fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Meksikos maršrutas

Tik išėjus iš Iberostar Quetzal viešbučio ir pasukus šaligatviu į dešinę, po 10 minučių kairėje, priešais vieną iš RIU viešbučių pamatysite mini miestuką – parduotuvėles ir kioskiukus. Playa del Carmen viskas pigiau, bet nesmarkiai.

Viename iš supermarketų nusipirkite:

 • SIM kortelę internetui. Tobula jei jūsų mobilus telefonas turi 2 SIM korteles – nustatymuose pasirinkite, kad internetui naudosite Telcel ryšį. SIM kortelė kainuoja 29 pesai, jos papildymas 200 pesų , viso 229 (apie 10€). SIM nereikia nei aktyvuoti irgi veikia iškart.
 • Maitinimo adapteris iš EU į meksikietišką su 3 kištukais – Meksikoje kitokios rozetės. Viešbutyje neduoda todėl turite pasirūpinti patys.
 • Patariu išsikeisti daug pesų, apie 300€ ar USD. Keičiant valiutą reikalingas pasas. Pigiausias kursas Playa del Carmen antrapus Hertz.

PLAUKIMAS NARDYTI Į COZUMEL SALĄ

Iberostar Quetzal svečiai gali nemokamai naudotis Iberostar Cozumel viešbučio teritorija. Viešbutis yra Cocumel saloje, labai patogioje vietoje, netoli VIENO DIDŽIAUSIŲ pasaulyje koralinių rifų. Viešbutyje yra diving centras, kuris teikia nardymo paslaugas. Viešbutyje Iberostar Cosumel galima svečiuotis nuo ryto iki 18 valandų vakaro (sąlygos gali kisti, pasiklauskite savo viešbučio registratūroje, ar vis dar galioja). Nakvynė viešbutyje galima už papildomą mokestį.

Keltas plaukia iš Playa del Carmen. Plaukimo trukmė apie 40 minučių. Prie bilietų kasos reikia būti daugiau nei 1 valandą prieš plaukimą, nes būna ilgos eilės, tad jei norite bilietus galite nusipirkti ir iš vakaro. Patartina  pirkti tik oficialioje vietoje, o ne iš gatvės.

Kaina pirmyn atgal su kurorto mokesčiu kainuoja 455 pesai (19€) asmeniui. Atplaukus uoste pasiimkite taksi. Su jais galima ir derėtis. Taksi su turu po salą, sustojant gražiausiose vietose, trukmė yra apie 1h 30 min, kaina 600 pesų (25€). Taksi iš Iberostar Cozumel į San Miguel  uostą kainuoja 260 pesų (11€). Taksi Jums gali iškviesti viešbučio registratūroje.

 

AUTOMOBILIO NUOMA PLAYA DEL CARMEN

Automobilį nuomojamės tik įėjus į Playa del Carmen. Kaina truputį didesnė nei gatvėje, bet renkamės saugumą. Mums pasitaikė labai fainas vadybininkas vardu Andres, jis suteikė visą reikiamą informaciją ir paliko savo telefono numerį, kad būtų galima susisiekti. Kilus klausimams su juo viską buvo galima derinti per WhatsApp programėlę. Viskas sklandu, patikima, laiku paruošta. Vienintelė vieta, kur mūsų neapgauna.

Už 5 dienas sumokame 9000 pesų (373€) su 0 franšize. Derėkitės, tai tikrai veikia.

Automobilį imame nuo ryto, bet paprašome atsiimti iš vakaro apie 20 valandą.

Automobilių nuomos dirba įvairiai, bet 20 valandą vakare, jei nesusitari, didžioji dalis jau nebedirba. Geriausiai automobilį išsinuomoti iš anksto per sistemą, pavyzdžiui Rentalcars su automobilio atsiėmimu Playa del Carmen kurorte.

 

TULUM ZONA ARCHEOLOGICA-TULUM ZONA HOTELIERA – AKUMAL

TRUKMĖ  – visa diena. Atstumas neilgas, kelias geras. Išvykstame iškart po pusryčių 9 valandą.

Patartina turėti grynų pesų – kortele nei stovėjimo aikštelėse vietos nei įėjimo bilietų nenusipirksite. Būtinai nepamirškite pasiimti su savimi maudymosi kostiumus, rankšluosčius, vandens, kremo nuo saulės, povandeninį dėklą, telefonui ar fotoaparatui.

Pirmiausiai einame į Zona Archeologica. Automobilius palikus stovėjimo aikštelėse (mokamas), paėjus apie 1 kilometrą, teks atstovėti gyvoje eilėje, bilietų kasos dirba tik iki 15 valandos, dėl to čia reikia eiti ryte. Be to ir saulė tokiu metu nėra tokia kaitri. Jei yra galimybė imkite gidą, jų rasite daug tik praėjus kasas. Buvo visai smagus pasivaikščiojimas. Pilis stovi pakrantėje, labai gražūs vaizdai. Būtinai nepamirškite pasiimti vandens ir skrybėles.

Tulum miestas įsikūręs toliau nuo pakrantės. Gražioji dalis – TULUM zona Hoteliera  – pasistatome automobilį gatvėje – stovėjimo aikštelės yra vėl mokamos, tačiau nebrangiai.

PIETŪS nerealaus grožio AZULIK viešbučio restorane Kintoh. Sumokame 2180 pesų (91€) už 2 žuvies patiekalus, Corona Extra alų, desertus bei ekspreso kavas.

Gali tekti ir čia atstovėti eilę. Maistas čia tobulas, desertai irgi. Patariu tikrai netaupyti, nes čia ta vieta, kur reikia mėgautis tuo ką uždirbame. Vaizdai dar tobulesni. Restoranas viešbučio, kuris itin mėgstamas viso pasaulio žvaigždžių.  Į viešbučio teritoriją jūsų neįleis, bet po restorano aukštus būtinai pasivaikščiokite. Aprangos kodo nėra – jūs turistai.

Kiti rekomenduojami barai:

 • Clan-Destino Restorane senotas, puiki aura ir geras maistas.
 • Ahau Restaurant & Beach Grill Tulum. Fantastiškas restoranas Karibų paplūdimyje.

Kainos mums, lietuviams, nesikandžioja. Pasivaikščiokite po miestuką, nueikite iki galo, pasimaudykite baltame Karibų paplūdimyje. Susiraskite įėjimą į paplūdimį antrapus kokosų baro  – (kaip tik čia ir Azulik viešbučio, kuriame pietavote paplūdimys).

Grįžtant namo sustokite AKUMAL miestelyje, pasivaikščiokite. Jis visai kitoks, ne toks prabangus kaip TULUM, bet labai karibiškas. Grįžtant sustokite labai fainame geriausiame jų restorane

VIVA la VIDA. Pagaliau čia – puikūs kokteiliai. Restoranas pakrantėje. Šalia nemokama stovėjimo aikštelė.

 

SENOTAI. CENOTES GRAND CENOTE IR CRISTALINO

Kas dar nežino kas yra senotas (cenote), tai trumpai tariant ežeriukas požeminiame urve.

Jis susidaro iš lietaus ir vandens tekančių požeminių upių. Vanduo labai gėlas.

Iš Grand Cenotes galima pereiti į Cristalino. TRUKMĖ – GERAS PUSDIENIS gražių vaizdų ir maudynių. Vanduo šiltas. Iš viešbučio išvažiavome 9 valandą ir baigėm viską apžiūrėti 14 valandą. Po to jei norisi – pietauti galima važiuoti į TULUM arba namo. Automobiliu nuo viešbučio trunka apie 30 minučių. Taksi galima gauti prie Iberostar Quetzal viešbučio. Taksi galima mokėti ir kortele.

Iš visų, kuriuos matėme atrinkome tuos, kurie nelabai toli nuo playa del CARMEN.

CENOTE GRAND. Šalia Cenote Cristalino. Pirma aplankome Cristalino, nes visi labiausiai jį rekomenduoja. Susimokame 200 pesų (9€) asmeniui. O tada netyčia atrandame praėjimą į GRAND, kaina 1003 pesai (apie 42€) asmeniui – tai pats tobuliausias senotas kurį matėme.

Čia 5 nuostabaus grožio senotai. Imame ekskursiją su gidu povandeniniais stalagmitų – stalaktitų urvais. Vanduo požemiuose nešaltas, vaizdai – tiesiog WOW. Duoda gelbėjimo liemenes, vandens batus, dezinfekciją, šalmus. Galima turėti savo fotoaparatą.

Nors ir mačiau daug tokių urvų, plaukti, eiti tokiais urvais su šachtininko lempa neteko. Žygis nelabai ilgas, nevarginantis.

Po šios ekskursijos gražiname visas apsaugas. Gidas toliau nebelydi, bet ir nereikia. BŪTINAI, BŪTINAI! Apsimaukite savo šlepetes! Mes nutarėme eiti basomis, tai tą dieną padai batuose degė – ėjome > 1 kilometrą aštria skaldele, ir dar reikėjo ja sugrįžti. Pradedame nuo 5 senoto, kuris toliausiai – nuostabus, į jį galima šokti ir nuo uolos, būtinai paplaukiokite baidarėmis, visa tai įskaičiuota. Nuotraukos gaunasi nuostabios.

 

CHITZEN ITZA PIRAMIDĖ – IK KIL SENOTAS – MERIDA

Kelionė Automobiliu:

Iš viešbučio išvažiuojam 7:30 po pusryčių. Automobilį pasiėmėm iš vakaro.

Nesinaudokite mokamais keliais, jie niekuo negeresni ir labai mažai sutaupai laiko. Chitchen Itza garsioji piramidė , imkite gidą, kaina apie 600 pesų (25€).

Aplink labai daug prekybininkų, nusiderėti galima 4-5 kartus. Tikrai, niekur nebuvo pigesni suvenyrai, hamakai, skrybėlės ar rankinės.

Netoliese IK KIL labai gražus senotas. Tikrai verta aplankyti. Mokama grynais pesais. Pietauti patariu kitur – maistas čia nelabai skanu. Mes pietaujame pakeliui kavinėje. Apie 17 valandą atvykstame į Meridą – nuostabus kolonijinis miestas. Apsistojame HOTEL COLONIAL MERIDA,  pačiame senamiestyje. Labai graži aikštė ir geras maistas.

 

MERIDA – CELESTUN FLAMINGAI – CELESTUN BEACH PIETŪS – UXMAL (UŠMAL) PIRAMIDĖ – NAKVYNĖ MERIDOJE.

 

KĄ BŪTINA TURĖTI kelionėje:

 • Skrybėlę
 • Vandenį
 • Maudymosi kostiumus
 • Rankšluosčius
 • Pesų – kortelę

TUKMĖ – pilna diena. Iš viešbučio išvažiuojame +-7 valandą ryto, grįžtame vakare. Atstumas Merida – Celestun  apie 85km, apie 1h 30 min.

Kaip rasti, vietą iš kur plaukia žiūrėti flamingų? Tik pravažiavus Celestun upę, už tilto iškart į kairę. Nuo tilto jau matosi kairėje daug laivelių – iš ten ir plauksime. Priima tik grynus ir tik pesus. Turėjome vargo, kol išprašėme priimti doleriais.

 

KIEK KAINUOJA FLAMINGŲ TURAS?

Plaukimo trukmė apie 1h 30 min, kaina apie 1800 pesų (apie 75€) visas laivelis 8 asmenims. Jei norite sutaupyti, labai naudinga apsidairyti aplink ir susikooperuoti su kitais žmonėmis.

Žmonių aplink nėra, mes nusprendžiame nelaukti, netaupyti ir plaukti vieni.

Nei kasininkė nei mūsų keltininkas nekalba angliškai. Vieną kitą žodį pasako, bet tai netrukdo, nes tikslas – pamatyti flamingus.

Į turą įeina plaukimas motoriniu laiveliu Celestun upe, leidžia žavėtis galybe flamingų. Vėliau  – plaukiame pakrantėmis, kuriuose gausu kormoranų , iškart prisimenu Juodkrantę.  Itin didelį įspūdį palieka pasiplaukiojimas Mangrovių giria, dovanų gauname dar 1 senotą. Aplink saugūs mediniai takeliai, čiulba paukščiai.

Po pasiplaukiojimo kelyje į kairę Celestun miestelis. Miestas ant jūros kranto. Sustojam miesto aikštėje, stovėjimo aikštelė nemokama. Celestun miestelis ne turistinis, vaikščiojam apie valandą – jaučiamės saugiai. Visur skamba muzika, kvepia kioskuose grilinami viščiukai. Tikras kuklus meksikiečių gyvenimas iš arti, gausybė spalvų.

GRYŽTAM: Merida – Coba piramidė- Playa del Carmen


KITOS KELIONĖ Į MEKSIKĄ DALYS:

11 dienų kelionė į Meksiką. Pirma dalis: 10 000 km

11 dienų kelionė į Meksiką. Antra dalis: Kelionė į Chichen Itza

11 dienų kelionė į Meksiką. Trečia dalis: Flamingai Celestun

11 dienų kelionė į Meksiką. Ketvirta dalis: Kelionė į Tulum

11 dienų kelionė į Meksiką. Penkta dalis: Kelionė į Cozumel salą

Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


  Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

  Maitinimo tipas*: