fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

2 DALIS. KĄ ŽINOTI KELIAUJANT MADEIROJE?

Kelionė suplanuota, skrydžiai ir viešbutis rezervuoti. Darbai, kuriuos reikia atlikti iki skrydžio:

  • Automobilio rezervavimas
  • Programėlių parsisiuntimas
  • Kokių drabužių prireiks kelionėje po Madeiros salą
  • Reikalingi dokumentai – skiepai, testai
  • Madeira safe užpildymas

AUTOMOBILIO REZERVAVIMAS

Jei vairuojate ir drąsiai jaučiatės kitose šalyse – nuomokitės automobilį arba važiuokite  autobusais ar Boltu (Boltas veikia visoje Madeiros saloje).

Įsivertinkite, kad Boltas dažniausiai veža tik iki 3 asmenų, keturių jau gali neimti. Bet pačioje programėlėje rodys, kiek žmonių gali važiuoti.

Funšalyje rasite pilna auto nuomos punktų, kuriuose automobilį gali gauti iškart.  PATARIMAS – mašiną nuomokitės iš anksto – smarkiai pigiau.

Rizikinga nuomotis tiesiogiai iš auto nuomos agentūrų. Nekartą girdėjome, kad prieš pat kelionę rezervacija atšaukiama (nežinau kodėl, gal dėl to, kad artėjant kelionei automobilių kainos kyla, automobilių saloje trūksta ir agentūros gali išnuomoti mašiną brangiau?) Aš visada automobilį nuomojuosi per Rentalcars.com. Rinkitės pilną draudimą, kuris padengtų franšizę.

Pasitikrinkite, oro uoste automobiliai dažniausiai būna pigesni. Jei atskridote ne vieni – įsivertinkite, ar visų bagažas tilps į jūsų mašiną.

Keliaudama pastebėjau, kad pigiausios auto nuomos būna oro uostuose ir  retai kada naudojuosi kelionių organizatorių pervežimo į viešbutį paslauga.

PROGRAMĖLIŲ PARSISIUNTIMAS

Dar būdami Lietuvoje parsisiųskite Bolt programėlę. Keliaujant po Funšalį ir aplinkinius miestelius drąsiai naudokitės Bolt paslaugomis. Bolt apsimoka susiruošus į levadas, ypač tas kur pradedate vienoje vietoje o baigiate kitoje.

Parsisiųskite ir levadų programėlę WalkMe Madeira. Padės išsirinkti levadą pagal sudėtingumą, matysite kiek užtruksite, kiekviename žygyje. Aš pirkau mokamą versiją, kaina apie 5€. https://apps.apple.com/us/app/walkme-walking-in-madeira/id577067362

KOKIE DRABUŽIAI BŪTINI KELIAUJANT MADEIROJE?

Būtina patogi avalynė, nes teks daug vaikščioti. Žygio batų keliaujant po Madeirą nereikia – tiks uždara, tiesiog patogi avalynė. Geriausiai 2 poros – tikėtina, kad bent kartą pateksite arba į liūtį levadoje arba prieisite per arti vandenyno.

Orai Madeiroje permainingi, dėl to reikia rengtis svogūno principu: daug sluoksnių, kuriuos lengvai eitų nusimauti ir apsirengti (maikutė, džemperis, lietpaltis). Aš atradau ploną merino vilnos palaidinę ilgomis rankovėmis – tiek šviečiant saulei ar lyjant puikiai tinka. Jei prieš kelionę rodo mažai šilumos vis tiek įsidėkite šortus, tikrai pravers.

Kremas nuo saulės būtinas, net jei apniukę – po kelių minučių kepins saulė, kurios padarinius pajusite ant nosies ir sprando vakare.

Būtinai įsidėkite lietpaltį ir nešiokitės su savimi į žygius– lietus gali užklupti bet kurią akimirką. Tobuli – Rains firmos lietpalčiai, kurių vidus paklijuotas medžiaga – maloniai liečiasi prie plikų rankų net jei oras atvėsta.

COVID 19 SAUGUMO INFORMACIJA MADEIROJE

https://madeirasafe.com/#/login

Saugumo informacija visoje Europoje dažnai keičiasi. Šiuo metu jei esate skiepyti ar prasirgę į Madeirą vykstate be papildomų testų. Restoranuose ES sertifikatas nereikalaujamas.

Jei nesate nei prasirgę nei skiepyti, galite tiek Lietuvoje, tiek atskridę į Madeirą pasidaryti testą.

Nuo vasario mėnesio pasikeitė saugumo programėlės užpildymas – reikia registruotis Madeira safe programėlėje, tačiau nebereikia sulaukti QR kodo.

Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


    Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

    Maitinimo tipas*: