+370 690 71000

Kerinti Gruzija (Sakartvelas) ir Rtveli vyno šventė (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Pažintinė kelionė lėktuvu į Gruziją!

Kerinti Gruzija (Sakartvelas) ir Rtveli vyno šventė (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Poilsinė-pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Marokas

Organizatorius: Aza tours

Išvykimo data: 2019 09 15

Kaina nuo: 690 eur + skrydis apie 220 eur . Su skrydžiu nuo 910 €

Kelionės akcentai:

  • Renkama papildoma grupė!
  • Dalyvausite tradicinėje Gruzijos (Sakartvelo) vyno šventėje Rtveli, kurioje yra galimybė patiems nuimti vynuogių derlių ir iš arti susipažinti su vyno gamybos ypatumais.
  • Apsilankysite viename seniausių ir UNESCO saugomame Gruzijos (Sakartvelo) mieste Mtskhetoje
  • Važiuosite iki Kazbegio miestelio, kurį supa stulbinančio grožio kalnų siena, žalios ganyklos, aukštai įsikūrusios cerkvės
  • Degustuosite tikrą gruzinišką vyną
  • Lankysite jaukų miestelį – Signagį, kuris išsiskiria unikalia medine architektūra
  • Pasivaikščiosite po seniausius ir savo architektūra stebinančius vienuolynus
  • Ušguli mieste grožėsitės XI amžiaus architektūra, kalnų masyvais

Programa

 • Nuo žalių slėnių ir didžiulių vynuogynų iki senų bažnyčių ir gynybinių bokštų, tebestūksančių fantastiškame kalnų peizaže – Gruzija (Sakartvelas) yra viena nuostabiausių šalių žemėje. Labai sudėtinga istorija šaliai paliko nuostabų architektūros ir meno paveldą: senovės miestus olose, viduramžiškas šventyklas, neprilygstamas Pirosmanio drobes. Ir nors kartais atrodo, kad ši šalis šiek tiek sustingusi senojoje Eurazijos kultūros kryžkelėje, svarbu skubėti pažinti neapsakomo grožio paveldą. Ypatingi – linksmi ir nepaprastai kultūringi – šalies žmonės tvirtina, kad šioje vyno gimtinėje svečiai laikomi ne našta, o palaiminimu, tad jei trokštate nuotykių, pasiilgote plačių šypsenų ir norite paragauti tikro gruziniško vyno, laikas krautis daiktus ir drąsiai tarti – labas, Gruzija (Sakartvele)!

1 diena

VILNIUS–KUTAISIS–UPLISTIKHE–TBILISIS (vakarienė)

Skrydis iš Vilniaus į Gruziją (Sakartvelą). Kutaisio oro uoste mus pasitiks kelionių vadovas, su kuriuo kartu keliausime į Tbilisį (Tbilisi). Pakeliui papusryčiausime ir aplankysime Uplistikhę, unikalų miestą iškaltą uolose. Manoma, kad šiame mieste gyventojai apsigyveno dar pirmajame tūkstantmetyje prieš Kristų. Po ekskursijos vyksime į Tbilisį. Registracija viešbutyje. Laisvas laikas skirtas jūsų poilsiui. Nakvynė Tbilisyje.

2 diena

TBILISIS (pusryčiai)

Per pusryčius sočiai pavalgykite, nes mūsų laukia ekskursija pėsčiomis po Tbilisio miestą. Ekskursiją pradėsime nuo Šv. Trejybės soboro (Sameba). Tai ne tik pati didžiausia šventovė Gruzijoje (Sakartvele) ir visame Kaukazo regione, bet ir svarbiausia gruzinų stačiatikių bažnyčia Gruzijoje (Sakartvele). Buvusių armėniškų kapinių vietoje pastatytos katedros aukštis siekia net 100 metrų, o jos viduje yra 12 cerkvių. Sameba- tai tradicinių stilių sintezė, dominuojanti beveik visoje šalies bažnyčių architektūroje, papildyta bizantiniais atspalviais. Senamiestyje galėsite pasigrožėti unikalia pastatų architektūra. Keltuvu pakilsime ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos tvirtovė, pastatyta IV a. Nusileidę nuo kalno aplankysime Taikos tiltą (Bridge of Peace), vadinamą šiuolaikinio Tbilisio architektūros veidu. Šis tiltas yra antras pasaulyje pagal architektūros sudėtingumą. Jūros gyvūną primenanti lenkta metalo ir stiklo konstrukcija naktį tiesiog tviska – įsijungia interaktyvus šviesos valdymas. Nuo tilto atsiveria nuostabi miesto panorama, puikiai matosi daugybė istorinių miesto pastatų. Aplankysime ir savo ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą 6-7a. Mtkvari upės krante. Pareisime ir per vieną seniausių Tbilisio rajonų, Abanotubanio. Rajonas įsikūręs senųjų požeminių sieros pirčių komplekse, į kurį vanduo trykšta iš terminių požeminių šaltinių. Vėliau laisvas laikas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje. Už papildomą mokestį siūlome pavakarieniauti tradiciniame Gruzijos (Sakartvelo) restorane*, kur vietiniai džiugins savo tradiciniais šokiais.

3 diena

TBILISIS–KACHETIJA (SIGNAGIS–BOBDĖ–KVARELI)–TBILISIS (pusryčiai)

Po pusryčių vyksime į rytinį Gruzijos (Sakartvelo) regioną Kachetiją (Kakheti). Čia žavėsimės meilės miestu vadinamu Signagiu (Sighnaghi), kuris iš kitų Gruzijos (Sakartvelo) miestelių išsiskiria unikalia medine architektūra. Iki šių dienų miestelyje išlikę XVIII a. antroje pusėje pastatytos tvirtovės griuvėsiai ir dalis sienos, supusios tuometinį miestą. Sienoje yra 23 gynybiniai bokštai, pavadinti šalia esančių kaimų vardais. Apsilankysime ir Gruzijos (Sakartvelo) globėjui, šv. Georgijui, pašvęstame Bobdė vienuolyne (Bodbe Monastery of St. Nino). Ant kalvos pastatytame Bobdė šiuo metu veikia moterų vienuolynas. Kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras šalyje, nes čia saugomos Šv. Nino relikvijos. Šv. Nino – pagrindinė Gruzijos (Sakartvelo) šventoji, nes būtent ji IV a. į Gruziją (Sakartvelą) atnešė krikščionybę.

Kalvos papėdėje yra Šventosios Nino versmė (Spring of Saint Nino). Legenda pasakoja, kad reikia tris kartus įlįsti į ledinį srovės vandenį, turintį stebuklingų gydomųjų galių, ir jis panaikins visas žmogaus nuodėmes. Ekskursiją pratęsime važiuodami link Kvarelį. Tai vynuogynų ir vyndarių centras.Čia galėsime padegustuoti tikro gruziniško vyno, kurį semsime tiesiai iš tradicinio didžiulio molinio indo kvevri. Taip pat stebėsime ir net patys galėsime dalyvauti gruziniškos duonos kepimo bei gruziniško saldumyno čurčkelos gamybos procese. Kachetijoje dalyvausite tradicinėje vyno šventėje Rtveli, kurioje turėsite galimybę patys nuimti vynuogių derlių ir iš arti susipažinti su vyno gamybos ypatumais. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

4 diena

TBILISIS–MCCHHETA–DŽVARI-BAGRATI–KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)

Po pusryčių, kelionė į Mcchheta (UNESCO paveldas), vieną iš seniausių miestų Gruzijoje (Sakartvele), Kartli provincijoje, rytinėje šalies dalyje. III a. pr. Kr. – V a. po Kr. Mcchheta buvo Gruzijos (Sakartvelo) Aiberijos karalystės sostinė. Aplankysite Džvari vienuolyną – VI amžiaus gruzinų stačiatikių vienuolyną netoli Mcchetos, kurio pavadinimas verčiamas kaip Kryžiaus vienuolynas, Svetitskhoveli Katedrą, pastatytą XI a. (UNESCO paveldas). Vėliau pasieksime Kutaisį, kuriame aplankysite XI a. Bagrati šventyklą, o vėliau jūsų lauks poilsis ir nakvynė viešbutyje.

5 diena

KUTAISIS–PROMETĖJO URVAS–MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)

Po pusryčių aplankysite „Prometėjo olą“ (Prometeus Caves), kuriuose grožėsimės įspūdingais stalaktitais ir stalagmitais. Vieni didžiausių Europoje Prometėjo urvai buvo atrasti 1984 metais. 1050 m ilgio apžiūros maršrutas driekiasi per 17 įvairiomis spalvomis apšviestų bei legendomis apipintų salių ir baigiasi plaukimu požemine upe (kai tinkamas vandens lygis). Oloje didelė drėgmė, joje teka keletas požeminių upių, yra požeminių ežerėlių su unikalia fauna. Salėse – įspūdingi stalaktitai ir stalagmitai, jos įspūdingai apšviestos, tyliai groja gerai parinkta muzika. Oloje gyvena keleto rūšių šikšnosparniai. Juos galima pamatyti ekskursijos metu, nors šikšnosparniai stengiasi laikytis aukščiau, toliau nuo žmonių. Maršruto ilgis oloje – 1,5 km. Vėliau vyksite į Aukštutinį Svanetį (Svaneti). Tai jūsų kelionės akcentas. Šis regionas vadinamas „tūkstančio bokštų karalyste“. Čia aukščiausi kalnai, ledynai ir pačios patvariausios senovės tradicijos. Atvyksite į Mestiją (Mestia). 1500 m virš jūros lygio esanti Gruzijos (Sakartvelo) regiono Svanetijos sostinė apsupta senovinių akmeninių bokštų ir yra šalies kalnų turizmo ir alpinizmo centras. Pavakarieniausite ir pernakvosite Mestijos svečių namuose.

 

6 diena

MESTIJA–UŠGULIS–MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)

Ryte galėsite pasivaikščioti Mestijoje ar pasinaudoti mūsų siūlomu turu Ušgulyje (Ushguli)*. Pasiūlymas (neprivaloma): Galėsite nuvažiuoti keturiais ratais varomu automobiliu į Ušgulį.Tai aukščiausiai Europoje esantis, nuolat gyvenamas kaimas. Patys seniausi gyvenvietės pastatai mena IX–X amžių, tačiau archeologiniai tyrimai įrodė, jog šiose vietose žmonės gyveno žymiai seniau. Visas kaimas laikomas viduramžių architektūros paminklu ir saugomas UNESCO.

7 diena

MESTIJA–INGURI UŽTVANKA–MARTVILI KANJONAS–KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė )

Papusryčiausite ir išsiregistruosite iš viešbučio. Pakeliui sustosime šalia Inguri užtvankos. Nors užtvanka buvo pradėta statyti dar šeštajame dešimtmetyje, ji neveikė dar visą dešimtmetį. Nepaisant to, Inguri užtvanka vis dar išlieka aukščiausia betoninė užtvanka visame pasaulyje. Vėliau nusileidę nuo kalnų link jūros, pasieksimė Martvili. Martvili kanjonas yra natūralus gamtos stebuklas Semegrelo regione. Kartais vadinamas Gachedili kanjonu, iki pat 2000 m. Martvili kanjonas buvo nugrimzdęs į nežinomybę. Situacija pasikeitė, kai keliautojai atrado šį Gruzijos (Sakartvelo) brangakmenį ir vienas po kito pradėjo skelbti nuotraukas socialiniuose tinkluose. 2016 m. Gruzijos (Sakartvelo) valdžia investavo $500,000 į visą kanjoną supančią infrastruktūrą, kad šios vietos lankymas turistams taptų saugesnis. Buvo nutiesti takai, įrengti laiptai, sumontuotos apsauginės pertvaros. Čia bus galimybė pasiplaukioti valtelėmis šiame kanjone. Laisvas laikas. Nakvynė Kutaisyje.

8 diena

KUTAISIS–VILNIUS (pusryčiai)

Anksti ryte atsisveikinsime su svetingąja Gruzija (Sakartvelu), važiuosime į Kutaisio oro uostą, o ten mūsų lauks skrydis namo.

ARBA pasirinktinai papildomos 3 naktys Batumyje. Batumis – prie Juodosios jūros esantis miestas, svarbus uostas ir komercinis centras. Pagrindinės lankomos vietos – istoriniai, architektūriniai monumentai, poilsio ir kultūrinės vietos, apstuptos įvairių subtropinių augalų. Čia yra žymusis pakrantės parkas (bulvaras), išsidėstęs palei paplūdimius.

9-10 dienos

BATUMIS (pusryčiai)

Laisvas laikas Batumyje.

11 diena

BATUMIS–KUTAISIS–VILNIUS

Pervežimas į Kutaisi oro uostą, iš kurio jūsų lauks skrydis namo.

 

Kelionės kaina nuo:
690 EUR + skrydis apie 220 €
Su skrydžiu nuo 910 €
 • Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.
 • Kaina gali nežymiai svyruoti priklausomai nuo sezoninių viešbučio kainų.
 • Rekomenduojame užsisakyti kelionę iš anksto, nes galėsime surasti pigesnius aviabilietus.

 

Viešbučiai Batumyje:
BATUMI MZGAVREBI HOTEL 3*

Vieta: iki paplūdimio 400 m.

Viešbutis: „Hotel Mgzavrebi Batumi“ įsikūręs Batumio senamiesčio širdyje, vos už 400 metrų nuo paplūdimio. Šiame viešbutyje yra sauna, teikiamos dviračių nuomos paslaugos bei įrengti šiuolaikiški numeriai, kuriuose veikia nemokamas belaidis internetas. Numeriuose rasite plokščiaekranius televizorius ir virtuvėles. Viešbučio pirmame aukšte yra baras. Viešbutyje yra gausų asortimentą siūlantis baras ir terasa.  Viešbutis atidarytas 2008 m.

HOTEL MARSEILLE 3*

Vieta: iki paplūdimio 200 m.

Viešbutis: Viešbutyje yra restoranas ir nemokamas Wifi. Visuose viešbučio kambariuose įrengtas oro kondicionierius ir plokščiaekranis televizorius.

 

FOUR SEASONS HOTEL

Vieta: iki paplūdimio 400m. Iki delfinariumo 1.6 km.

Viešbutis: Šiuolaikiškai įrengtuose kambariuose yra oro kondicionieriai, televizorius, plaukų džiovintuvas. Svečiai gali gamintis valgyti bendroje virtuvėje, taip pat visai šalia yra daug kavinių ir restoranų.

 

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  1. Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
  2. visi pervežimai turo metu pagal programą;
  3. 7 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose;
  4. maitinimas: 7 pusryčiai, 3 vakarienės;
  5. programoje nurodyta ekskursinė programa

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Skrydis: Vilnius – Kutaisis – Vilnius (kaina apie €160 / asm., registruotas bagažas apie 50-60 EUR);
  • medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~10 EUR BTA draudimas);
  • Įėjimo bilietai į lankomus objektus
  • asmeninės išlaidos;
  • arbatpinigiai vairuotojui, gidui.
  • Neprivalomos ekskursijos
  • Folklorinis šou – vakarienė Tbilisyje – 25 Eur / asm.
  • Išvyka džipais į Ušgulį (100 eur/ 6 asm)
  • Valtelės Martvilyje (10 eur/asm)
  • Prometėjaus urvai (15 eur/asm)
  • Sieros pirčių lankymas Tbilisyje – nuo 10 Eur / asm.
  • Vyno degustacija Kvarelyje- 5 Eur / asm.

Pastabos:

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Pagal pasirašytą kelionės paslaugų teikimo sutartį, nesusirinkus numatytam minimaliam keliautojų skaičiui, klientams sutikus, garantuojame išvykimą į kitą kelionę pagal tokią pačią programą, tomis pačiomis datomis, už tą pačią kainą su vietiniais gidais be lietuviškai kalbančio vadovo, kartu keliaujant mažiausiai 2 keliautojams.
  • Išvykimai garantuoti. Lietuviškai kalbantis vadovas lydės tik susirinkus ne mažesnei nei 10 žmonių grupei. Nesusirinkus 10 žmonių grupei kelionė organizuojama su vietiniu gidu.
  • Kelionės vadovas pasitinka Kutaisio oro uoste.
  • Vienviečio priemoka 160 EUR.
  • Kelionė galima 8 arba 12 dienų trukmės (papildomos 3 naktys Batumyje – 170 EUR)
  • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
  • Jeigu skrendate su Wizzair oro linijomis atkreipkite dėmesį, kad oro linijos negarantuoja, kad visų keleivių rankinis bagažas, viršijęs matmenys 40X30X18 cm, bus gabenamas orlaivio salone. Tik paslaugą “WizzPriority” užsisakę keleiviai galės pasiimti rankinį bagažą, kurio matmenys yra daugiau negu 40X30X18 cm., į orlaivio saloną.

 

Skambink: +37069071000

Rašyk: keliones@1000myliu.lt