fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

KELIONĖS PLANAS MEKSIKA

PARKINGAS VARŠUVOS ORO UOSTAS
Nemokamas pervežimas.
Turėti zlotų grynais. Kortele nepriima.
Aleja Krakowska 42, 02-284 Warszawa | +48 609 42 42 42, +48 509 94 60 68

KELIONĖS PLANAS MEKSIKA

Tik išėjus iš Iberostar Quetzal viešbučio ir pasukus šaligatviu į dešinę, po 10 min kairėje , priešais vieną iš RIU viešbučių pamatysite mini miestuką – parduotuvėlės, koskiukai ir pan. Playa del Carmen viskas pigiau, bet nesmarkiai.

Viename iš “supermercato” nusipirkite :

 • SIM CARD (sim kortelę internetui). Tobula jei jūsų mobilus turi 2 sim korteles – nustatymuose pasirinkite, kad internetui naudosite Telcel ryšį
  SIM kortelė 29 pesai, jos papildymas 200 pesų , viso 229 (~10 EUR)– perku iškart. SIM nereikia nei aktyvuoti irgi veikia iškart, atsiskaitau kortele.
 • Maitinimo adapteris iš EU į meksikietišką su 3 kištukais – Meksikoje kitokios rozetės. Viešbutyje neduoda
 • Išsikeisti daugiau pesų, ~300 eur ar USD. Keičiant valiutą reikalingas pasas – tikras pasas, kopija netinka. Pigiausias kursas Playa del Carmen antrapus Hertz.

PLAUKIMAS Į COZUMEL SALĄ NARDYTI.

Iberostar Quetzal svečiai gali nemokamai naudotis Iberostar Cozumel viešbučio teritorija. Viešbutis yra Cocumel saloje, labai patogioje vietoje, netoli VIENO DIDŽIAUSIŲ pasaulyje koralinių rifų. Viešbutyje yra diving centras, kuris teikia nardymo paslaugas. Viešbutyje Iberostar Cosumel galima svečiuotis nuo ryto iki 18 val vakaro* (sąlygos gali kisti, pasiklauskite savo viešbučio registratūroje, ar vis dar galioja). Nakvynė viešbutyje galima už papildomą mokestį.
Keltas plaukia iš Playa del Carmen. Plaukimo trukmė ~40 min. Prie bilietų kasos reikia būti daugiau nei 1 val prieš plaukimą – būna ilgos eilės prie bilietų kasų. Bilietus galite nusipirkti ir iš vakaro. Bilietus pirkite tik oficialioje vietoje. Atsisakykite bilietų pardavinėjamų gatvėje.
Kaina pirmyn atgal su kurorto mokesčiu 455 pesai/asm
Atplaukus uoste imti taxi. Galite derėtis.
Taxi su turu po salą, sustojant gražiausiose vietose, trukmė ~1h 30 min, kaina 600 pes.
Taxi iš Iberostar Cozumel į San Miguel  uostą 260 pes. Taxi iškvies viešbučio registratūroje.


AUTOMOBILIO NUOMA PLAYA DEL CARMEN

Nuomuojamės tik įėjus į Playa del Carmen  kairėje matome HERTZ. Kaina čiut didesnė nei gatvėje, bet renkamės saugumą.
Labai fainas vadybininkas Andres, tel +525585752081.

Kadangi jau turime mobilius duomenis visur, ne tik viešbuty –su juo viską deriname per WhatsApp programėlę. Viskas sklandu, patikima, laiku paruošta. Vienintelė vieta, kur mūsų neapgauna. Už 5d sumokame 9000 su 0 franšize. Derėkitės – veikia.
Susiderim:

 • 5d.
 • Aditional driver – papildomas vairuotojas – tada jau reikia abiejų vairuotojų teisių
 • Unlimited milage – neribojamas nuvažiuotas kilometražas
 • Full kasco su 0

Automobilį imame nuo ryto, bet paprašome atsiimti iš vakaro ~20 val.  Autonuomos dirba įvairiai, bet 20 val vakare, jei nesusitari, didžioji dalis jau nebedirba. Bet geriausiai auto išsinuomuoti iš anksto per sistemą, pvz rentalcars su automobilio atsiėmimu Playa del Carmen kurorte.


TULUM ZONA ARCHEOLOGICA-TULUM ZONA HOTELIERA – AKUMAL

TRUKMĖ  – visa diena. Atstumas neilgas, kelias geras. Išvykstame iškart po pusryčių 9 val.
Turėti :

 • grynų pesų – kortele nei parkingo nei įėjimo bilietų nenusipirksite.
 • Maudymosi kostiumas
 • Rankšluosčiai
 • Vanduo
 • Kremas nuo saulės

Tulum susideda iš kelių dalių:
Tulum miestas įsikūręs toliau nuo pakrantės
Tulum Zona Archeologica – pakrantėje stovinti tvirtovė, keli km nuo pačio Tulumo miesto
Tulum Zona Hotelera – Viešbučių zona pakrantėję – čia ir yra gražiausi barai, tai, dėl ko žmonės plūsta į TULUMą

Pirmiausiai į Zona Archeologica. Automobilius palikus parkinge (mokamas), paėjus apie 1 km, teks atstovėti gyvoje eilėje , bilietų kasos dirba tik iki 15 val, dėl to čia reikia eiti ryte. Be to ir saulė ne taip kepins. Jei yra galimybė imkite gidą, jų daug yra tik praėjus kasas. Visai smagus pasivaikščiojimas . Pilis stovi pakrantėjė, gražūs vaizdai. Turėkite vandens, skrybėles.

Gražioji dalis – TULUM zona Hoteliera  – pasistatome automobilį gatvėje – parkingas mokamas, nebrangus
PIETŪS nerealaus grožio AZULIK viešbučio restorane Kintoh. Sumokame 2180 pes už 2 žuvies patiekalus, corona, desertus bei espresso. Gali tekti ir čia atstovėti eilę. Maistas čia tobulas, desertai irgi. Netaupykite. Čia ta vieta, kur reikia mėgautis tuo ką uždirbame. Vaizdai dar tobulesni. Restoranas viešbučio, kuris itin mėgiamas viso pasaulio žvaigždžių.  Į viešbučio teritoriją jūsų neįleis, bet po restorano aukštus būtinai pasivaikščiokite. Aprangos kodo nėra – jūs turistai.

Kiti rekomenduojami barai kitam kartui:
Clan-Destino Tulum. Restorane senotas, puiki aura, geras maistas.
Ahau Restaurant & Beach Grill Tulum. Fantastiškas restoranas Karibų paplūdimy.

Kainos mums, lietuviams, nesikandžioja.

Pasivaikščiokite po miestuką, nueikite iki galo, pasimaudykite baltame karibų paplūdimy. Susiraskite įėjimą į paplūdimį antrapus kokosų baro  – (kaip tik čia ir Azulik viešbučio, kuriame pietavote paplūdimys).
Grįžtant namo sustokite AKUMAL miestuke. Pasivaikščiokite. Jis visai kitoks, ne toks prabangus kaip TULUM, bet labai karibiškas. Grįžtant sustokite labai fainame geriausiame jų restorane VIVA la VIDA. Pagaliau čia – puikūs kokteiliai. Restoranas pakrantėje. Šalia nemokamas parkingas.

SENOTAI. Cenotes Grand Cenote  ir Cristalino.

Jie šalia. Iš Grand Cenotes galima pereiti į Cristalino. TRUKMĖ – GERAS PUSDIENIS gražių vaizdų ir maudynių. Vanduo šiltas.
Iš viešbučio kylame 9 val. baigiam apžiūrėti 14 val. Po to jei norisi – pietauti į TULUM arba namo. Automobiliu nuo viešbučio – 30 min. Taxi galima gauti prie Iberostar Quetzal viešbučio. Taxi galima mokėti ir kortele. Iš visų, kuriuos matėme atrinkome tuos, kurie nelabai toli nuo playa del CARMEN.
CENOTE GRAND. Šalia Cenote Cristalino. Pirma aplankome Cristalino, nes visi labiausiai jį rekomenduoja. Susimokame 200 pesų kiekviena. O tada netyčia atrandame praėjimą į GRAND,kaina 1003 pesai (~45EUR)  kiekvienai – tai pats tobuliausias cenotas kurį matėme. Čia 5 nuostabaus grožio senotai. Imame ekskursiją su gidu povandeniniais stalagmitų – stalaktitų urvais. Vanduo požemiuose nešaltas, vaizdai – wow. Duoda gelbėjimo liemenes, vandens batus, dezinfekciją, šalmus. Galima turėti savo fotoaparatą. Nors ir mačiau daug tokių urvų, plaukti, eiti tokiais urvais su šachtininko lempa neteko. Žygis nelabai ilgas, nevarginantis. Po šios ekskursijos gražiname visas apsaugas. Gidas toliau nebelydi, bet ir nereikia. Ir būtinai, BŪTINAI! Apsimaukite savo šlepetes!. Mes nutarėme eiti basomis, tai tą dieną padai batuose degė – ėjome > 1 km aštria skaldele, ir dar reikėjo ja sugrįžti. Džiaugiamės, kad kraujas nebėgo.
Pradedame nuo 5 cenoto, kuris toliausiai – nuostabus, į jį galima šokti ir nuo uolos, būtinai paplaukiokite baidarėmis, visa tai įskaičiuota. Foto nuostabios.

Kelionė Automobiliu:
CHITZEN ITZA PIRAMIDĖ – IK KIL SENOTAS – MERIDA

Iš viešbučio kylam 7:30 po pusryčių. Automobilį pasiėmėm iš vakaro.

Nesinaudokite mokamais keliais, jie niekuo negeresni ir labai mažai sutaupai laiko. Chitchen Itza garsioji piramidė , imkite gidą, kaina apie 600 pesų. Aplink labai daug prekybininkų, nusiderėti galima 4-5kartus. Tikrai, niekur nebuvo pigesni suvenyrai, hamakai, skrybėlės ar rankinės. Netoliese Ik kil labai gražus senotas. Verta aplankyti. Mokama grynais pesais. Pietauti patariu kitur – maistas čia nelabai. Mes pietaujame pakeliui kavinėje. Apie 17 val Atvykstame į Meridą – nuostabus kolonijinis miestas. Apsistojame HOTEL COLONIAL MERIDA. Pačiame senamiestyje. Graži aikštė, geras maistas.

MERIDA – CELESTUN FLAMINGAI – CELESTUN BEACH PIETŪS – UXMAL (UŠMAL) PIRAMIDĖ – NAKVYNĖ MERIDOJE.

KĄ TURĖTI kelionėje:

 • Skrybėlė
 • Vanduo
 • Maudymosi kostiumas, Rankšluostis
 • Pesų – kortele

TRUKMĖ – pilna diena. Iš viešbučio išvažiuojame +-7 val ryto, grįžtame vakare.
Atstumas Merida – Celestun ~85km  ~1h 30 min.
Kaip rasti, vietą iš kur plaukia žiūrėti flamingų? Tik pravažiavus Celestun upę, už tilto iškart į kairę. Nuo tilto jau matosi kairėje daug laivelių – iš ten ir plauksime. Priima tik grynus ir tik pesus. Turėjome vargo, kol išprašėme priimti doleriais.

KIEK KAINUOJA FLAMINGŲ TURAS?
Plaukimo trukmė ~1,5 val, kaina ~1800 pesų (~90 eur) visas laivelis 8 asmenims. Jei norite sutaupyti, labai naudinga apsidairyti aplink ir susikoperuoti su kitais žmonėmis.
Žmonių aplink nėra, mes nusprendžiame nelaukti, netaupyti, plaukti vienos.
Nei kasininkė nei mūsų keltininkas nekalba angliškai. Vieną kitą žodį pasako, bet tai netrukdo, nes tikslas – pamatyti flamingus.
Į turą įeina plaukimas motoriniu laiveliu Celestun upe, sočiai leidžia žavėtis flamingais. Jų galybė. Vėliau  – plaukiame pakrantėmis, kuriuose gausu kormoranų , iškart prisimenu Juodkratę.  Itin didelį įspūdį palieka pasiplaukiojimas Mangrovių giria, dovanų gauname dar  dar 1 senotą. Aplink saugūs mediniai takeliai, čiulba paukščiai.
Po pasiplaukiojimo kelyje į kairę Celestun miestelis, miestas ant jūros kranto. Sustojam miesto aikštėje, parkingas nemokamas. Celestun miestelis ne turistinis, vaikščiojam apie valandą – jaučiamės saugiai. Visur skamba muzika, kvepia kioskuose grilinami viščiukai. Tikras kuklus meksikiečių gyvenimas iš arti, gausybė spalvų.

GRYŽTAM: Merida – Coba piramidė- Playa del Carmen

 

Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


  Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

  Maitinimo tipas*: