fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Kur yra Peloponesas ir ką ten veikti?

Keliaudami į Graikiją nepraleiskite progos aplankyti Peloponeso. Pietinėje šalies dalyje esantis Peloponesas yra populiariausias žemyninės Graikijos regionas. Šioje geografiškai platanos lapo formos vietoje yra daug žinomų archeologinių vietovių, pajūrio vietų, nuostabių paplūdimių, pilių ir slidinėjimo centrų. Vienu žodžiu, yra viskas, ko reikia viso sezono kelionėms.

Peloponesas Graikijoje yra geografinė žemyninės Graikijos sritis, esanti pietinėje šalies dalyje. Šį regioną būtų galima apibūdinti kaip salą, sujungtą su žemynu dviem vietomis: Korinto kanalu ir Rio Antirio tiltu.

KĄ VEIKTI PELOPONESE?

Pietinėje Graikijos pusėje esantis Peloponesas yra populiariausias atostogų regionas Graikijos žemyninėje dalyje. Kadangi tai buvo pagrindinis operacijų centras senovėje, Peloponesas turi daug įdomių archeologinių vietų. Žinoma, jame netrūksta ir gamtos grožio, nes kraštovaizdis įvairus – nuo ​​stačių kalnų šlaitų iki slėnių ir ilgų smėlio paplūdimių.

Rytų Peloponesas – rytinė Peloponeso pusė iš tikrųjų susideda iš Korinto ir Argolidos prefektūros. Tai puikūs atostogų regionai su nuostabiais kurortais ir įdomiomis vietomis. Peloponeso orientyras yra Korinto kanalas, įprastas sustojimas keliaujant po regioną. Netoli nuo Korinto kanalo yra viduramžių Akrokorinto pilis, Senovės Korintas ir Senovės Nemėja. Gražus miestelis netoliese yra terminis Loutraki miestelis su gražiais paplūdimiais ir nauju hidroterapijos centru.

Kitos svarbios vietos rytinėje Peloponeso dalyje yra senovės Epidaurus , Mikėnai ir Tirinai. Vaizdingame Nafplion miestelyje, kaip ir pajūrio miestuose Ermioni ir Porto Heli, puikiai tinka pasivaikščioti. Populiariausia paplūdimio vieta regione yra Tolo, šeimos atostogų vieta su organizuotu paplūdimiu. Iš Tolo dienos kruizai išvyksta į Hidros ir Spetses salas.

Šiaurinės Peloponesas – didžiausias šiaurės Peloponeso miestas ir trečias pagal dydį Graikijos miestas yra Patra, uostamiestis, kursuojantis keltais į Italiją ir Jonijos salas. Rio, netoli Patros, yra garsusis Rio-Antirio kabelinis tiltas, jungiantis Peloponesą su likusia Graikijos dalimi. Gražios paplūdimio vietos šiaurinėje Peloponeso dalyje yra Diakofto, Kiato, Xylokastro ir Egio, o populiari žiemos vieta yra Kalavryta, istorinės reikšmės kalnuotas miestas. Netoli Kalavrytos, Helmos kalno šlaituose, yra didelis slidinėjimo centras.

Vakarų Peloponesas – populiariausios Vakarų Peloponeso paplūdimio vietos yra Killinis ir Katakolonas. Dideli auksiniai Kilinio paplūdimiai puikiai tinka atsipalaiduoti, o iš ten kursuoja keltai į Zakintą ir Kefaloniją. Pastaraisiais metais Katakolon išpopuliarėjo kaip kruizinių linijų stotelė. Šis gražus žvejų kaimelis yra tik 30 minučių kelio automobiliu nuo Senovės Olimpijos, olimpinių žaidynių gimtinės.

Pietų Peloponesas – pietinėje Peloponeso pusėje yra dvi prefektūros: Lakonija ir Mesenija. Populiarios atostogų vietos Lakonijoje yra viduramžių pilies miestas Monemvasia ir gražus miestas Gythio. Gražios vietos netoli Gythio yra Mani regionas, Areopolio miestas ir įspūdingi Diros urvai. Iš Neapolio uosto pietų Lakonijoje turistai plaukia keltu į Elafonissos salą su Karibų jūros paplūdimiais, o labai svarbu aplankyti Mystras pilį su daugybe Bizantijos bažnyčių.

Mesenijos regione taip pat yra nuostabių lankytinų vietų. Pajūrio miestai, tokie kaip Pylos, Kalamata, Kyparissia, Kardamili, Methoni ir Koroni, yra geriausia vieta atpalaiduojančioms šeimos atostogoms. Įdomios lankytinos senovinės vietos yra viduramžių Pylos ir Methoni pilys, Mikėnų karaliaus Nestoro rūmai, Peristeria archeologinė vietovė ir senovės Mesinis.

KĄ PAMATYTI IR VEIKTI PELOPONESO CENTRE

Centrinė Peloponeso pusė bene mažiausiai atvira užsienio lankytojams. Tačiau jis labai populiarus tarp graikų ir ypač atėniečių, kurie savaitgalio atostogoms lanko kalnuotus Arkadijos kaimelius. Dimitsana, Vitina, Karitena, Lagkadia ir Andritsena yra vaizdingi kaimai kalnuose. Apolono Epikūrijaus šventykla Basoje, netoli Andricenos, yra šedevras ir įtrauktas į UNESCO pasaulio paminklų sąrašą.

Labai įdomus ir senovės Gortynas prie Ellinikono bei Filosofų ir Timios Prodromos vienuolynai. Mainalono kalno šlaituose Vitinoje yra Mainalono slidinėjimo centras, kuris žiemą tampa labai populiarus. Ekstremalus sportas taip pat populiarus regione, lankytojai gali išbandyti plaukimą plaustais Lousios upėje, baidares Ladono ežere ir žygius upe Nedos upėje.

Arkadijos pakrantėje yra du garsūs miestai: Astros ir Leonidio, apsupti nuostabių paplūdimio kurortų ir nuostabios gamtos. Paralia Astros ir Sambatiki yra dvi labiausiai lankomos centrinės Peloponeso paplūdimio vietos.

(Dimitrio laivo avarija, Gythio)

(Bourtzi pilis Nafplio)

(Palamidi pilis, Nafplio)

(Elkomenos Christos bažnyčia)

(Simo paplūdimys)

(Simo paplūdimys)

(Romėnų Odeonas)

(Lūto vartai)

(Senovės Olimpijos vieta)

(Senovės teatras, Olimpija)

Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: