrus, geriausia  pirkti valstybinėse parduotuvėse DAY TO DAY, tarkim magnetukas ten kainuoja 10 dirhamų, o kitur toks pat 18-25 dirhamai, na tai skirtumas akivaizdus. Dar labai populiaru pirkti kvepalus, pats populiariausias kvapas Habbib, bet bent jau mus kur kas labiau užkabino Edge ir Kashkla. Šiaip kvepalai geros kokybės, ant rūbų laiko nerealiai gerai, ant kūno kiek prasčiau. Valiuta jau turbūt supratote – dirhamas, yra trijų rūšių monetos: 1 dirhamas, 50 kapeikų ir 25 kapeikos. Pagal kursą, tai 1 doleris lygu 3,65 dirhamų. Euras šokinėja, tad juo nelabai apsimoka atsiskaitinėti, prie viešbučių keisti valiutą visada brangiau, o labiausiai apsimoka atsiskaitinėti Visa kortele ir sumą pasirinkti būtent dirhamais. Apsipirkinėdami nepamirškite, kad penktadieniais nuo 12 iki 16 val. visi meldžiasi ir dėl to niekas nedirba, nei restoranėliai, nei valiutų keityklos, na žodžiu niekas.

Na ką, dar trumpai apie transportą, patogiausias judėjimo būdas taxi, yra privatūs ir valstybiniai, privatūs – dvigubai brangesni, dažniausiai tai balti Lexus, taip ir norisi į juos sėsti, bet jei nenorite švaistyti pinigų ieškokite Toyota Camry – tai valstybiniai taxi. Be to, niekada nekvieskite taxi telefonu, nes už tai imamas papildomas mokestis, geriausia stabdyti tiesiog gatvėje. Pavyzdžiui, Ajmane įsėdimas 10 dirhamų, bet į tai įskaičiuoti 4,5 km., kai juos nuvažiuoja tada įsijungia skaitliukas.

Pabaigai, atrodytų UAE saulės šalis, turistai suvažiuoja pasimėgauti saulės voniomis, įdegti,  bet kas trečiam  emyratui trūksta vitamino D dėl saulės trūkumo, atrodytų kodėl, bet pažiūrėkit: merginos visos užsidengusios, mašinos pilnai dengtos ir pan. Žodžiu, nuogybių nepamatysi pas vietinių, tikra egzotika po krūva skudurų, tik akys žybsi. Bet žinokite tos egzotikos negalima  fotografuoti be jų leidimo, tad neprisidarykite nemalonumų. Na ir apskritai, būkite dėmesingi, vykdyti visus nurodytus reikalavimus ir viskas bus gerai. Šalis labai graži, tvarkinga, alsuojanti prabanga, su savo papročiais ir tradicijomis. Čia į vieną visumą susilieja nuostabi gamta bei modernūs miestai, būtinai įsitraukite į savo lankomų vietų sąrašą.  Tikiuosi buvo naudinga ir įdomu skaityti, laukite tęsinio…   😉

ingadubai6

Jeigu norite kažko paklausti, paprieštarauti ar pasidalinti savo įspūdžiais – visada laukiame.

Skambinkite: +37069071000 / Rašykite: keliones@1000myliu.lt