fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Mūsų laukia Maljorka!

Anksčiau, kai dar nedirbau kelionių agentūroje, manęs paklausdavo: kur svajoji nukeliauti? – visada atsakydavau – į Maljorką. Pradėjus dirbti kelionių srityje, pažinimas augo, atsirado naujų svajonių krypčių, tačiau Maljorkos taip ir neaplankiau, bet niekada jos nepamiršau.

Maljorkoje jau ilsėjosi mano kolegės ir keletas draugų – atsiliepimai įvairūs, dėl gamtos ir paplūdimių klausimų nekyla – jie nuostabūs, bet turistų kontingentas, aptarnavimas dažnai sukelia diskusijų. Kaip bebūtų, Maljorka yra viena populiariausių ir dažniausiai lankomų salų Europoje, skaičiuojama, kad per metus į Maljorkos Palmos oro uostą atskrenda daugiau kaip 25 milijonai turistų. Top trys tursitų tipai pagal tautybes: vokiečiai, britai ir ispanai.

Skaitant apie šalį ar miestą, visada kyla klausimas, iš kur kilo pavadinimas. Šios salos pavadinimas kilęs iš senos lotyniškos frazės „insula maior“, kuri reiškia „didesnė sala“, mat Maljorka yra didžiausia sala visoje Ispanijoje. Nuolat vartojant šią frazę ji buvo pradėta tarti netaisyklingai kol galiausiai išsirutuliojo iki Maljorkos pavadinimo. Šioje saloje žmonės pradėjo gyventi 5000 m. pr. Kr. Kadangi Maljorkos geografinė padėtis buvo itin patogi – Viduržemio jūros viduryje – daug kas bandė ją užkariauti. Pirmiausiai – Romos imperija, kiek vėliau, V a. ją valdė vandalai, kurie prijungė salas prie savo karalystės. Toliau Maljorkos paragavo Bizantijos imperija, Kordobos kalifatas, Katalonija, Almochadai. 1229 m.  salą užėmė Aragonas padarydamas ją savo valda. 1276 – 1344 m. Aragoną padalinus, čia egzistavo Maljorkos karalystė. Vėliau ji vėl sugrįžo Aragonui, o vėliau, kartu su juo, atiteko Ispanijos karalystei. Nuo tada Ispanija nebesiskyrė su Maljorka ir visada ją laikė vienu iš savo nuostabių perlų.

Atostogos Maljorkoje

Maljorka iš tiesų yra nuostabi. Žydras jūros vanduo skalauja balto smėlio krantus, o salos augmenija primena egzotiškiausius kraštus. Įsivaizduokite gražiausių atspalvių žalios, mėlynos ir geltonos spalvų derinį – Maljorka būtent tokia ir yra. Šioje saloje viso yra 262 paplūdimiai, o bendras jų ilgis sudaro daugiau kaip 50 km. ilgį. Dar vienas nuostabus dalykas Maljorkoje – urvų sistema, viso yra apie 20 urvų, tačiau ne visi jie lankomi turistų. Šis požeminis pasaulis pripildytas daugybės milžiniškų stalaktitų, stalagmitų ir tviskančių požeminių ežerų. Žymiausias Drakono urvas – viena populiariausių lankomų vietų Maljorkoje. Urvas slepia vieną didžiausių požeminių ežerų pasaulyje, kuriuose yra natūraliai susiformavę stalagmitai. Po šį ežerą galima pasiplaukioti laiveliu.

Maljorkoje puikus ir klimatas. Saloje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, o vidutinė temperatūra pakrantėje ištisus metus siekia 21°C,  saulė šviečia daugiau nei 300 dienų per metus. Vasarą oro temperatūra yra apie 30°C, kas mums lietuviams yra tobula.

Na ką gi, negaliu nepaminėti, kad Maljorkos sala itin garsėja ir linksmybėmis, pats siautulingiausias yra Magalufo kurortas, kuris yra apie 17 km. nuo salos sostinės Palmos, tačiau linksmybėmis alsuojančių naktinių klubų yra visuose Maljorkos kurortuose. Garsi muzika, lazerių šou, putų vakarėliai, pusnuogės šokėjos ir aukščiausio lygio didžėjai – rodos viskas, ko reikia nepamirštamam vakarėliui, bet dar pridėkime maksimalų turistų atsipalaidavimą ir pamirštą drovumą – naktis, kurio niekada nepamiršite.

Tiesa, kai pradžioje minėjau, kad yra dviprasmiškų nuomonių apie Maljorkoje atostogaujančius turistus, turėjau galvoje būtent jų drovumo trūkumą, alkoholio vartojimą i norą linksmintis. Sakoma, kad į Maljorką skrenda rimčiausi pasaulio „klubinėtojai“, kuriems gyvenimas – vienas didelis vakarėlis, todėl kartais susikerta jų ir šeimų ramiai poilsiaujančių su vaikais interesai. Tai ypač pasijautė pernai metais, kuomet po Covid apribojimų visi ištroškę linksmybių suplūdo į Maljorką ir linksminosi be perstojo, vietos spauda rašė, kad situacija dėl siautėjančių turistų tampa nekontroliuojama, jie garsiai klauso muzikos, nori bendrauti su visais sutiktais žmonėmis ir pan., na man tai skamba gana juokingai, bet tikrai įsivaizduoju, kaip tai gali nervinti turistus atvykusius ramiam romantiškam poilsiui. Kaip bebūtų, kiekvienoje net ir mažiausioje saloje, galima rasti atokų kampelį ar ramesnį kurortą ir visiškai mėgautis gamtos grožiu bei ramybe, tad jeigu ieškosite būtent tokio poilsio – rinkitės ramesnius salos kurortus – Alkudija, Palmanova ir kt.

Dar vienas, faktas apie Maljorkos lankytojus – vidutinis turisto amžius yra 33 metai, būtent tiek, kiek dabar yra man, argi tai ne ženklas, kad man pats laikas kelionei į Maljorką?

Maljorka viešbučiai

SOL WAVE HOUSE ALL SUITES 4* – Žymiam Melia tinklui priklausantis viešbutis ant jūros kranto. Tai moderniai įrengtas viešbutis, kuriame yra bekraštis baseinas (infinity pool) bei speciali bangų mašina skirta mokytis čiuožti su banglente. Kambariai įrengti šiuolaikišku stiliumi – šviesūs ir labai jaukūs.

IBEROSTAR CLUB CALA BARCA 4* – nuostabiame pušyne įsikūręs šeimoms skirtas viešbutis. Tai milžiniškas viešbutis ant jūros kranto, kuriame yra 8 baseinai (4 iš jų skirti vaikams), padelio teniso kortai, golfo aikštelė, nardymo klubas, stovyklavimo klubas ir begalė kitų įdomių atrakcijų.

MELIA CALVIA BEACH 4* – šis viešbutis yra įsikūręs įspūdingame Kavija paplūdimyje, iš kur atsiveria gražus panoraminis vaizdas į Palmos įlanką. Tai aukštos kategorijos viešbutis, kuriame maistas ir gėrimai labai skanūs, juos gamina profesionalūs šefai.

IBEROSTAR SELECTION PLAYA DE MURO VILLAGE 5* – neabejotinai vienas geriausių viešbučių Maljorkos saloje. Prabangus šiuolaikiškas viešbutis teikia aukšto lygio paslaugas, aptarnavimas labai paslaugus, o aplinka idealiai sutvarkyta. Didelis maisto pasirinkimas ir skaniausi patiekalai šiame viešbutyje nieko nestebina, taip pat jame yra prabangus SPA centras, kur paslaugas teikia profesionalūs masažuotojai.

OCCIDENTAL CALA VINAS 4* – nors ši viešbutis nėra priskiriamas prie prabangių, tačiau yra vienas populiariausių Maljorkos saloje dėl puikaus kainos ir kokybės santykio. Įsikūręs viename gražiausių pietvakarinių Maljorkos kampelių, tylioje vietoje, šalia balto smėlio paplūdimio su krištolo skaidrumo vandeniu. Tiek maistas, tiek teikiamos paslaugos yra kokybiškos, tad šis viešbutis tiks visiems, tiek šeimoms, tiek jaunimui.

Daugiau viešbučių pasiūlymų ieškokite čia.

Agnė, 1000 mylių

Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: