fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

MADEIROS EKSPERTAI PATARIA. 1 DALIS. KAIP SUSIPLANUOTI KELIONĘ Į MADEIRĄ?

KAS TA MADEIRA IR KUR JI YRA?

Madeira – Portugalijos sala Atlanto vandenyne. Visiškai nepanaši į žemyninę Portugaliją nei gamta, nei patiekalais, nei žmonių temperamentu. Viena gražiausių salų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. 400km į šiaurę nuo Tenerifės ir 700 km nuo Maroko, maždaug tame pačiame lygmenyje kaip ir Egipto šiaurinė dalis.

Tiesioginis skrydis iš Vilniaus į Madeirą trunka beveik 6 valandas. Tiesiogiai iš Lietuvos į Madeirą galima nuskristi tik su kelionių paketais, atskirai vien skrydžių kol kas nėra. Iš Latvijos į Madeirą, su persėdimu, skraido Airbaltic. Iš Varšuvos skrydžių daugiau, bet tiesioginiai kaip ir iš Lietuvos, galimi tik su kelionių organizatoriais.

KADA GERIAUSIAI KELIAUTI Į MADEIRĄ?

Į Madeirą galite keliauti visus metus, net ir žiemą. Oras Madeiroje visada bus malonus, bet permainingas. Gražiausi orai bei daugiausiai žydinčių gėlių – rugpjūčio – spalio mėnesiais. Nustebino tai, kad žiemą oras bus nebūtinai blogesnis nei pavasarį, o balandį galite “pagauti” daugiau šilumos  ir saulės nei birželį.

Neišsigąskite, jei prieš kelionę į Madeirą pasitikrinote orų prognozę ir pamatėte 14- 16 laipsnių šilumos.  Mano kelių atostogų Madeiroje patirtis rodo, kad drąsiai galima pridėti +6 – +10 laipsnių saulėje prie tos temperatūros, kurią rodo gismeteo programėlė.

(Casas tipicas de Santana)

KIEK DIENŲ KELIAUTI MADEIROJE?

Tiesioginiai skrydžiai  iš Vilniaus į Funšalį vyksta 1 kartą per savaitę. Vadinasi jūs galite rinktis 7 arba 14 nakvynių kelionę. Iš Lenkijos galimos ir 10-11 nakvynių atostogos Madeiroje.

7 dienos, savaitė, Madeiroje yra smarkiai per mažai. Bet nėra blogai – jūs tikrai norėsite sugrįžti dar ir dar. Sala yra tokia graži, tokia patogi keliauti automobiliu ar  vaikščioti levadomis, kad savaitė prabėgs labai greitai. Taip, per savaitę galima aplankyti pagrindines lankytinas vietas ir žymiausius miestelius ir praeiti porą levadų. 14 dienų, 2 savaičių atostogos Madeiroje būtų tobula.

(Montės Rūmų atogrąžų augalų parkas)

KUR GERIAUSIAI APSISTOTI MADEIROS SALOJE?

Tiek vasarą, tiek žiemą geriausiai apsistoti sostinėje Funšalyje ir jo priemiesčiuose.

Funšalis yra pietinėje salos dalyje. Kadangi sala – amžino pavasario, ne vasaros, ypač smagu turėti net mažiausiai 5 laipsniais šiltesnes dienas, o ypač vakarus. Primenu, kad net mažyčių salų šiaurinės dalys yra vėsesnės, jose daug daugiau lyja nei pietinėse salų pusėse.

Funšalio senamiestis nedidukas, jaukus, bus kur pavakarieniauti. Čia daug visokiausio lygio restoranų: nuo greito maisto iki Michelin žvaigždutėmis apdovanotų restoranų. Labai keista, bet čia yra galybė viešbučių, kurių kainos nesikandžioja. Yra ir labai senų, nugyventų, nejaukių viešbučių, bet yra ir fantastiškų, kokybiškų jaukių viešbučių, stebinančių savo vaizdais ir maistu. Pačiame Funšalyje yra galybė automobilių nuomos agentūrų. Iš Funšalio yra patogiausiai keliauti.  Minusas – gyvenant Funšalyje neturėsite paplūdimio (čia vien tik uolos).

(Miradouro do Cabo Girao)

O JEI MADEIROJE NORISI PAPLŪDIMIO?

Tada reiktų rinktis Calheta – mažutį miestelį iš kelių viešbučių, jachtų prieplaukos ir kelių kavinukių. Vakarais čia išeiti nelabai yra kur, nes ne sezono metu kavinukės ne visada dirba. Tačiau jūs turėsite fainą šviesaus smėlio paplūdimį saugioje įlankoje. Calhetos paplūdimys skandalingai pagarsėjo, kai salos valdžia paplūdimiui nupirko 2800 tonų smėlio iš Maroko Sacharos dykumos.

(Seixal paplūdimys)

KURIE VIEŠBUČIAI GERIAUSI PAGAL SAVO KAINĄ?

Geriausi Funšalio viešbučiai:

Geriausi kiti MADEIROS  viešbučiai:

Savoy Saccharum Resort & Spa –  įsikūręs Calheta miestelyje. Kaip ir Calheta Beach viešbutis tame pačiame miestelyje yra su viskas įskaičiuota maitinimu. Idealiai tinka tiems, kad nori viskas įskaičiuota, smėlio paplūdimio, palmių teritorijoje ir baseinų.

Estalagem Do Mar – Madeiros šiaurėje esantis viešbutis. Labai jaukūs, vaizdai aplink tiesiog gniaužia kvapą. Stačios uolos, kriokliai, netoliese (geriausia važiuoti automobiliu ) juodojo smėlio Seixal paplūdimys ir šiek tiek toliau – garsieji PORTO MONIZ natūralios lavos baseinai. Viešbutis ne miestelyje, ant pagrindinio plento, gana geras maitinimas. Aplink parduotuvių nėra, pasivaikščioti galima tik plentu, tačiau nusileidus gatve žemyn yra kelios labai fainos kavinės, kepyklėlė ir Madeiros vyno specializuotas baras.

Machiko ir Garajau viešbučiai man pasirodė nejaukūs. Jei kainos skirtumas įkandamas – geriau gyventi sostinėje. Jei taupote ir vykstate šiltuoju metu – rinkitės Estalagem do Mar.

Ar verta Madeiroje gyventi keliuose viešbučiuose? – TIKRAI NE. Sala per maža ir iš tolimiausio taško į savo viešbutį, jei jis parinktas teisingai, galima grįžti ilgiausiai per 1 valandą. Gyventi keliuose viešbučiuose verta tik jei norite įvairovės.

(Praia de Sao Lourenco)

KUR MADEIROS ORO UOSTAS?  KAIP IŠ MADEIROS ORO UOSTO NUVAŽIUOTI IKI VIEŠBUČIO?

Madeiros oro uostas, dar vadinamas  tarptautiniu Cristiano Ronaldo oro uostu arba Funchalio oro uostu, iš tikrųjų yra Santa Cruz miestelyje, tik 20 kilometrų, 30 minučių kelio automobiliu, nuo sostinės Funšalio.

Jei apsistojate sostinėje, atskridus į Madeirą kelionė į viešbutį ir iš jo  – trumpa. Iš oro uosto iki Funšalio galima važiuoti su Boltu (kaina apie 30€).

Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: