+370 690 71000

Jamaica Tailande !

Jamaica Tailande, Railey paplūdimy.

Šalyje kur narkotikai ir žolė draudžiama, kur net už elektroninių cigarečių įsivežimą gali gauti iki 10 metų kalėjimo (mes net svarstėm, ar nepasodins mūsų už IQOS), pilna Bob Marley stiliaus bariukų. Atmosfera nereali. “Pastatai” – kaip iš pasakos Trys Paršiukai: pastatyti iš pagalių ir kažkaip sujungtų, kad gautųsi trobelė.

 

Skamba Marley muzika. Užeinam. Vos atsisėdus ant žemės pasiūlo joint (žolės). Atsisakom… ant sienos kabo plakatas su Kanapės lapu ir tekstu apie narkotikus, kur žodis NOT (be tolerated) – nubrauktas tušinuku, o teksto apačioj, kur sako, kad bus pranešta policijai, parašyta NOT. Padavėjas juokiasi. Juokiamės ir mes. Klausiam, ar Pina Colada ananase arba kokose? Sako: pina pina. Mes vėl juokiamės, ok, tiks. Užsisakom 2 Pina Colada. Kaina 160 batų, ty po ~4,5€. O kaip Jamaica Paradise? Iš ko padarytas:romas, kas dar? Rum ok, sako besijuokiantis, ryškiai apsirūkęs padavėjas. Imam ir Jamaica paradise. Kokteiliai tobuli. Tobuli. Jei būsit Rayley, butinai apsilankykit Jamaica bar, Railey west. Prabangos 0, Bet autentiška aplinka, nereali atmosfera, gera muzika ir tobuli kokteiliai.

 

O vat masažai lyginant su Ao nang- silpnai. Išsirenkam fainiausią, t.y. tvarkingiausią masažo saloną. Kainos +100thb, ty +2,7€ didesnės lyginant su Ao nang. Editai kliūna mergina laaaabai žemu balsu, man tai ok- moteris normaliu balsu. Ant manęs lipo, minkė, laužė ir mokino Editos “merginą” žemu balsu, kaip daryti Editai. Grynai kaip iš Čarlio angelų. Man pasisekė, kad pabaigoj nenužudė. Perspėja, kad rytoj labai skaudės, bet tai bus skausmas į gerą. „Gera“ atėjo tik po kelių dienų, ir tikrai skaudėjo. Dar nerašiau apie masažus čia. Jie nerealūs. Valandos masažas kainuoja tik 250-500 THB. Kas čia eur, tik 5,5-10 €. Bet dabar supratu, kad Tauragėj mes turim tobulas masažistes: Vida kūnui ir Areta veidui. Panos, Vilniuj sukluskite, Areta būna pas jus savaitgaliais.

Išvis, viskas čia, Rayley, brangiau. Bet ką reiškia brangiau… Už kokteilį, alų, 2 milžiniškas tailandietiskas sriubas ir 1 karštą patiekalą sumokam 750 batų, apie 21eur (čia dviems).

Aš visiškai apžavėta. Užbėgant už akių pasakysiu, kad buvom ten 3 kartus ir dar būčiau buvus, deja per trumpa kelionė…

Prieš 18 val skubam atgal į valtį. Paplūdimys, kuris dieną buvo siauras, dabar kokį 50m pločio- jūra atsitraukė. Paplūdimy sėdi žmonės, laukia saulėlydžio.

Dabar rašau vėl iš Jamaica bar. Pirma dalis buvo parašyta prieš 3d. Dabar antra. Edita su Linu nevarė su mumis. Pasiimam baidarę. Kaina 200thb. Aišku, vėluojam gražinti, mokam 300. Baidarės labai patogios, lengva irkluoti, jūra visada rami. Aš biškiuką pobailė ir po ežerų baidarių įsibauginusi, bet šitaip plaukiant jaučiuos visiškai saugiai.

Plaukiam apie uolą. Žiauriai gražu. Priplaukiam Phra Nang (Princesės) paplūdimį. Išlipam pasižiūrėti garsiosios Phranang uolos. HMHM uoloje pilna visokių spalvų, dydžių ir pavidalų falų. Mintyse duodu tai uolai pravardę.

Phranang, pasak legendos, buvo Indijos princesė, žuvusi laivo avarijoje. O kitoje versijoje  Phra Nang buvo žvejo, kuris dingo  jūroje, žmona.  Iki gyvenimo pabaigos ji praleido gyvendama oloje, laukdama sugrįžtančio savo vyro. Dar ir dabar žvejai ir jūreiviai aukoja dovanas (gėles, smilkalus, o labiausiai penio pavidalo statulėles) prašydami saugios kelionės jūra.

Vėl sėdim Jamaica bar. Klausiu, koks wifi slaptažodis. Ore sklando žolės kvapas. Šalia, prie gretimo staliuko, pasirodo, ją ir rūko. Padavėjas sako hahhahahahha more times. Tas irgi apsirūkęs…. tiek to tas wifi. Atneša wifi kodą. Pasirodo HaHaHaHaHa. Galvoju, kad aš hipė. Mindis pataiso, kad aš rastamanė. Iš tikrųjų, tai aš aš liuteronė. Googlinu, kas tai. O pasirodo, kad rastamanai (arba rastafariai) – iki nukritimo optimistai, laisvos dvasios žmonės. Dažniausiai  – vegetarai. Žolę jie ne tik valgo, bet ir rūko, žodžiu visais pavidalaisJ. Dažniausiai tai juodaodžiai ilgais dredais (kuo ilgesni, tuo kiečiau), su panašių spalvų kaip Lietuvos vėliava beretėmis. Iš tikrųjų, tai-  Etiopijos vėliavos spalvos: raudona- dėl vergijos pralietas kraujas, geltona – iš Etiopijos pavogtas auksas, žalia – susiliejimas su gamta. Tik išsidėstymas skiriasi. Lengva supainioti. Rastafarių religija kilo Karibų salose ir ją visame pasaulyje labai išgarsino regio atlikėjas Bob Marley. Garsiojo vudu kulto kūrėjas Bumanas buvo vienas pirmųjų rastamanų – nebe tokia šviesi informacija. O Etijopijoje yra toks miestelis Šašeminas, kuriame jau apie 50 metų klesti tikroji rastamanų bendruomenė

Vis tik  porą panašumų savyje randu (hahaha kol kas ne dredai ir ne žolė).

Aš nusifotkinu su DJ. Gerai gavosi. Šalia prisėda merginos. Rodo mano rastamanui padavėjui paketėtlius su žolėmis. Tariasi, kuri geriau. Nu atmosfera afigiet. Baras pilnas. Visur girdisi HaHaHa. Skamba ir žydiškos dainos. Jei ką, mes nerūkėm, jei kils tokia mintis paskaičius. Gavosi kažkaip pozityviai parašyta, bet aš esu griežtai prieš narkotikus!  Tiesiog atmosfera verčia iš koto. Kitą kart noriu čia apsistoti. Mindis nenori, jis daugiau liuteronas nei rastamanas.

Klausiu, kada jūs čia užsidarote. Juokiasi, kad jie niekada neužsidaro, nes čia nėra durų. Iki kelių dirbat, juokiuos ir aš. Iki 2 nakties. Patikrinta: jei apsistosite Raileys, yra kur nueiti ir naktį.

Velnias be 5 min 6 val. Reikia lėkti. Iki paskutinio kelto liko 5 min.

Aš vėl čia. 3 kartas. Su Edita likom darytis masažų Aonange (ji nebenori rizikuoti su Žemabalse) tai persikeliam vėliau nei Mindis su Linu. Žiūriu, kad mus plukdo pro Railey paplūdimio šoną. Atplukdo į Phrang beach. Užrotestuoju, kad ne čia, bet Edita gavo gerą šansą pamatyti penių olą. Nesam tikros, ar pavyks patekti į Railey east , kur turėtumėm susitikti su vyrais. Vistik yra puikus susisiekimas su Railey west paplūdimiu. Prieš Phranang uolą reikia sukti į kairę palei uolą.  Ant uolos pamatau metro ilgio driežą (taikus, nešoka ant mūsų), toliau- medžiuose gražios pilkos beždžionės su beždžioniukais. Šalia, ne taip kaip Khao Sok lake. Vienbalsiai nutariame, kad safari Raileys daug geresnis nei ežeruose.  Takelis išveda į Railey east. Vandeny auga medžiai, kurie po kelių valandų, kai vanduo atsitrauks >100 m. liks sausumoje (Railey west man pasirodė mažesnis atoslūgis). Paplūdimys ne toks gražus kaip rytinėje dalyje, tačiau yra promenada, bariukai. Pasukus į dešinę patenkame į Jamaica Bar. Paswordas suveikia automatiškai. Kaip sakė Linas: mes tiek daug kur buvom, kad greitai visas Krabi regionas  pasidengs nenutrūkstamu wifi.

Pakyla stipri audra, žaibuoja, griaudėja, aplink skraido šiferis. Namelis geresnis nei 3 Paršiukuose- atlaiko.

Naudinga prieš atvykstant į Railey. Railey paplūdimys ne saloje, o iškyšuly tarp Ao Nang ir Krabi. Automobiliu ten nepateksi. Plaukiam iš Aonango į Railey West apie 10 min tarp įspūdingų aukštų uolų. Pažiūrėjus į vieną pusę vanduo švelniai žydras, kitoj pusėj – ryškiai žalias. Valtys plaukia nuo ryto iki 18 val (jau iš Railey). Kaina į abi puses 5,5 EUR. Duoda 2 bilietukus, vieną paima plaukiant pirmyn, plaukiant atgal jūs bet kuriam irklininkui parodote bilietą ir jus nukreips, su kuria valtim plaukti.  Aonange yra kelios vietos iš kurių galite plaukti į salas. Kainos visur vienodos. Žinau, kad lietuviai mėgsta pusę dienos lakstyti ieškodami, kur pigiau. Tai patikėkite mano žodžiu: visur kainos tokios pat.

Bilietas yra skirtas tik tai dienai, tai jei planuojate likti kelioms dienoms, pirkite tik bilietą į vieną pusę, kuris yra brangesnis

Plaukia dažnai, dėl to nereikia sekti grafiko. Net pražiopsojus paskutinę valtį, nesinervuočiau ir mielai likčiau ten nakčiai.

Valtys gali plaukti ir tiesiai į Phra Nang Beach. Yra takas tarp West, EAST ir Phranang paplūdimių. Patogus, specialios avalynės nereikia. Visur yra stendų-žemėlapių, tai tikrai nepasiklysite.

Yra keli labai aukštos klasės viešbučiai , kurie siekia abu paplūdimius: West and East:

Yra VIP klasės 5* viešbutis Rayavadee. Jis turi išėjimą prie visų 3 Raileys paplūdimių ir turi nerealų servisą. Rekomenduoju svečiams, kurie nori išskirtinės kokybės bei prabangos.

Yra nemažai kavinukių, keli prabangūs viešbučiai, visur kavinėse galima pasijungti wifi. Teritorija nedidelė, saugi, smagu pasivaikščioti. Galima laipioti uolomis ir su įranga ir be.