fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Gražiausias paplūdimys pasaulyje

Zakinto sala, esanti prie pietvakarių Graikijos pakrantės, yra viena iš tylesnių šalies salų. Tačiau jame yra vienas ypač neįtikėtinas akcentas, vadinamas Navagio paplūdimiu (taip pat žinomas kaip laivo nuolaužų paplūdimys, nes jo krante yra garsioji laivo nuolauža su kriminaline istorija). Maža smėlėta įlanka, apsupta iškilusių kalkakmenio uolų ir rūdijančių seno laivo nuolaužų liekanų. Kam jau teko apsilankyti Navagio paplūdimyje gali vienareikšmiškai pasakyti, kad tai vienas gražiausių paplūdimių visame pasaulyje. Nors paplūdimys garsus, jį pasiekti sunku. Paplūdimys yra balto smėlio su nuostabiu skaidraus mėlynumo vandeniu. Puiki vieta fotografuoti gražias instagramo nuotraukas – tiek nuo uolų, tiek iš apačios! Daugelis keliautojų į savo maršrutą įtraukia Zakintą būtent norėdami aplankyti šį nuostabų Graikijos paplūdimį.

Kaip patekti į Navagio paplūdimį?

Jei jau lankotės Graikijoje, Zakinte, nepraleiskite progos užsisakyti ekskursiją į šį paplūdimį. Navagio paplūdimys yra Jonijos salose, kurios yra prie vakarinės Graikijos pakrantės. Jis yra šiaurės vakariniame Zakinto arba Zantės krante, Elationo savivaldybėje. Iš vienos pusės paplūdimį supa mėlyna jūra, o iš kitos – stačios ir skaidrios kalkakmenio uolos. Žvelgiant į paplūdimį nuo uolų viršaus yra nuostabiausias būdas jį pamatyti. Tačiau daugelis vis tiek keliauja norėdami pamatyti patį paplūdimį. Atvykę ten, galbūt nebus tokio didelio įspūdžio, tačiau laivo avarija ir jos istorija padaro paplūdimį išskirtiniu ir labai įdomiu.

Į paplūdimį galima patekti tik valtimi. Štai kodėl į paplūdimį kasmet patenka tik tūkstančiai turistų, o ne milijonai, kaip į daugelį kitų lengvai pasiekiamų paplūdimių Graikijoje. Geriausias pasirinkimas yra užsisakyti kelionę iš patikimo kelionių organizatoriaus viename iš miestų netoli Navagio paplūdimio. Į pietus nuo paplūdimio yra Porto Vromi. Jei esate šiaurės rytinėje salos dalyje, galite užsisakyti iš Skinari kyšulio arba Agios Nikolaos šiaurėje. Taip pat yra galimybė plaukti valtimi iš Zakinto miesto uosto į šiaurės rytus, bet tada jau būkite pasiruošę daug ilgesnei kelionei. Kai kurios valtys, plaukiančios į paplūdimį, taip pat yra stikliniu dugnu. Atsivers ne tik fantastiškas vaizdas į uolas ir vandenyną, bet ir į vandenyno gyvybę po vandeniu.

Jei vandenynas yra neramus ir bus didelis vėjas, tą dieną galite likti ir be ekskursijos. Dėl saugumo ir apsidraudimo plaukti tokiomis oro sąlygomis yra draudžiama. Žmonėms, kurie yra nepratę plaukti arba jaučiasi blogai iš vietinės parduotuvės galite nusipirkti travel gum, kad padėtų nuo pykinimo. Ją pradėkite kramtyti jau prieš lipdami į valtį.

Atvykę į paplūdimį būkite pasiruošę padaryti kuo daugiau nuotraukų ir stenkitės pasimėgauti gražiu vaizdu, nes po 20 – 30 minučių jau turėsite išvykti. Dėl didelio kiekio turistų yra plukdomas tam tikras kiekis žmonių, kad paplūdimys nebūtų perpildytas. Jei galiu patarti, rinkitės ankstyvą kelionę iš pačio ryto. Geriausiai, kad tai būtų pirmasis laikas kuriuo plaukiama į šį paplūdimį. Sunku patikėti, bet jei pasiseka paplūdimys būna visiškai tuščias arba būna labai mažai žmonių.

Įspūdinga paplūdimio sudužusio laivo istorija

Sakoma, kad devintajame dešimtmetyje laivą persekiojo Graikijos pareigūnai, nes buvo įtariama, kad jis kontrabanda į Zakintą gabeno alkoholį ir cigaretes. Per audrą kapitonas nesuvaldė laivo ir jis sudužo įlankoje. Įgula paliko valtį Navagio įlankoje, kad pabandytų pabėgti. Nuo tada, kai įvyko avarija, rūdijantis laivas pamažu byra. Dėl šios priežasties paplūdimys taip pat kartais vadinamas „Kontrabandininkų įlanka“. Nors Navagio paplūdimys jau buvo gražus pats savaime, apleistos laivo nuolaužos papildymas prideda paplūdimiui paslapties ir intrigos. Kaip iš kokios piratų pasakos!

Kaip patekti į Cliffside apžvalgos platformą

Nesvarbu, ar pirma planuojate aplankyti Navagio paplūdimio uolos viršūnę ar patį Navagio paplūdimį, jūs privalote aplankyti juos abu. Populiariausios Navagio paplūdimio atvirukų nuotraukos yra iš 200 metrų aukščio uolų, iš kurių atsiveria vaizdas į jį, o ne pačiame paplūdimyje. Nors paplūdimyje yra nuostabu apsilankyti asmeniškai, vaizdai nuo uolų yra daug įspūdingesni. Speciali apžvalgos aikštelė ant uolos, puikiai tinka tai padaryti. Atkreipkite dėmesį, kad į Navagio paplūdimį autobusai iš viso nevažiuoja. Jis yra kitoje miesto pusėje, todėl tai palieka du geriausius pasirinkimus: išsinuomoti automobilį arba išsinuomoti turistinį autobusą.

„The Cliff Walk“

Kad pasiektumėte geriausią vietą, kur fotografuoti Navagio paplūdimį, turite leistis į nedidelį žygį. Šalia apžvalgos aikštelės (dešinėje) yra aptverta zona su vienu įėjimu (ir daugybe įspėjamųjų ženklų).

Eidami šiuo keliu rasite nelygų taką, kuris veda toliau nuo automobilių stovėjimo aikštelės ir turistų parduotuvių. Takas tikrai neprižiūrimas ir tikriausiai nėra saugus vyresniems žmonėms ar labai mažiems vaikams. Prieš eidami turite save įsivertinti, nes tai gan ilgas pasivaikščiojimas per dantytas uolas, kaitrioje saulėje, o ir šalia nėra suoliukų ar pavėsio.

Geriausias paros metas paplūdimio nuotraukoms yra apie vidurdienį, kai saulė šviečia tiesiai virš galvos (o uolos nemeta šešėlio). Saulėlydis taip pat yra puikus laikas aplankyti šią vietą.

Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: