fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Kaip rinktis slidinėjimo kurortus?

Kiekvienais metais slidinėjimo kelionės vis tampa populiaresnės. Iš artimų kelionių jau keli metai kaip lietuviai atrado Ukrainą. Bet yra keli minusai: labai ilgos pasienio eilės, didelės eilės prie keltuvų, atitinkama savotiška liaudis su savo kultūra. Tačiau Ukrainos slidinėjimo kalnai turi ir pliusų: gera kaina ir tai kad nereikia toli keliauti.

Kaip visada populiarūs slidinėjimo kurortai yra Slovakija ir Čekija. Tačiau situacija keičiasi ir Slovakija savo kainomis smarkiai vejasi geruosius slidinėjimo kurortus. O trasomis, jų pločiu, grožiu ir kokybe nei iš tolo neprilygsta Alpių kurortams. Nuo slidinėjimo kurorto lokacinės vietos labai priklauso, kokia nuotaika čiuošite: su šypsena ar ne, nes puikiausias aptarnavimas, tai kai visur tave pasitinka su šypsena, tačiau gali būti ir taip, kad žmonės nusiteikę kovingai, kadangi aplink vien už vietą trasose ar prie keltuvo rasite kovojančius kaimynus: lenkus ir rusus.

 

KAIP RINKTIS SLIDINĖJIMO KURORTUS? KAIP SUPRASTI, KOKIE SLIDINĖJIMO KURORTAI GERI, O KURIE NE TOKIE GERI? KODĖL VIENI SLIDINĖJIMO KURORTAI TOKIE BRANGŪS, O KITI PIGŪS?

 

  1. Kalnų aukštis. Kuo kalnai aukštesni , tuo mažiau oro sąlygos įtakoja trasų kokybę. Žiūrėkite, kad trasų aukštis būtų nuo 2 kilometrų, o idealiausiai kai yra 2,5 – 3 kilometrų aukščio.
  1. Trasų ilgis. 1-2 kilometrai yra labai trumpos trasos, tokį atstumą nučiuoži per kelias minutes ir vėl reikia kilti. Tokiu atveju daugiau laiko praleidi laukdamas keltuvo, o ne slidinėjimas. Jei trasos ilgis 5-8 kilometrai, tai galima jau mėgautis pačiu slidinėjimu.
  1. Trasų plotis. Kuo platesnė trasa, tuo daugiau vietos kiekvienam slidinėtojui. Kuo siauresnė, tuo nesaugesnė trasa. Visada trasose būna pradedančiųjų slidinėtojų, kurie nelabai valdo slides ir čiuožia ten, kur juos neša slidės. Siauroje trasoje nebūna galimybės jų išvengti. Dėl to Tatrų kurortuose, kur trasos siauros, yra visiškai normalu kelis kartus per dieną būti iškirstam “kolegų”.
  1. Servisas. Gera trasa yra gerai nuvalyta trasa. Geresni kurortai, pavyzdžiui, Solden Austrijoje trasas valo ne tik naktį, bet ir dienos metu. Optimaliausia slidinėjimui rinktis – Austriją, Italiją, Andorą. Pavyzdžiui Austrija turi puikias labai plačias trasas. Itin smagus apre ski- tai pramogos po slidinėjimo. Bariukai, kur žmonės, dažniausiai dar su slidinėjimo rūbais sustoja gatvės kavinėse. Nešalta, nes visur dega dujiniai šildytuvai, aplink daug juoko ir šokių. Smagiuose kurortuose pačiame kalne vyksta gyvo garso koncertai specialiai tam pastatytose scenose. Net pietų metu žmonės kavinėse su slidinėjimo batais lipa ant stalų ir šoka.
  1. Ar trasos yra į vieną kalno pusę ar į kelias. Jei į vieną, tai garantuotai pusę dienos švies saulė, kitą pusę – nuo kalno kris šešėlis ir matomumas bus labai prastas, slidinėjimas – nesmagus.
  1. Keltuvų kokybė. Nauji geri keltuvai greitai kelia, maža tikimybė, kad strigs, o jiems užstrigus jums teks siūbuoti dideliame aukštyje. Geri keltuvai turi apsaugą nuo vėjo.
  1. Jei vykstate slidinėti su draugų kompanija ar šeima. Rinkitės „linksmus“ kurortus, kuriuose daug pramogų, aktyvus apre ski. Jei kompanijoje daug naujokų, rinkitės kurortus, kuriuose lengvos trasos yra nepakilus į kalną, o jei pakilus, tai kad būtų galimybė ne tik nučiuožti žemyn, bet ir nusileisti keltuvu (tam atvejui, jei pirmomis dienomis nepavyktų). Jei keliausite su vaikučiais, žiūrėkite, kad slidinėjimo mokyklėlės būtų tame pačiame kalne, kaip ir jūs čiuošite.
Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: