fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

Kalbamės apie Dominikos Respubliką

Kelionė į Dominikos Respubliką

Dominikos Respublika – tai nauja kelionės kryptis, kuri kviečia patirti tikrąją Karibų dvasią. Filmuose matyti sniego baltumo paplūdimiai, palmių stiebai ir vandens žydrynė tapo pasiekiami tiesiai iš Vilniaus tiesioginiu skrydžiu į Punta Caną.

Jei ieškai naujos atostogų krypties, arba trokšti suderinti poilsį su nuotykiais Karibuose, tai šis straipsnis skirtas kaip tik tau.

Dominikos Respublika viena iš Karibų jūros salų, kurios sudaro 3260 km. ilgio sausumos grandinę tarp Floridos ir Venesuelos. Karibų salos skiria Atlanto vandenyną nuo Karibų jūros. Skaičiuojama apie 7000 salų ir salelių, tačiau vos 2% jų yra apgyvendintos. Karibų salose priskiriama 13 suverenių valstybių bei 17 priklausomų teritorijų. Žinomiausios ir lankomos turistų vietos Karibuose yra Kuba, Dominykos respublika, Haitis, Bahamos, Jamaika, Mergelių salos, Puerto Rikas, Barbadosas, Trinidadas ir Tobagas ir kitos.

Karibų perlas – Dominikos Respublika

Atsiradus tiesioginiams skrydžiams iš Vilniaus oro uosto į Punta Caną, galimybė pakeliauti po Dominikos Respubliką tapo pasiekiama kiekvienam. Trokšti nuotykių ar poilsio atvirukuose matytuose paplūdimiuose, nori aplankyti džiungles, pamatyti urvus, panardyti ar išsimaudyti kriokliuose, visa tai galima patirti Dominikos Respublikoje.

Šalies plotas 48433 kv.km., sostinė Santo Domingas, vyraujanti religija katalikų, o pagrindinė kalba – ispanų. Dominikos respublikoje gyvena daugiau nei 10 milijonų gyventojų. Šalis ribojasi su Haičiu, šiaurėje krantus skalauja Atlanto vandenynas, o pietuose Karibų jūra.

Istorija

Iki kolonijiniais laikais Dominykos respublikos vietovėse gyveno indėnų sibonėjų ir tainų gentys, kurie vertėsi žemdirbyste, medžiokle ir rinkimu. 1492 m. gruodžio 5 d. salą pasiekė ir joje išsilaipino Kristupas Kolumbas. Ją pavadino La Española – Ispanijos karūnos valda (pirmoji Ispanijos kolonija Vakarų pusrutulyje). O jo brolis Bartolomėjus Kolumbas 1496 m. įkūrė La Nueva Isabela gyvenvietę, kuri ilgainiui tapo Dominikos Respublikos sostine Santo Domingo.

Iki XVI a. pradžios saloje buvo išnaikinti beveik visi indėnai dėl karų, sukilimų bei alinančio darbo aukso kasyklose ir plantacijose. Dėl to ispanai pradėjo gabenti savo juodaodžius vergus iš Afrikos, kurie padėdavo aprūpinti maistu karines ekspedicijas, plaukiančias iš Santo Domingo į Naująjį Pasaulį arba atgal į Ispaniją.

Vergų gausa ir nepasitenkinimas gyvenimo sąlygoms, suformavo sukilimą, kuris prasidėjo 1791 m., o 1804 m. paskelbta Españolos nepriklausomybė. Netrukus visa sala tapo pavadinta senuoju indėnišku vardu Haiti.

Per kelis šimtmečius Dominikos Respublikos laisvę siekė užvaldyti Didžioji Britanija, Prancūzija Ispanija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Haičio valdžia, tačiau savo suverenitetą šalis saugo nuo 1844 metų. Šalį purtė sukilimai, karai ir diktatoriškas valdymas, tačiau turtingą Dominikos istoriją galima pamatyti ir išjausti sostinėje Santo Dominge.

Ką aplankyti Dominikos respublikoje?

Kelionių agentūros Itaka organizuojamų kelionių į Dominikos Respubliką trukmė 7 arba 14 naktų. Galite derinti poilsinės kelionės pasiūlymą su pažintine kelione. Jei atostogų trukmė 14 naktų, tai rekomenduojame pirmą savaitę keliauti ir pažinti Dominikos Respubliką, o antrąją savaitę paskirti poilsiui. Apie organizuojamas ekskursijas ir maršrutus bus aprašyta toliau, tačiau jei nori keliauti savarankiškai, būtinai aplankyk:

 • Santo Domingo – Dominikos Respublikos sostinę, nuo kurios prasidėjo Naujojo Pasaulio istorija. Santo Dominge stovi seniausia Amerikos katedra, seniausia pilis ir net seniausia ligoninė. Turtinga architektūra, įdomūs muziejai, nacionalinis parkas – viskas alsuoja Karibų kultūra.
 • Punta Cana – tai lankomiausia turistų vieta ne tik dėl kurortų ir patogios infrastuktūros, bet ir dėl pramogų, prabangos ir patogumo. Punta Canoje išsidriekę 30 kilometrų paplūdimiai, kurie vilioja pasakišku baltu smėliu, palmėmis ir jūros žydryne.
 • Samanos pusiasalis randasi šiaurės rytuose Dominikos respublikoje. Pusiasalis turi unikalią gamtą, kuri įrėminta tarp kalnų ir koralinių rifų. Tai viena žinomiausių kuprotojų banginių stebėjimo vietų, kurie pasirodo nuo sausio vidurio iki balandžio pradžios. Samanos pusiasalyje išsidėstę nerealaus grožio paplūdimiai, todėl skirkite pakankamai laiko praleisti šiame rojaus kampelyje.
 • Tres Ojos nacionalinis parkas – tai urvų, upių ir ežerų plotai apaugę atogrąžų miškais su turtinga fauna. Apsilankykite botanikos ir zoologijos soduose bei iguanų fermoje.

Dominikos respublika tinka ne tik prabangiam poilsiui, bet ir pažintinei kelionei. Kelionių organizatorius Itaka organizuoja ekskursijas ir yra sudariusi pažintinės kelionės planą po Dominikos Respubliką. Norint suderinti poilsį su nuotykiais Karibuose, pasinaudokite patraukliu pasiūlymu: Dominikoje praleisti ne vieną, bet dvi savaites. Pirmą savaitę keliausite po žymiausias istorines vietas ir gėrėsitės gamtos grožiu, o antrą savaitę išnaudosite efektyviam poilsiui nerealaus grožio paplūdimiuose ir mėgausitės puikiu maistu bei aptarnavimu.

Pažintinės kelionės planas

Pažintinėje kelionėje lydės lietuviškai kalbantys gidai, o ji prasidės nuo apgyvendinimo ir ekskursijų Santo Dominge. Dominikos Respublikos kelionės išties įspūdingos, susipažinkite, ką aplankysite per 8 dienas.

1 diena. Atvykimas

10 valandų kelionė iš Vilniaus oro uosto į Punta Caną neprailgs dėl puikaus aptarnavimo, maitinimo, patogių kėdžių ir įdomių filmų, kuriuos galima peržiūrėti skrydžio metu. Tiesioginio skrydžio dėka labai patogu keliauti kartu su visa šeima. Atvykus į oro uostą pasitiks lietuviškai kalbantys gidai ir palydės iki viešbučio Santo Dominge.

2 diena. Santo Domigas

Ekskursija po sostinę Santo Domingą, kuri įkurta 1496 m. Aplankysite senamiestį, pasivaikščiosite po seniausią Naujojo Pasaulio gatvę, užeisite į Ozamo tvirtovę ir Diego Kolumbo (Krisupo Kolumbo sūnaus) rūmus. Apsilankymas Faro de Colon (Kolumbo Švyturys) galbūt atsakys į klausimą, kur išties palaidotas Kristupas Kolumbas. Kai kurie šaltiniai teigia, jog Amerikos atradėjo palaikai ilsisi Sevilijoje.

Antros dienos pabaigoje užsuksite į Gintaro muziejų. Dominikos Respublika yra viena iš nedaugelio šalių, kurios gali didžiuotis gintaro iškasenomis, kuris tapo svarbus šalies suvenyras.

Sostinėje Santo Dominge verda naktinis gyvenimas. Muzikos garsai užliūliuoja vietinius vyrus ir moteris. Stebint merginų šokančius kūnus supranti, jog šokis neatskiriama kultūros dalis. Bačata skamba ne tik pagrindinėse gatvėse, bet ir turguje ar net degalinėse. Šokti moka visi vietiniai, labai paprasta įsilieti į regetono sūkurį jei tik yra noro pajudėti.

3 diena. Tres Ojos – Salto De Jimenoa

Trečia diena skirta Dominikos Respublikos gamtos grožiui atrasti. Apsilankysite nacionaliniame parke Tres Ojos (Trys akys) keliausite požeminiais urvais ir atrasite tris ežerus, kurie natūraliai susidarė prieš tūkstančius metų. Iš viršaus sklindanti šviesa gelmių vandenį nudažo smaragdine spalva, o ežerų krantus puošia tropinių augalų plotai.

Pakeliui link krioklių bus galima įsigyti vaisių ir daržovių užaugintų Dominikos Respublikos teritorijoje.

Salto De Jimenoa krioklius galima pasiekti visureigiais arba žirgais. Gėrėdamiesi supančia gamta po pusvalandžio pasieksite įspūdingo grožio krioklius ir turėsite galimybę išsimaudyti skaidriame ir šiltame ežere. Bus laisvo laiko fotografuotis ir pasivaikščioti edukaciniu taku. Po ekskursijų vyksite į viešbutį.

4 diena. Santo Cerro – Santiago De Los Caballeros – Puerto Plata.

Santo Cerro miestelyje užlipę į kalną išvysite vietą, kurioje buvo pastatytas pirmasis krikščionių kryžius. Jį pastatė Kristupas Kolumbas Naujajame Pasaulyje. Taip pat aplankysite garsiojo mūšio tarp konkistadorų ir Taino indėnų vietą. Antroje dienos pusėje keliausite į antrąjį pagal dydį Dominikos Respublikos miestą Santiago De Los Caballeros. Pasivaikščiosite ne tik po miestą, bet apsilankysite cigarų fabrike. Išvysite visus cigarų gamybos etapus: nuo sujungimo ir valcavimo, iki brandinimo ir pakavimo.

Sekanti ekskursija į Puerto Plata – kitaip vadinamu „gintarinės pakrantės“ miestu, kuriame numatyti apsilankymai žinomiausiose vietose ir nakvynė.

5 diena.

Skirta poilsiui paplūdimyje ir maudynėms arba ekskursijai. Už papildomą mokestį keliausite į La Isabela ir Damajagua krioklius arba keturračiais off-road.

Pasirinkus pirmąjį ekskursijos variantą keliausite į La Isabela – Kristupo Kolumbo įkurtą miestą. Taip pat lankysitės Nacionaliniame istoriniame parke, išvysite ne tik pirmąją kolonijinę gyvenvietę, bet ir Kristupo Kolumbo namus. Vėliau pasieksite Damajagua krioklius. Tai kalkakmenio uolienose vandens suformuoti kanjonai ir kaskados, kurie jungia skaidrius tvenkinius. Po maudynių gaiviame vandenyje numatytas grįžimas į viešbutį.

Trokštantiems nuotykių ir greičio, galima išbandyti off-road trasą keturračiais. Važinėsite po cukranendrių laukus, kilsite į kalnus ir skrosite upes. Mėgausitės nuostabiais gamtos vaizdais ir pasikrausite daug emocijų. Po šios pramogos grįšite į viešbutį ir turėsite laisvą laiką.

6 diena. Lagūna Gri Gri – Samanos pusiasalis – Playa Grande.

Plaukiojant laivu Gri Gri lagūnoje išgirsite įvairiaspalvius paukščius ir stebėsite mangrovių miškus. Toliau vyksite į Samanos pusiasalį – vieną gražiausių ir paslaptingiausių vietų pasaulyje. Pusiasalis įrėmintas tarp Kordiljerų kalnų grandinės bei koralinių rifų. Pusiasalyje veisiasi vėžliai, atplaukia kuprotieji banginiai, o atogrąžų augmenijoje gyvena begales paukščių. Ir žinoma pasakiški paplūdimiai, kuriuose galėsite ne tik degintis, bet ir įsiamžinti natūraliame atviruke. Laisvas laikas bus skirtas Playa Grande paplūdimyje iš kurio keliausite į viešbutį Samanos rajone.

7 diena. Cayo Levantado – Los Haitisų Nacionalinis parkas.

Kruizas į Cayo Levantado salą, kurios grožis nepaliks abejingų. Dominikos Respublikos paplūdimiai gražesni vieni už kitus. Tad teks pasirūpinti savo telefono atmintine. Los Haitisu Nacionalinis parkas laukinės gamtos apsuptyje, kuriame išvysite didžiulę paukščių įvairovę: garnius, ispaniškuosius genius ar net pelikanus. Ar esate matę filmą „Jūros periodo parkas“? Jis buvo filmuotas būtent šiame Nacionaliniame parke. Išvysite laukinę Dominikos Respublikos augmeniją ir gyvūniją.

Po ekskursijų lauks poilsis viešbutyje, kuris randasi Boca Chica rajone.

8 diena. Higuey – Altos Se Chavon

Miestas Higuey – tai religijos ir kultūros centras. Aplankysite La Altagracia baziliką, kurioje 1992 metais lankėsi popiežius Jonas Paulius II.

Taip pat užsuksite į Altos De Chavon miestelį, kuris iškaltas iš akmens. Tai pavyzdinis XVI a. Viduržemio jūros kaimas, kuris iškilęs virš Chavon upės. Miestelio centre Šv. Stanislovo bažnyčia, iš kurios atsiveria pasakiški vaizdai.

Po ekskursijų pervežimas į oro uostą ir išvykimas į Lietuvą arba pervežimas į viešbutį, jei jūsų kelionė pratęsiama dar savaitei.

Ką reikia žinoti kelionėje į Dominikos Respubliką?

Dominikos Respublika atvira turistams. Keliaujant į šią šalį, kaip ir į kitas šalis, būtina gerbti jos kultūrą, gamtą, vietinius gyventojus. Dominikos Respublikoje tikrai pajausite Karibų dvasią ir puikiai pailsėsite. Bet prieš keliaujant, keletas atsakymų į labiausiai rūpimus klausimus:

 • Kiek laiko trunka skrydis?
  1. Tiesioginis skrydis iš Vilniaus oro uosto į Punta Kaną trunka apie 10-11 valandų. Patogios ir erdvios vietos leis atsipūsti prieš nuotykius kelionėje. Taip pat gausite maitinimą ir gėrimus skrydžio metu. Atvykus į oro uostą pereisite pasų kontrolę, atsiimsite lagaminus ir jus pasitiks kelionių organizatoriaus atstovai.
 • Ar saugu keliauti Dominikos Respublikoje?
  1. Poilsiauti ir keliauti Dominikos Respublikoje saugu. Turistai laukiami ir vertinami, O Punta Kanoje patruliuoja turistams paskirti policijos pareigūnai. Viešbučio teritorija saugoma, tačiau dažnai keliaujantys žino, jog asmeninius daiktus geriausiai laikyti seife arba juos saugoti.
 • Ar galima keliauti su vaikais?
 1. Nors skrydis lėktuvu tolimas, tačiau pagalvojus apie papildomas veiklas vaikams, galima ramiai pasiekti Dominikos Respubliką, kurioje veiklos mažiesiems tikrai atsiras. Viešbučiai pritaikyti poilsiui su vaikais, juose gausu vandens pramogų, veikia animacija. O jei norisi pakeliauti kartu, tai galima įsigyti ekskursiją į „Monkeyland“ (pas laukines beždžionėles) arba „Seaquarium“ – pažintis su povandeniniu pasauliu.

Viešbučių TOP 5 Dominikos Respublikoje

Į Dominikos Respubliką galima keliauti vienai arba dviem savaitėms Jeigu planuojate vieną savaitę keliauti, o kitą poilsiauti, tai rekomenduojame negaišti laiko planuojant išvykas, o pasinaudoti Itaka suplanuotu maršrutu ir mėgautis išvykomis. Jeigu siekiate tik poilsiauti, tai pateikiame TOP viešbučių penketuką:

 1. Lopesan Costa Bávaro Resort, Spa & Casino nuostabi vieta poilsiui su šeima arba dviese. Viešbutyje gausu pramogų vaikams, nuo žaidimų mini klube iki animatorių rengiamų užsiėmimų. Patogią viešnagę poroms užtikrins atskira viešbučio dalis, skirta tik suaugusiems. Šalimais driekiasi Bavaro paplūdimys su nuostabaus grožio palmėmis, sniego baltumo paplūdimiu ir turkio spalvos jūra. Šis paplūdimys laikomas vienu gražiausių pasaulyje, jame rasite nemokamus gultus bei rankšluosčius, ir žinoma, pasakišką vaizdą. Nenorintys gulėti paplūdimyje, galės mirkti viename iš 7 baseinų. O dviejų lygių infinity baseinas kvies ne tik išsimaudyti, bet ir užfiksuoti atostogų akimirkas.
 2. Costa Bávaro Resort, Spa & Casino garsėja nuostabiomis SPA procedūromis, o norintys aktyvaus poilsio, gali apsilankyti sporto salėje, užsiimti vandens pramogomis, jodinėti žirgais arba nardyti. Vakarais visas spektras pramogų kazino arba naktiniame klube su gyva muzika.
 3. Barceló Bavaro Palace garsėja moderniais kambariais ir randasi šalia Bavaro paplūdimio, vieno gražiausių pasaulyje. Mėgausitės išskirtiniais patiekalais, nes viešbutyje restoranai, atskleidžiantys įvairių šalių virtuvių paslaptis. Rinksitės iš prancūzų, italų, ispanų, japonų, meksikiečių restoranų arba išmėginsite barbecue, steak house, o gal apsilankysite „El Coral“ – jūros gėrybių restorane. Tobulas viešbutis, tobuloje vietoje tinka poilsiui su vaikais arba dviese.
 4. Serenade Punta Cana Beach & Spa Resort vienas iš naujesnių viešbučių, pastatytas 2019 m. Puikus pasirinkimas atostogoms su vaikais. Didžiulis baseinas su čiuožyklomis, sūkurine vonia, nemokamais gultais ir rankšluosčiais. Mini klubas vaikams ir klubas paaugliams pasirūpins užimtumu visą dieną. Taip pat vyksta užsiėmimai ir animacijos suaugusiems, veikia sporto salė, spa centras, kazino ir diskoteka. Viešbutyje 6 restoranai ir 5 à la carte restoranai: japonų, italų, Viduržemio jūros regiono, grilio ir tarptautinis.
 5. Impressive Punta Cana randasi Bavaro viešbučių teritorijoje. Tinka poilsiui su vaikais. Viešbutis garsėja aukštu aptarnavimo lygiu. Vaikai mėgausis puikia animatorių draugija ir programa, mėgausis vandens pramogomis. Suaugusieji turi galimybę apsilankyti SPA centre, pasinaudoti grožio procedūromis. Viešbutyje gausu pramogų vaikams ir suaugusiems. O skaniu maistu galima mėgautis net 6 à la carte restoranuose.
 6. Meliá Punta Cana Beach Resort Adults Only – tai viešbutis skirtas tik suaugusiems. Išsiilgusiems tikro poilsio, romantikos ir ramybės dviese, rekomenduojame apsistoti Meliá Punta Cana Beach. Vos 100 metrų iki tobulo Bavaro paplūdimio, kuris tinkamas ne tik poilsiui, bet ir nuostabioms nuotraukoms įamžinti. Viešbutyje mėgausitės skaniu maistu, kokteiliais, labai gražia aplinka ir puikiu aptarnavimu.

Dominikos Respublika suteiks visas galimybes prisiliesti prie Karibų dvasios, patirti smagių nuotykių ir pailsėti iš širdies. Poilsinės kelionės privalumas – gulėti tobulo grožio paplūdimiuose. Tačiau verta patirti ir pažinti kuo daugiau krašte, kuris turtingas istorija, gamta, papročiais ir žinoma, paplūdimiais. Tai rojus žemėje, į kurį norisi sugrįžti.

Suplanuokite įsimintinas savo atostogas Karibuose, o 1000 mylių komanda padės išsirinkti patogiausią kelionės variantą.

Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


  Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

  Maitinimo tipas*: