Warning: Use of undefined constant WPLANG - assumed 'WPLANG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/myliu/domains/1000myliu.lt/public_html/wp-content/plugins/cookielaw/cookielaw.php on line 13
+370 690 71000

Draudimas

Ar reikalingas kelionių draudimas?

Klausimas, ar reikia draustis vykstant į kelionę yra gana dažnas, žmonių nuostata, kad “ai vis tiek man nieko nenutiks” skamba gana girdėtai ar ne? Tiesa, yra daug žmonių skeptiškai nusiteikusių prieš draudimą, neva tai pinigų švaistymas ir draudimų bendrovių noras pasipelnyti, tačiau kodėl tada draudžiate namus, automobilį? Ar jie svarbesni negu jūsų sveikata?

Yra keli būdai apsidrausti kelionės metu, galima pirkti draudimą tiesiogiai iš draudimo kompanijos, galima įsigyti kreditinę banko kortelę, kuri suteiks draudimą visai jūsų šeimai, taip pat galima įsigyti ligonių kasų kortelę (Europos sveikatos draudimo kortelė). Visi šie būdai yra tinkami, tačiau turite atkreipti dėmesį, kad kai kurie draudimai turi tam tikrus teritorinius apribojimus, pavyzdžiui, galioja tik ES šalyse ir pan., tad prieš išvykstant būtinai tuo pasidomėkite. Taip pat labai svarbu yra žinoti, kuo dar skiriasi šie draudimo būdai, taigi, reikia žinoti, kad Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), išduodama ligonių kasose, gali tik iš dalies padengti patirtas medicinos išlaidas. Kaip ir Lietuvoje, atsitikus nelaimei būtinoji medicininė pagalba suteikiama nemokamai, bet už visas papildomas sveikatos priežiūros paslaugas gali tekti mokėti patiems, na o privačios sveikatos priežiūros paslaugos yra nekompensuojamos. Be to, turint šią kortelę nėra atlyginamas bagažo dingimas, skrydžio praradimas dėl kito skrydžio vėlavimo ir pan. Tuo tarpu, jeigu turite kreditinę banko kortelę kartu su kelionių draudimu, prieš kelionę susisiekite su savo banku ir pasidomėkite jums galiojančiomis draudimo rūšimis. Svarbu žinoti, ar jums pakanka to draudimo, ypač jei vykstate į ekstremalią kelionę, kur slidinėsite, nardysite ar užsiimsite kita padidintos rizikos veikla. Ištikus nelaimei, draudimo kompanija nepadengs patirtų išlaidų, jei su kreditine kortele esantis kelionių draudimas į draudžiamųjų veiklų sąrašą neįtraukia veiklos su padidinta rizika. Kaip matyti yra gana nemažai išimčių, todėl prieš kelionę pasirūpinkite būtent jūsų kelionei tinkamu draudimu.

Nutikus nelaimei turėdami draudimą būsite ramūs, kad jumis pasirūpins, žinoma, ir neturint draudimo kažkam staiga nutikus jums bus suteikta pirmoji pagalba ir net gydymas, tačiau už tai gausite nemažą sąskaitą, kurią turėsite sumokėti. Tuo tarpu, kai turite draudimą – visas išlaidas padengia draudimo bendrovė.

Ir jeigu skaitant straipsnį susidarė nuomonė, kad mes siūlome įsigyti draudimą, tai jūs neklystate, mes sakome TAIP draudimui vykstant į trumpą kelionę, ilgą kelionę, ekstremalią, poilsinę ar dar bet kokią kitą, mūsų nuomone draudimas yra būtinas. Juk ir liaudies išmintis byloja: “Tikėkis geriausio, ruoškis blogiausiam”.

 

Draudimo kaina priklauso nuo kelionės trukmės, rizikos veiksnių (turisto amžiaus, kelionės tikslo ir pan.), norimų drausti subjektų ir kt. Vidutiniškai savaitės atostogų draudimo kaina siekia 5-8 eurus, tad būtinai jo nepamirškite.