fbpx

SURASKITE SAVO SVAJONIŲ KELIONĘ

10 įdomiausių faktų apie Turkiją

 1. Stambulas yra dviejuose žemynuose. Pradėkime nuo klasikos: Stambulas gyvena dviejuose žemynuose. Miestą skiria Bosforo sąsiauris, todėl jį sudaro europinė ir azijinė dalis. Apskritai 95 % Turkijos yra Azijoje, o 5 % – Europoje.
 1. Ankara, o ne Stambulas, yra Turkijos sostinė. Daugelis žmonių mano, kad Turkijos sostinė yra Stambulas, tačiau iš tikrųjų sostinė yra Ankara. Stambulas tiesiog yra didžiausias Turkijos miestas. Ankara buvo svarbus prekybos centras per visą Turkijos istoriją ir išaugo į reikšmingą prekybos, meno ir kultūros centrą.
 1. Originalus Stambulo pavadinimas yra „Bizantija“. Pavadinimas „Bizantija“ kilęs iš graikų ir reiškia miesto įkūrėją Byzą. 324 m. jis buvo pervadintas į „Konstantinopolį“, o 1930 m. – į Stambulą.
 1. Kalėdų Senelio istorija atsirado Turkijoje. Gimęs turtingiems tėvams, Nikolajus buvo krikščionių šventasis ir Graikijos Myros vyskupas, gimęs Pataroje. Kai jo tėvai mirė, jis gavo daug turto, kurį atiduodavo vargšams ir vargšams. Legenda pasakoja, kad jis numesdavo auksinių monetų maišus į namų kaminus ir dovanodavo vaisius vaikams. Jo geri darbai pasklido po Europą, o vietiniai gyventojai pradėjo tai integruoti su savo mitais ir legendomis.
 1. Turkai mėgsta arbatą. Nors galbūt žinote Turkiją dėl kavos, 96% gyventojų išgeria bent vieną puodelį arbatos per dieną. Turkiška arbata yra tvirta, patiekiama mažose tulpės formos taurėse. Keliaudami būtinai išbandykite visus jų nepaprastus arbatos skonius.
 1. Turkijos demografija jauna. Turkijoje yra daugiausia jaunų gyventojų. Vidutinis Turkijos gyventojų amžius yra apie 31 metus, o tik 9% šalies gyventojų yra vyresni nei 60 metų.
 1. Stambulas (Senasis Konstantinopolis) buvo įkurtas ant septynių kalvų. Panašiai kaip Roma, Stambulas buvo pastatytas ant septynių kalvų. Tačiau tai nebuvo atsitiktinumas; Bizantijos imperija pastatė miestą tokiu būdu, kad paskelbtų juos naująja Roma. Visos septynios kalvos yra istoriškai reikšmingos ir nusėtos įspūdingomis mečetėmis bei nuostabiais rūmais.
 1. Pavadinimas „turkis“ iš tikrųjų kilęs iš Turkijos. Turkis reiškia „turkiškas akmuo“. Gražus mineralas į Europą atkeliavo iš Rytų per Turkiją ir yra vienas seniausių brangakmenių istorijoje. Pirmą kartą juos kaip amuletus panaudojo turkų kariai.
 1. Nacionalinė Turkijos sporto šaka yra naftos imtynės. Taip pat žinomos kaip riebalų imtynės, naftos imtynės yra viena iš seniausių sporto šakų Turkijoje. Prieš kovą priešininkai apsipila aliejumi ir tada susiduria su priešininku.
 1. Turkijoje yra 82 693 mečetės. Turkijoje yra vienos gražiausių mečečių pasaulyje, nes apie 99% visų turkų yra musulmonai. Viena kvapą gniaužiančių mečečių Turkijoje yra Sultanahmet mečetė, populiariai žinoma kaip „Mėlynoji mečetė“ Stambule.
Kelionių lagaminas

NERADAI SAVO SVAJONIŲ KELIONĖS?

Ir gauk individualų pasiūlymą!


  Viešbučio žvaigždučių skaičius*:

  Maitinimo tipas*: