+370 690 71000

Slidinėjimas Austrijoje

Austrija -viena mėgstamiausių slidininkų krypčių, nors alternatyvų gausu – Italija, Lenkija, Prancuzija, Andoras, tačiau žinau žmonių, kurie metų metais važiuoja į Austrijos kalnus ir jų į nieką nekeistų. Man irgi teko juose lankytis, kai dar buvau “čainikas” – kieti slidininkai taip vadina pradžiamokslius, kurie vos nustovi ant slidžių ir kaip kėglius tranko kitus slidininkus trasoje 😀 Ką galiu pasakyti, tai kad Austrija turi labai išplėtotą ir gilias tradicijas turinčią slidinėjimo infrastruktūrą, trasos geros, įvairaus ilgio, sudėtingumo ir jų visa galybė, tik nepasakyčiau, kad labai plačios, ypač kai palyginu su kokios Italijos trasomis, bet viską atperka kalnų kavinaitės, bariukai, kur karštas vynas, alus, žolelių arbata liejasi laisvai, o vakarais groja gyva muzika ir slidinėjimas tampa dar malonesnis. Su mumis kartais vykdavo net tie draugai, kurie visai neslidinėja arba labai mažai, vien dėl tų pasisėdėjimų lauke, gryno oro, sveikatinimosi ir linksmybių kalnuose vakare. O kas pasakė, kad vykstama į kalnus tik slidinėti? Visai ne, galima lankytis pirtyse, SPA, vaikščioti kalnų takeliais gryname ore ir pan…

Grįžtam prie slidinėjimo, o jis neįmanomas be įrangos, slidės, snieglentės ar dar kas čia jau jūsų pasirinkimas, įrangos nuoma kainuoja nuo 100 iki 200 € savaitei. Vežtis savo įrangą? Na galima, bet nežinau ar verta, ko gero ne – jeigu keliausite savarankiškai automobiliu, tai užima labai daug vietos ir gerokai apsunkina kelionę, jeigu lėktuvu, įrangos gabenimas nemažai kainuos, vienintelis neblogas variantas jeigu keliaujate įsigiję visą paketą (skrydis+viešbutis) per  išankstinius pirkimus, nes tada įrangą galima pridėti tiesiog kaip papildomą bagažą ir tai tikrai daug nekainuoja.

Jeigu taip ir nuspręsite padaryti, tai būsite atskraidinti į Salzburg oro uostą. Vykstant į Austriją užtenka tapatybės kortelės ir primygtinai rekomenduojame turėti draudimą, nes  traumų tikimybė išties nemaža.

Austrijoje yra du populiariausi slidinėjimo regionai Zalcburgo ir Tirolio, tad noriu papasakoti apie kurortus juose, kad galėtumėte susidaryti bendrą vaizdą ir lengviau išsirinkti į kurį keliauti .

ZALCBURGO kurortai:

 • CELAMZĖ ir KAPRUNO kurortai labai geri pradedantiems, nes nedideli kalnai, visada gausu sniego. Šis kurortas turi savo ledyną, ežerą ir gana triukšmingą naktinį gyvenimą. Jeigu kalbėti apie trasas tai yra ir lygumų trasų, ir netgi juodų, kurios yra labai sudėtingos.

Šiame kurorte rekomenduoju:

 • Alpen Rose pension – pačiam kurorto centre, taip pat labai patogu, nes šalia keltuvai, dar vienas pliusas, kad gyvendamas šiame viešbutyje gali nemokamai lankytis miesto baseine, be to labai gera, žmogiškai “šilta” šeimininkė.
 • Hubertus pension 3* – Ekologiškas viešbutis propaguojantis sveiką gyvenseną ir mitybą.
 • Uterberger gaesržt haus 3* – labai ramioje vietoje, iki keltuvų reikia paėjėti apie 500 m., viešbutis toks sakyčiau ekonominės klasės, nėra jokių ypatumų, viskas paprasta kaip 2×2, bet tvarka puikiai palaikoma. Daugiausiai tai apartamentai su virtuvėlėmis.
 • Freiberg seevilla 4* – labai gražus, prabangus, įsikūręs ant ežero kranto. Tiesa, už pat viešbučio yra geležinkelio bėgiai, tačiau triukšmas ar didelis garsas tikrai nesijaučia, tad diskomforto visiškai nesukelia. Iki keltuvų yra apie 200 m., tačiau nuolat kursuoja nemokamas autobusas.
 • Tauren SPA Kaprun 4*- tikrai prabangus viešbutis, jame yra virš 10 pirčių, tiesa, galima į jas eiti ir iš kitų viešbučių, bet jau už papildomą mokestį, o gyvenant šiame – nemokamai. SPA labai išplėtotas, baseinai įspūdingi, tikrai aukštos klasės poilsis, o ir maistas šiame viešbutyje nerealus.

 

 • PIESENDORFO kurortas – keliamasi į Zelemze kalną, sakyčiau tinka labiau pradedantiems, trasos gana paprastos, yra net rogučių trasa ir toks specialus kalnas, kur galima čiuožinėti pripučiamais ratais. Šį kurortą labiau siūlyčiau šeimoms su vaikais, nes “profams” gali greit pabosti.

Šiame kurorte rekomenduoju:

 • Duerlinger haus – ekonominės klasės, bet tvarkingas.
 • Stoelinger apartment – šis taip pat paprastas, labiau ekonominės klasės, bet nusiskundimų juo beveik nėra.
 • Klavun gaesthaus – vienas geresnių šiame kurorte, naujoviškas, šalia ski-bus stotelė.

 

 • BAD GAŠTEINAS ir BAD HOFGAŠTAINAS – rekomenduočiau šeimoms, draugų kompanijoms, nes kurortas didelis, yra daug veiklos, tiesa naktinių klubų ir barų mažoka. Šiaip labai tinka poroms, tiems kam norisi gražaus kurorto bei romantikos. Trasos šiame kurorte jau sudėtingesnės ir yra net profesionalams skirtų trasų. Šiame kurorte yra Radono urvai jie yra naudojami gydymosi tikslams, tai kalne padaryta ilga šachta ir ten neva teigiamas mikroklimatas, tad sėdi tam urve ir gydaisi, kiek tiesos nežinau, bet yra žmonių, kas tuo šventai tiki, tad patikėjau ir aš.

Šiame kurorte rekomenduoju:

 • Alpina kur – Und Sporthotel 4* – pačiame centre, patiko labai skanus geras maistas, turi savo nuosavą terapinį kompleksą.
 • Palace kur – Und Sporthotel 4* – labai tinka poroms, nes toks jaukus ir romantiškas, šiame viešbutyje gera animacija, renginiai aukšto lygio.
 • Pawlik hotel 3* – šio viešbučio privalumas, tas, kad jis aukštai ant kalno, tad nuo jo atsiveria nuostabūs vaizdai, šiaip jis gana paprastas, dirba su ALL IN sistema.
 • Haus Piler 3* – dažniausiai apartamentų tipo, su virtuvėlėmis, naujoviškas, modernus interjeras. Anksčiau čia dirbo lietuvaitės, nežinau ar dar dirba 🙂

 

 • ZALBACHAS ir HINTERGLEMAS – vienas brangesnių kurortų, tinka tiek pradžiamoksliams, tiek profesionalams. Labai patiko tai, kad trasos sujungtos žiedu, ai reiškia, kad nereikia grįžinėti norint pasiekti kitas trasas, gali čiuožti ir apčiuožti visas trasas iš eilės. Sakyčiau viena moderniausių trasų, labai daug sky-in ir sky-out viešbučių, vakarais trasos ilgai apšviestos – iki 21 val., kai tuo tarpu kitose tik iki 17 val.

Šiame kurorte rekomenduoju:

 • Adler aparthotel – pasirodė labai modernus, dirba su All IN sistema, daug dėmesio skiria vaikams, kuriems gausu pramogų.
 • Saalbacher hof hotel 4*- visai šalia keltuvai, patogi vieta, rūsyje yra naktinis klubas, linksmybių netrūksta.
 • Neuhaus sport & SPA hotel Saalbach 4*- geras maitinimas ir vieta.

zal

zal2

zal3

 

TIROLIO regiono kurortai:

 • KICBRIUELIS – tai VIP’inis kurortas toks neva senovinis, išlaikyta architektūra, prabanga. Trasų atžvilgiu tinka tiek profesionalams, tiek pradedantiesiems, yra gausu barų, restoranų, parduotuvių, tačiau viskas gana brangu, nes kurortas tikrai prestižinis.

 

 • MAIRHOFENAS – man, kaip pažengusiam slidininkui, šis kurortas labai patinka, nes yra viena nerealiai stati trasa, kuri vadinasi “harakiri”, pradedantysis ten tikrai išsisuktų kojas, bet adrenalino mėgėjams, kurie gerai valdo slides ar snieglentę – tobula. Keista, bet šis kurortas dažniau būna apsiniaukęs negu kiti, matyt patenka į kažkokią zoną, kad saulės gauna mažiau. Yra miesto visuomeninis baseinas, sauna, apskritai kurortas gana didelis, yra daug barų, klubų, visada gausu ir turistų. Nuo šio kurorto mane galėtų atbaidyti nebent ilgas pervežimas nuo oro uosto, kuris trunka apie 3 val.

Šiame kurorte rekomenduoju:

 • Alpina Pension Hotel 3* – šalia ski-bus stotelės, gana ramioje ir patogioje vietoje.
 • Mannis sporthotel 4* – vienas geresnių viešbučių esančių centre.
 • Glueck auf garni hotel 3* – irgi centre, garsėja puikiai masažais, terapijomis, SPA procedūromis ir pan.
 • Valentina Mayrhofen Pension – paprastas, bet labai patogioje vietoje, tvarkingas ir puikia kaina.

 

 • SOLDENAS – visada daug sniego, kas, žinoma, duoda saugumo ir lengvesnio griuvimo privalumus, tinka tiek pradedantiems, tiek pažengusiems, nes yra įvairių trasų. Yra lygumų trasos, taip pat šiame kurorte visada labai daug snieglentininkų. Yra tokios kaip vaikų mokyklėlės, kur jie yra mokomi čiuožti, šiaip labai daug pramogų, linksmybių, muzikos.

Šiame kurorte rekomenduoju:

 • Oetrtal pension – gera vieta, tvarkingas.
 • Park hotel Soelden 4* – pačiame centre, labai gražus ir tvarkingas.
 • Cornellia villa pension 3* – taip pat centre, tad lokacija labai gera, iki keltuvo apie 300 m.

 

 • FIUGENAS -gana paprastos trasos, mažiau slidininkų, tad erdvės kur kas daugiau. Tinka šeimoms, draugų kompanijoms, pradedantiems, nes trasos nors ir nėra labai plačios, bet kai mažiau žmonių, vietos atrodo labai daug.

Šiame kurorte rekomenduoju:

 • Huber apartments – apartamentai su virtuvėlėmis, šia yra keltuvas, tad vieta slidinėjant labai patogi, o ir centras visai netoli.

tir1

 

tir4

tir3

Tiek būtų trumpai apie šiuos du Austrijos regionus, tikiuosi, buvo naudinga paskaityti ir palengvinau jūsų apsisprendimą renkantis kurortą ar viešbutį.  😉

SLIDINĖJIMO AUSTRIJOJE PASIŪLYMŲ IEŠKOK ČIA